Бебето ми мърда по-малко. Нормално ли е?

  • 6 069
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 517
Здравейте. Бременна съм в 27 седмица. От 2-3 дни забелязвам,че бебето ми мърда по-малко.Това нормално ли е според вас или нещо не е наред  Cry

# 1
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Нормално е разбира се!Не се притеснявай  Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Какво значи по малко?Важно е,че мърда!Нормално е все пак понякога да са по спокойни и да не мърдат толкова често.Мойте също са били така,даже съм стигала и до притеснение,но всичко беше наред.Ако пък си притеснена се консултирай с лекар и готово.
Леко бременеене и късмет!

# 3
  • Мнения: 140
Спокойно напълно нормално е,пак ще се активизира.При мен имаше един период много се беше кротнала,но сега рита и шава непрекъснато.Един ден са по кротки,на другия си наваксват и така.

# 4
  • Мнения: 517
 Peace благодаря ви  Hug

# 5
  • Мнения: 4 965
Какво значи по малко?Важно е,че мърда!Нормално е все пак понякога да са по спокойни и да не мърдат толкова често.
...

Абсолютно е нормално:
1. бебето също спи или просто си почива;
2. колкото повече расте, все по-малко място има за движение.
Важното е, че се движи.
Въпреки това, консултирай се и с лекар.
При мен едната шушулка се беше заклещила в таза ми през 7-мия месец и нямаше как да се движи (най-много да успееше да се попротегне или да размаха ръчички и толкова). Това беше и една от основните причини за секцио.
Лека и спокойна бременност ти желая.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
Нормално е .
Даже моето бебе не беше толкова активно като цяло.Но имаше периоди през около 3 дни,където си почиваше повечко.
Щом го усещаш-няма нужда от притеснения.

# 7
  • Мнения: 318
Нормално е, и при мен в тия седмици нямаше кой знае какво движение в коремчето, важното е че го усещаш Peace

# 8
  • Мнения: 4 806
има достатъчно отговорили мами вече Simple Smile
нормално е да има промяна в интезнивността на движение на бебето. В повечето случаи (но не винаги) с напредването на бременността, движенията да понамяват поради простата причина, че мястото става все по - ограничено. Притеснително би било, ако престане да се движи.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 819
Споко,напълно е нормално Wink.

# 10
  • Мнения: 1 555
Моят не спираше да бушува  Joy и аз се радвах когато ми даваше малко спокойствие ! Не се притеснявай мисли си само положителни неща ! Леко бременеене   bouquet

# 11
  • Мнения: 566
от докито знам, че режимът на бебетата в корема е различен от този, когато се родят. редуват се 15 минутни периоди на сън. забелязала съм, че когато се движа бебчо не мърда т.е от люлянето май си поспива повечко. пък и не винаги може да го усещаш кога се движи. като съм ходила на ехограф и се е виждало бебчо как шава, пък аз нищо не усещам

# 12
  • София
  • Мнения: 3 390
И на мен бебето ми беше започнало да мърда по-малко, но около 37 седмица. Ходих на лекар и се успокоих. Peace

# 13
  • Мнения: 6 618
Едва ли трябва да се притесняваш.При мен движенията на бебо са всеки ден различни

# 14
  • Мнения: 949
Какво значи по малко?Важно е,че мърда!Нормално е все пак понякога да са по спокойни и да не мърдат толкова често.Мойте също са били така,даже съм стигала и до притеснение,но всичко беше наред.Ако пък си притеснена се консултирай с лекар и готово.
Леко бременеене и късмет!

# 15
  • Мнения: 592
Здравейте,
моля zа савет. Бременна сам в 19 г.с. ( броено от последната менструаця), не съм усетила оЩе движение на фетуса. Това нормално ли е? Докторът ми каzа 4е мога да ги усетя кам 20 или 21 седмица, но по книгата на Бенйямин Спок трябва zа второ бебе движенията дори дори от 16ътат седмица да  се усеЩат. Имам даЩеря на 14 год. , тагава пак не си спомйам и не се zамислях толкова много да си приzая 4естно. Моля ви zа съвет.  Sad

# 16
  • Мнения: 1 165
Здравейте,
моля zа савет. Бременна сам в 19 г.с. ( броено от последната менструаця), не съм усетила оЩе движение на фетуса. Това нормално ли е? Докторът ми каzа 4е мога да ги усетя кам 20 или 21 седмица, но по книгата на Бенйямин Спок трябва zа второ бебе движенията дори дори от 16ътат седмица да  се усеЩат. Имам даЩеря на 14 год. , тагава пак не си спомйам и не се zамислях толкова много да си приzая 4естно. Моля ви zа съвет.  Sad
И аз съм чувала,че при втора бременност плода се усеща по-рано,но мен ако питаш всичко е индивидуално.След като при прегледи всичко е наред, невиждам защо трябва да се притесняваш.Скоро ще го усетиш!Леко бременеене!

# 17
Може и по цял ден да не го усетиш и пак да
няма повод да се притесняваш  Peace
Бъди спокойна и все пак "наблюдавай" бебока  Heart Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
И аз съм се шашкала така, но всичко е много индивидуално, не се притеснявай! С времето ще мърда все по - малко, защото "жилището" му утеснява, спокойно, може просто да е по - мързеливо бебчето! Ако ще ти е по - спокойно (а и на бебо покрай теб!), иди да си го видиш на един ехограф, ще се почувстваш по - добре! Peace

# 19
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
А нормално ли  е с напредването на седмиците да не се усешат ритничета а само мърдане.Моето бебче е седалищно от самото начало и аз почти не го усещах като рита.Но за смсетка на това от доста време го усещам как мърда

# 20
  • Мнения: 902
А нормално ли  е с напредването на седмиците да не се усешат ритничета а само мърдане.Моето бебче е седалищно от самото начало и аз почти не го усещах като рита.Но за смсетка на това от доста време го усещам как мърда

ами, виждам , че си вече доста напред, не zабравяй , че на бебо му става все по тясно в на мама коремчето . ако няма място, ще кротува.Важното е че се движи. Ти можеш да си питаш и докитата, но предполагам .,че е всичко си е наред. Няма страшно , к.смет и леко раждане..

# 21
  • Мнения: 503
в 25 седмица бях се шашнала,защото сьщо не усещах бебето така активно.отидох на доктор и се оказа ,че просто е по-лениво и няма място за притеснение,успокой се всичко е наред

Общи условия

Активация на акаунт