Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 54 отговора

London, UK

Иска  ми се майки, които са родили по-големи бебета да споделят опита си с раждането им... Днес моя доктор ми каза, че бебето ми е около 3800-4000г, а съм в 38г.с. и съм +15кг и направо се вкочаних! как се раждат големи бебета? Винаги от това съм се притеснявала - от рода на мъжа ми все големи бебета се раждат, самият тои е бил 5200, а брат му 6100...

вероятно има родили и по нормален начин и със секцио - ше ми е интересно и полезно да чуя опита ви, героини такива:) споделете, моля ви, мисля, че се уплаших:-)
Цитирай

София

Винаги има отклонение +-400 гр.(като в повечето случаи е -400),та не се шашкай.
И аз уж чаках голямо бебе,а се роди 3.200кг.И мъжът ме и брат му са се родили на 4 кг.
Така че споко.
Цитирай
Не се впечатлявай толкова от това, което доктора е видял с видеозона. Деня преди да родя в родилното ме гледа един доктор на видеозон и ми казва, че бебето щяло да е огромно и че 100% щяло да е момиче. Даже може би пловин час след прегледа стоях с вдигната нощница, а той ми оглеждаше корема и се чудеше как в тоя малък корем можело да се събере такова огромно бебе ... Съответно думите му ме хвърлиха в страшна паника, притесних се ужасно много, почнах да обмислям варианти да се пазаря за секцио.... На другия ден се роди МартиН, който тежеше "цели" 2850. Дано да споделят опит и майчета на големи бебоци, че пък твоя доктор може и прав да се окаже  Wink
Цитирай

близо до Витоша

ами моя опит е с 4.100кg и 56 см-нормално раждане и с упойка в гръбнака,
резултата е 4 външни шева,ама бързо минава щом имам и второ дете Hugне е толкова страшно
леко раждане и успех  bouquet
Цитирай

у наше "село"

Това с мерките и теглилките на плода е много относително. Съвсем не е ясно дали бебето е толкова, колкото е казал доктора...
Не се притеснявай, леко бременеене и успех Very Happy
Цитирай

Синът си родих с планово секцио точно заради това - докторката каза, че ще е едро бебе и ме посъветва за секцио. Той се роди 3950 гр, което не е чак толкова много и знам за много мами родили нормално дори и по-големи бебета. Така че мисля, че е въпрос на преценка на лекар и на твоето желание. Не пречи и да почнеш нормално раждане, а да преминеш към секцио.
Успешно и леко раждане!  bouquet
Цитирай

Въпрос на лекарска преценка и на твоето желание. Леко раждане!!!
Цитирай

Родих сина си 3900гр, 51 см, с епидурална упойка, съвсем не се затрудних, няма нищо страшно, желая ти успех и леко доизносване на бебчето Peace
Цитирай

Варна

Ами при мен беше обратното - докторът не очакваше да е голямо бебето, предизвика ми нормално раждане, но после се наложи спешно секцио, защото не искаше да излезе - беше 4300. Той каза, че очаквал да е около 3700! Леко раждане ти желая!
Цитирай

София

Абе ако е първо раждане ще ти е трудничко да родиш бебе над 4-4.5 кила.  Confused Аз втората ми дъщеря я родих 4 кила, но беше много лесно, защото беше 1 година след първото ми раждане. Излезна много лесно  Wink
Цитирай
при мен нямаше разлика между първото бебе - 3 100 и второто 3750, родени нормално

А пък за второ все ми казваха, ще е малко, ама да не се притеснявам, те момиченцата нали по малки били.  Mr. Green После викат, че  откъде се появи това едро бебе? 35 hahaha 35

леко раждане
Цитирай

някъде ... тук ...

То зависи и ти колко си "голяма" Wink
2000-та година нямаше кой да ми каже, че бебо е голям, а аз съм дребна по принцип. Родих с вакуум 4.400кг-ово бебе. Имаше шевове, но минават Cool Второто се роди 3.700 и ми се стори като песен Wink

Леко раждане!
Цитирай

дъщеря ми се роди 4650,54 см,нормално,с епизиотомия,без никаква друга намеса-упойка или др,за точно 3 часа,което изуми всички лекари,защото не очакваха да родя толкова бързо,и не очакваха едро бебе Rolling Eyes
сина ми се роди 4150,53 см,за час и 15 минути,като този път очакваха едро бебе,но ми казаха,че ехографа изчислява стандартни мерки,и не може добре да прецени по-едрите бебета Wink,обаче незнайно защо,въпреки че предупредих че първото раждане ми протече много бързо,пак бяха изненадани от скоростта с която малкия се "изстреля" Thinking
по-важното е,че са ми живи и здрави!обаче според мен всичко е божа работа-аз родих лесно и бързо 2 едри бебета,но няма да кажа-щом при мен се получи,при всеки ще е така,и че съм против секциото!важно е добър лекар да прецени много неща!
Цитирай

София

Сина ми се роди 4200 и 56см. , нормално- за 2часа и половина , е с доста шевове #Crazy , но те минават и всичко се забравя. Не се притеснявай когато дойде време да раждаш  изобщо няма да мислиш за това ще гледаш колкото си може по бързо да минава . Желая ти леко раждане Peace.
Цитирай

София, Гео Милев

Моят мишок също се роди 4200. Лекарите знаеха, че ще е голямо бебе, но аз бях твърдо за нормално раждане. Бях със спинална упойка и за малко да ме резнат по спешност, че спрях да усещам контракции и малкия не искаше да излиза, ама накрая всичко мина успешно. Естествено с доста шевове, но те не бива да те притесняват-минават и се забравя.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 54 отговора