За "властните" майки

  • 2 078
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
Случи ми се по един повод да се замисля какви са децата на властните майки. Какво имам предвид под властни? Такива майки, които единствени решават какво ще става в семейството и раздават само заповеди, вместо да искат мнение. Такива, които задушават мъжа си и децата си и не им дават едва ли не право да мислят.

Та въпросът ми е: Какви стават децата на тези майки? Кукли на конци или нещо друго? Стават властни и те или пък абсолютно безхарактерни?

Опитвам се да си обясня защо една моя близка, която е вече към 40 годишна все още няма грам воля за нищо в тоя живот. Накъдето я лашнат вълните- натам и тя. Аз си мисля, че майка й е виновна до голяма степен, защото тя е от гореспоменатите персони.

# 1
  • Мнения: 1 313
По мои впечатления стават безхарактерни. Познавам болни на тема власт майки- децата им не могат да вземат и елементарни решения

# 2
  • Мнения: 495
безхарактерни - 99 %
ама пак зависи и от човека
може и в другата крайност - бунтари

# 3
  • София
  • Мнения: 6 767
Или безхарактерни, или абсолютно борбени.

# 4
  • Мнения: 4 806
няма правило = всичко си зависи от темперамента на детето.
Пример: баща алкохолик. Детето може да стане алкохолик, може да стане пълен въздържател; може да има напълно балансирано отношение към алкохола. Зависи как е усторен човекът.

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
дефинирай термина "властна майка" при това обективно, а не субективно и я отдели от "невластната майка", която по твоите писания се оказа добра майка.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Стават магарета от класа. Аз така се самоопределям. Инат до край, научаваме се да си отстояваме мнението при всякакви обстоятелства.
(майка ми е от гореспоменатите властни жени с мъж под чехъл)

# 7
  • Мнения: 521
То зависи от човека-да, ама нали и възпитанието дава отражение. Не може всичко да е на самотек. Все има нещо, което се отразява на бъдещия характер на детето. А какво повече от поведението на собствената му майка?

Франзелке, здравей и оттук:) Опитах се да кажа какво значи "властна" според мен.

# 8
  • Мнения: 1 150
безхарактерни - 99 %
ама пак зависи и от човека
може и в другата крайност - бунтари

 Peace

# 9
  • Мнения: 6 315
Де да знам, майка ми не е от много властните. Или стават инати и много оправни или пък безхарактерни.  newsm78

# 10
  • Мнения: 4 806
не съм писала в темата за рекламите, ама много харесвам на Спрайт "Какво объркахме?"...

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 306
По мои наблюдения върху приятелка, стават неуверени в себе си. Нормално е, ако те подтискат цял живот, да се възприемеш като непълноценен. Тя е на 30, живее с майка си (още) и - никакви сериозни връзки, а само такива, в които заема леко инфантилна и подчинена позиция....

# 12
  • Мнения: 6 472
Майка ми си е властна, макар че не е в крайната скала. Бих казала, че съм си доста характерна и не съм бунтарка. А решения определено взимам сама.  Може би все пак си зависи до детето и до това точна в каква степен и форма се изразява властта на майката. Моята си е налагала властта в разумни граници т.е. когато има нещо контретно, а не просто от любов да ни юрка всички.
Познавам и хора с доста либерални родители, които все пак са си безхарактерни.

Аз не мога да кажа точно какъв родител съм, но на моменти  съм по- строга и неотстъпчива от необходимото, а за други неща съм супер либерална newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Смятам,че много от "ЛОШИТЕ" родители имат много свестни,самостоятелни и умни деца.

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Добре, Синьорина, аз мисля, че е важен материалът, с който се работи. Ако материалът е мек и лесен за обработка, не му трябва властна майка, за да стане безхарактерен и мекушав човек. И обратното, ако материалът е труден за обработка-най-властната майка няма да го пречупи.
А питам какво разбираш под властна майка, защото често срещаме семейства и се случва да ги класифицираме като: властни жени, мъже под чехъл, властна майка и пр, а реалността да бъде различна. Например, едно дете може да стане неуверен човек, ненаясно със себе си и с живота, ами, тогава майка му поема водещата роля, а не, защото е поискала да я играе. Такива неща. Същото е и в семействата-ако мъжът / жената е инертен, то партньорът волю-неволю поема ролята на водач и в очите на околните става тиран, властен и тн.

Общи условия

Активация на акаунт