on-line магазин в USA приемащ българска кредитна/дебитна карта?

  • 2 082
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 687
Племенникът ми има рожден ден другия месец и ми се иска да му избера нещо директо от интернет, вместо да пращам от тук. Проблемът е, че всички магазини, които намерих, премат само кредитни/дебитни карти издадени в щатите. Знаете ли сайт, в който да мога да платя с българска карта? Или друг начин да платя?

# 1
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Аз мисля,че не би трябвало да има проблем.Ако имаш Виза или Мастер кард.Аз имах сайт ,който плащах в Америка с кредитна карта/сървъра и администраторите бяха в САЩ/.До колкото разбирам,то те живеят в щатите,то тогава укажи техният адрес,а при попълване на данните за плащане напиши твоето име и кредитна карта и съм 100% сигурна,че ще стане.Въпроса е да имаш кредитна карта.Успех в покупките.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 332
Ако имаш кредитна карта (напр. VIsa) издадена в наша банка, няма проблем да пазаруваш от чужди магазини. Например със Visa на ОББ става със сигурност.

# 3
  • Мнения: 4 150
Проблема на американските бебешки магазини е че не доставят извън САЩ и Канада.
Може да потърсиш европейски магазини. Например немски.

# 4
  • Мнения: 687
На мен ми трябва точно в САЩ да доставят, зълва ми живее там. Проблемът е, че магазините, в които проверих имат условие картата да е издадена от американска банка.
Благодаря ви все пак. Явно има и магизини, които приемат нашите карти, само трябва да открия такъв.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 332
Провери www.cabelas.com и http://www.jcpenny.com, мисля че приемат наши кредитни карти.

# 6
  • Мнения: 687
Провери www.cabelas.com и http://www.jcpenny.com, мисля че приемат наши кредитни карти.
Благодяря за сайтовете, но племенникът ми става на 1 годинка т.е. ми трябват бебешки дрешки или още по-добре играчки. А в тези сайтове има само дрехи за доста по-големи деца.

# 7
  • Мнения: 3 394
само за справка-ако пазаруваш с кредитна карта винаги има чардж по покупката (например купуваш нещо за 5 лири и плащаш още 3,че плащането е с кредитна карта), докато при дебитната си плащаш само стойността на продукта!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 332
С дебитна карта не можеш да плащаш в чуждите он-лайн магазини, а таксата която се взема при покупка с кредитна карта може да е различна, зависи в коя банка е издадена и обикновено е много малък % от стойността на покупката.

# 9
  • Мнения: 1 860
само за справка-ако пазаруваш с кредитна карта винаги има чардж по покупката (например купуваш нещо за 5 лири и плащаш още 3,че плащането е с кредитна карта), докато при дебитната си плащаш само стойността на продукта!
На мен не са ми взели и едно пени отгоре, като плащам с кредитната карта. Нали това и е идеята да не се теглят в брой.

# 10
  • Мнения: 3 457
Ако имаш кредитна карта (напр. VIsa) издадена в наша банка, няма проблем да пазаруваш от чужди магазини. Например със Visa на ОББ става със сигурност.
добре де имам виза електрон на обб и ми казаха че немога да плащам ох-лайн с  нея това било един вид защита на банката-бях им изпратила имейл newsm78

# 11
  • Мнения: 3 457
ето ти един  магазин със страхотни обувчици -ние им се точим с една мама Wink по нагоре ама незнам дали ще ни излезе късмета-пък и тя се спотвайва и не пише Mr. Green Heart Eyes
http://www.bobuxusa.com/s.nl/sc.2/category.87/.f?range=1%2C48%2C79

Последна редакция: пт, 21 юли 2006, 16:15 от De Simone

# 12
  • Варна
  • Мнения: 332
само за справка-ако пазаруваш с кредитна карта винаги има чардж по покупката (например купуваш нещо за 5 лири и плащаш още 3,че плащането е с кредитна карта), докато при дебитната си плащаш само стойността на продукта!
На мен не са ми взели и едно пени отгоре, като плащам с кредитната карта. Нали това и е идеята да не се теглят в брой.
Например при покупка с Visa на ОББ вземат половин % от стойността на покупката, което е нищожна сума - за 100 долара ти вземат 50 цента.

# 13
  • Мнения: 1 860
 Може би е така, но Арвен е в Англия и мисля, че тя даде пример с тукашните карти. Аз обаче не съм съгласна, защото нито на мен, нито ня някой около мен са вземали дори и една стотинка, когато си е платил с кредитната или дебитната карта.

# 14
  • Мнения: 619
само за справка-ако пазаруваш с кредитна карта винаги има чардж по покупката (например купуваш нещо за 5 лири и плащаш още 3,че плащането е с кредитна карта), докато при дебитната си плащаш само стойността на продукта!

При нас няма чардж  за покупки с кредитни карти ,единствено си плащаш  доставката , в повечето слу4аи не е никак малко.

Общи условия

Активация на акаунт