Коланите за след раждане - Да или Не?! Търся спешен съвет!

  • 1 295
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
И аз все се каних да си купя,ама ми се прибра корема и без тях.Мисля 4е няма смисъл да си даваш парите.Пове4ко коремни преси-това е.Успех!

# 16
  • Мнения: 5 790
Чeстито бебенце, да ви радва много!
И аз родих със секцио и имах огроооомен корем след това. Не съм ползвала никакви колани и коремни преси не съм правила, пък сега не личи, че съм раждала. Но пък си мисля, че е до физика и мускули. Не знам, може и да помогне, но на мен в болницата ми казаха категорично, да не слагам такъв колан, особено след операция.

# 17
  • Мнения: 4 451
Честити и от мен! Да ви е живо и здраво бебчето!
Аз бих си взела мед. клин Рита с цип (четвъртия). Казват, че действително по-малко боли след секцио, ако ползваш такъв клин. Иначе корема ще се прибере от само себе си и без такъв клин.

# 18
  • Мнения: 4 915
Аз раждах секцио и не съм ползвала никакъв колан след раждането. Доколкото зная, не е препоръчително след операция нещо да пристяга мястото на разреза. Коремните мускули е по-добре "сами" да се стегнат отново, вместо нещо да ги поддържа и прави лениви.

В болницата ми казаха - коремни преси чак след 6тия месец. Но докато станат 6 месеца, коремът ми отдавна се бе прибрал покрай грижите за бебето.  Wink

Честита рожбичка!

# 19
  • Мнения: 8
Благодаря много на всички за мненията! И за честитките и пожеланията също! Simple Smile

Понеже се бяхме замотали с бебето и нямахме нет чак сега виждам всички мнения... Купихме колан Agata - този модел:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24&products_id=1818
и вече го носим (само през деня). Засега нямаме оплаквания от него (нито стяга много, нито е неудобен или нещо друго...). Номерата си отговарят!
Не мога да кажа дали от колана или от кърменето и фърчането по бебето, но корема вече започна да се прибира! Ура - много се радваме!

С благодарности и поздрави на всички и до нови срещи!

# 20
  • Мнения: 8
Благодаря много на всички за мненията! И за честитките и пожеланията също!

Понеже се бяхме замотали с бебето и нямахме нет чак сега виждам всички мнения... Купихме колан Agata - този модел:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24&products_id=1818
и вече го носим (само през деня). Засега нямаме оплаквания от него (нито стяга много, нито е неудобен или нещо друго...). Номерата си отговарят!
Не мога да кажа дали от колана или от кърменето и фърчането по бебето, но корема вече започна да се прибира! Ура - много се радваме!

С благодарности и поздрави на всички и до нови срещи!

Общи условия

Активация на акаунт