Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 73 отговора
Аз все си мисля, че жените които раждат по естествен начин имат право да казват, че са родили - сами с всички съпътстващи болки, страх и голяма доза смелост! Т.е. те са участвали активно в самия процес нали?
Смятам, че майките родили със секцио би трябвало да пишат
"оперираха ме"! Като по-скоро пасивни наблюдатели!
Вие как смятате?
Цитирай

Пловдив

Глупости! Извинявай. Very Happy
Ако проявяваш интерес, ще ти кажа и защо мисля така.
Цитирай

София

ами аз в повечето случаи казвам родиха ми ги.
Но терминът , които използват медиците е раждане не операция - иначе ще стане обърквация, така е придобило гражданственост, а пък все пак е раждане, не е само оперция.
А ти от любопитство ли пускаш темата интересно ми е да зная -аз питам от любопитство. ( ако искаш не ми отговаряй) Rolling Eyes  Confused
Цитирай

Shocked  Shocked  Shocked
Ама, как ви идват такива мисли бе хора??????????
Цитирай

Родих = дадох живот!
Цитирай

До хладилника, който обичам

Цитат на: kinga
Аз все си мисля...

И на мен глупости ми се струва... "А моето бебе го оперираха и го извадиха от мен на ... дата"...
Родих, разбира се, няма значение кой как.
Цитирай

София

Е не-няма да съм ги РОДИЛА,щъркелот ще да ги е донесъл.Нали все пак следствието от тази "операция"е рожба-а при операцията нещо се реже за да се ОТСТРАНИ,нещо,което е ненужно,нали така?
Цитирай

Sofia

A тези, дето са родили секцио не планово, а по кофти стечение на обстоятелствата след 1 век контракции и на тях ли са им ги родили? ooooh!  Thinking  ooooh!  Thinking
Цитирай
Не ми се сърдете аз така съм родила Embarassed И то защото ме беше страх от раждането, а не по медицински причини!
Не мисля например да описвам как са ме рязали, но се възхищавам на тези майки, които са родили по естествен начин това е всичко! И когато чета за емоциите  им чак ме хваща яд, че аз съм проспала такъв велик момент Crying or Very sad
Обожавам мойто бебе повече от всичко на света!
Цитирай

До хладилника, който обичам

Щом е тъй, изчакай 3 години до второто, намери добър лекар и роди нормално. Така ще имаш опит и с двете Wink
Цитирай

Роди си следващото нормално и готово!
Цитирай

Пловдив

Е, никой не ти се сърди! На мен ми стана смешно, честно!

Аз моите съм ги родила със секцио по медицински причини, макар много да исках и да се напъвах да родя нормално. Ама не стана. Просто преди време щях да си умра млада и зелена, барабар с бебето, а сега съм благодарна, че съществува този метод на родоразрешение, защото той ми даде възможността да стана майка. И, повярвай ми, не се чувствам по - малко майка. Smile
Цитирай

Цитат на: nikol78
Родих = дадох живот!

Абсолютно съм съгласна  Very Happy .
Какво значи, съпътстващи болки, страх и смелост? Аз също съм ги изпитала (въпреки секциото). И не са само те - едно РАЖДАНЕ е съпътствано от много повече чувства и емоции и те не зависят от това КАК си родила, а дали си готова да бъдеш МАЙКА.
Родих, защото станах майка на 2 прекрасни момиченца. Не са ме оперирали, защото не съм била болна. Бях бременна, а всяка благополучно протекла бременност завършва с РАЖДАНЕ.
Между другото, аз лежах 3 дни преди раждането в Патологията с непрестанни контракции, които усещах въпреки лекарствата и системите; бяха ми изтекли водите и имах 7 см. разкритие и мога да твърдя, че и по време на болките и контракциите, и по време на "операцията" чувствата, които изпитвах, бяха напълно еднакви, а те бяха - притеснение дали всичко ще мине добре и дали бебки ще са добре, уплаха, нетърпение да прегърна децата си, радост от наближаването на нашата първа среща и много, много други (трудно е да се опишат).
А представяте ли си как родените със секцио дечица, когато порастнат, започнат да обясняват - "Аз съм бил опериран от мама (или нещо подобно) на ... еди-коя си дата." или "Мен са ме оперирали в ... еди-кой си град.", вместо "Роден съм ...".

Направо съм изумена от подобен тип необмислени изказвания като това в заглавната тема  #Puppy dog .
Цитирай

ama kak moje da govori6 taka?ta az sa6to sam rajdala/za6toto za men si e rajdane/sektio.Taka kakto si go napisala zna4i spored teb nie s operaciite ne sme maiki.Taka li?
Цитирай

Цитат на: kinga
Не ми се сърдете аз така съм родила Embarassed И то защото ме беше страх от раждането, а не по медицински причини!
Не мисля например да описвам как са ме рязали, но се възхищавам на тези майки, които са родили по естествен начин това е всичко! И когато чета за емоциите  им чак ме хваща яд, че аз съм проспала такъв велик момент Crying or Very sad
Обожавам мойто бебе повече от всичко на света!

А защо го проспа, а не си поиска местно упойка  Wink ?
Аз родих с местна упойка и хем не почуствах нищо, хем не изпуснах раждането.

Off: Да се извиня за "чуВствата" в предишния ми постинг - нещо се разсеях.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 73 отговора