Да се махнат ли високоговорителите на Джамията?

  • 7 206
  • 164
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 842
не!

# 16
  • Мнения: 5 228
Да ги намалят.

# 17
  • Мнения: 1 150
може и да е интересно, ама мен подобни теми прекалено ме натоварват - ще ми отнеме време и усилия, а не виждам особен смисъл.
само едно вмятане - мислите ли, че в центъра на една западноевропейска държава това би било възможно? Имам предвид сегашното положение... На няма и километър разстояние от Президенството и Министерския Съвет? Що да се правим на по - светци от папата... Ако ставаше дума за джамия в село Долно Нанагорнище - нямаше изобщо да коментирам...

Не го приемай, като заяждане, но тази джамия е единствения мюсюлмански храм в столицата - трябва да проявяваме толерантност струва ми се  Peace

# 18
  • Мнения: 2 013
може и да е интересно, ама мен подобни теми прекалено ме натоварват - ще ми отнеме време и усилия, а не виждам особен смисъл.
само едно вмятане - мислите ли, че в центъра на една западноевропейска държава това би било възможно? Имам предвид сегашното положение... На няма и километър разстояние от Президенството и Министерския Съвет? Що да се правим на по - светци от папата... Ако ставаше дума за джамия в село Долно Нанагорнище - нямаше изобщо да коментирам...

Е, и? Какво като е на метри от Президентството и МС? Да не би джамията да пръска проказа или вътре да ядат малки дечица? Или там се подготвят камикадзета?
Джамията, както църквата, както синагогата и прочие религиозни храмове са молитвени домове към БОГА, който е един...

# 19
  • Мнения: 490
Егаси глупостите , джамия , църква, катедрала все едно -това е храм,някой му било шумно, друг се дразнел , ами то май всичко ни дразни ....както беше казал някой -на кривата ръкета космоса и виновен!
Това са тъпотии  в сравнение с дългогодишните военни действия в близкия изток Sick

# 20
  • Мнения: 6 167
отоговарям с Не  Naughty
и обяснявам моята логика и разбиране:

не ми пречат нито джамията, нито високоговорителите.
както не ми пречат камбаните на черквите.

не виждам какъв е проблема, не виждам кой и защо тооооолкова се страхува от мюсюлманите в София, не виждам защо някой трябва да бъде ограничаван да слави Бог и да вика хора за молитва или служба.

казах и в още една тема подобна, че в София, точно на това място се събират 3 те големи религии на много малко площ. Най-гъстото разположение в света е това, дори в Ерусалим няма толкова близо църква, джамия и синагога.
това е уникално за света и мен лично това ме кара да се чуствам горда от това мирно съжителство. като гледам какво става със света и как е полудял от радикални религиозни водачи и тн направо съм щастлива, че България е пример за религиозна толерантност. И не бива да губим това нещо, защото е едно от малкото неща, които все още сме запазили, като нация - религиозния мир.

не виждам как лумпен като Сидеров може да промени нещата.  всъщност, може. ако се заобиколи с още и още комплексари....



# 21
  • Мнения: 7 837
България не е пример за религиозна торентност, а по-скоро за привидна търпимост, за съжаление. Само се замислите, на колко народ изказва мислите, онзи лудия депутат.

п.п. Сега чета, че са тръгнали да махат и онова Гето в Красна поляна. Ами време беше и това да направят.
Ако София иска да добие европейски вид, трябва да се направят компромиси, включително и от религиозен характер. В случая, лека корекция на звука  Simple Smile

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
България не е пример за религиозна торентност, а по-скоро за привидна търпимост, за съжаление. Само се замислите, на колко народ изказва мислите, онзи лудия депутат.
Не си права, ама изобщо. Тук имаме истинска търпимост, наложила се поради редица фактори.
На колко народ е изказал мислите...няма да коментирам.

Аз пак питам - къде е разликата от храм на каква религия се призовават вярващите? Дали ще настояват после за намаляне/спиране на звука от православните храмове? От католическите?

# 23
  • София
  • Мнения: 3 653

казах и в още една тема подобна, че в София, точно на това място се събират 3 те големи религии на много малко площ. Най-гъстото разположение в света е това, дори в Ерусалим няма толкова близо църква, джамия и синагога.


И катедрала вече  Wink

# 24
  • Мнения: 2 792
Не.

 Атака се държи абсурдно провокативно и се опитва да създаде етнически конфликт, какъвто в момента няма. Не допустимо е подобно поведение. Джамията е до нас, преди малко , като се прибирах, минах покрай митинг на Атака, които продължава и в момента. От трибуната директно насъскваха присъстващите, а нещата, който се говореха бяха нелепи-Как никой не знае какво точно казва имама,един вид, ежедневно на висок глас от центъра на София се призовава за джихат  Crazy. Как високоговорителите били предаватели и трябва да има разрешение от СЕМ, да бъдат монтирани и още глупости в този стил.

  Обезпокоителното, което ми направи впечатление, е че имаше дост млади хора, около 18-20 годишни, това повече ме тревожи.

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=909531
За минута и половина става дума...

# 26
  • Мнения: 394
Мен пък ме издразни снощи в БТВ новините.Един главен мюфтия(не му запомних името) се изказа:"Защо да ги намаляваме?Все едно да поискаме да се намали камбаненият звън от църквите."
Извинявам се много.Не съм расистка,не отхвърлям нито една религия или разбиране,но незнам защо ме издразни това изказване.Явно имам някакви наченки вече.
Не искам да ги махат,но поне да се намалят.Оня ден ядохме сладолед с детето на Пиротска-точно срещу джамията и меко казано се изнервих от тия напеви.То е едно виене,едно чудо и се огласява целият център.Да не говориме,че е барната ама точно на пъпа на София.
Излизам на разходка по-вият на турски,пускам си телевизора-новини на турски.
Е това жУвотно го нЕма никъде. ooooh!

# 27
  • Мнения: 7 837
Бу, 19 г. от съзнателния си живот, изкарах в Родопите. Търпимост има, толерантност - с мъка и от двете страни на барикадата  Simple Smile

Не знам как е с другите храмове, затова и не коментирам. В Кърджали камбана не съм чувала, просто защото не се чува...

Иначе съм толерантна  Grinning

# 28
  • Мнения: 2 792

казах и в още една тема подобна, че в София, точно на това място се събират 3 те големи религии на много малко площ. Най-гъстото разположение в света е това, дори в Ерусалим няма толкова близо църква, джамия и синагога.


И катедрала вече  Wink

 Така е, всъщност католическата църква винаги е била тука, да допълня в картинката, освен изброените има и Румънска православна църква в това каре.

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Мен пък ме издразни снощи в БТВ новините.Един главен мюфтия(не му запомних името) се изказа:"Защо да ги намаляваме?Все едно да поискаме да се намали камбаненият звън от църквите."
Ами прав е човекът. Точно така стои въпросът. Не може за едни да има, а за други - не.

Общи условия

Активация на акаунт