Голямо бебе и раждане?!?!

  • 4 672
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Иска  ми се майки, които са родили по-големи бебета да споделят опита си с раждането им... Днес моя доктор ми каза, че бебето ми е около 3800-4000г, а съм в 38г.с. и съм +15кг и направо се вкочаних! как се раждат големи бебета? Винаги от това съм се притеснявала - от рода на мъжа ми все големи бебета се раждат, самият тои е бил 5200, а брат му 6100...

вероятно има родили и по нормален начин и със секцио - ше ми е интересно и полезно да чуя опита ви, героини такива:) споделете, моля ви, мисля, че се уплаших:-)

# 1
  • Мнения: 3 356
Винаги има отклонение +-400 гр.(като в повечето случаи е -400),та не се шашкай.
И аз уж чаках голямо бебе,а се роди 3.200кг.И мъжът ме и брат му са се родили на 4 кг.
Така че споко.

# 2
Не се впечатлявай толкова от това, което доктора е видял с видеозона. Деня преди да родя в родилното ме гледа един доктор на видеозон и ми казва, че бебето щяло да е огромно и че 100% щяло да е момиче. Даже може би пловин час след прегледа стоях с вдигната нощница, а той ми оглеждаше корема и се чудеше как в тоя малък корем можело да се събере такова огромно бебе ... Съответно думите му ме хвърлиха в страшна паника, притесних се ужасно много, почнах да обмислям варианти да се пазаря за секцио.... На другия ден се роди МартиН, който тежеше "цели" 2850. Дано да споделят опит и майчета на големи бебоци, че пък твоя доктор може и прав да се окаже  Wink

# 3
  • Мнения: 4 053
ами моя опит е с 4.100кg и 56 см-нормално раждане и с упойка в гръбнака,
резултата е 4 външни шева,ама бързо минава щом имам и второ дете Hugне е толкова страшно
леко раждане и успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 922
Това с мерките и теглилките на плода е много относително. Съвсем не е ясно дали бебето е толкова, колкото е казал доктора...
Не се притеснявай, леко бременеене и успех Grinning

# 5
  • Мнения: 2 631
Синът си родих с планово секцио точно заради това - докторката каза, че ще е едро бебе и ме посъветва за секцио. Той се роди 3950 гр, което не е чак толкова много и знам за много мами родили нормално дори и по-големи бебета. Така че мисля, че е въпрос на преценка на лекар и на твоето желание. Не пречи и да почнеш нормално раждане, а да преминеш към секцио.
Успешно и леко раждане!  bouquet

# 6
  • Мнения: 14 133
Въпрос на лекарска преценка и на твоето желание. Леко раждане!!!

# 7
  • Мнения: 5 391
Родих сина си 3900гр, 51 см, с епидурална упойка, съвсем не се затрудних, няма нищо страшно, желая ти успех и леко доизносване на бебчето Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 677
Ами при мен беше обратното - докторът не очакваше да е голямо бебето, предизвика ми нормално раждане, но после се наложи спешно секцио, защото не искаше да излезе - беше 4300. Той каза, че очаквал да е около 3700! Леко раждане ти желая!

# 9
  • Мнения: 1 753
Абе ако е първо раждане ще ти е трудничко да родиш бебе над 4-4.5 кила.  Confused Аз втората ми дъщеря я родих 4 кила, но беше много лесно, защото беше 1 година след първото ми раждане. Излезна много лесно  Wink

# 10
при мен нямаше разлика между първото бебе - 3 100 и второто 3750, родени нормално

А пък за второ все ми казваха, ще е малко, ама да не се притеснявам, те момиченцата нали по малки били.  Mr. Green После викат, че  откъде се появи това едро бебе? Joy hahaha Joy

леко раждане

# 11
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 167
То зависи и ти колко си "голяма" Wink
2000-та година нямаше кой да ми каже, че бебо е голям, а аз съм дребна по принцип. Родих с вакуум 4.400кг-ово бебе. Имаше шевове, но минават Sunglasses Второто се роди 3.700 и ми се стори като песен Wink

Леко раждане!

# 12
  • Мнения: 47 956
дъщеря ми се роди 4650,54 см,нормално,с епизиотомия,без никаква друга намеса-упойка или др,за точно 3 часа,което изуми всички лекари,защото не очакваха да родя толкова бързо,и не очакваха едро бебе Rolling Eyes
сина ми се роди 4150,53 см,за час и 15 минути,като този път очакваха едро бебе,но ми казаха,че ехографа изчислява стандартни мерки,и не може добре да прецени по-едрите бебета Wink,обаче незнайно защо,въпреки че предупредих че първото раждане ми протече много бързо,пак бяха изненадани от скоростта с която малкия се "изстреля" Thinking
по-важното е,че са ми живи и здрави!обаче според мен всичко е божа работа-аз родих лесно и бързо 2 едри бебета,но няма да кажа-щом при мен се получи,при всеки ще е така,и че съм против секциото!важно е добър лекар да прецени много неща!

# 13
  • Мнения: 431
Сина ми се роди 4200 и 56см. , нормално- за 2часа и половина , е с доста шевове #Crazy , но те минават и всичко се забравя. Не се притеснявай когато дойде време да раждаш  изобщо няма да мислиш за това ще гледаш колкото си може по бързо да минава . Желая ти леко раждане Peace.

# 14
  • Мнения: 510
Моят мишок също се роди 4200. Лекарите знаеха, че ще е голямо бебе, но аз бях твърдо за нормално раждане. Бях със спинална упойка и за малко да ме резнат по спешност, че спрях да усещам контракции и малкия не искаше да излиза, ама накрая всичко мина успешно. Естествено с доста шевове, но те не бива да те притесняват-минават и се забравя.

Общи условия

Активация на акаунт