Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

USA

Отново репортаж за БГ. Този път за трафика на бебета......
http://www.bbc.co.uk/mediaselector/check/nolavconsole/ifs_news/h … l_storyid=5192764
Цитирай

Не че е нещо ново като ситуация  Confused
Но не този, е най-добрия начин да влизаме в европейските новини.
Цитирай

España

Ама 4е срам.Аз съм от Бургас,а в този клип показват най забутаната циганска махала.Дават представата 4е в България местното население са цигани.И трафика на деца ......Ох,кога 6те имаме възможност да се гордеем със страната си вместо да се срамуваме от нея Crying or Very sad
Цитирай

на кея до телевизионната кула

Ужасна история, но не е изненадващо. Разплаках се като го гледах, мачно ми стана много за тези жени, за бебенцата и за всички сираци в балгария. Но истината е че ние  нямаме добро отношение кам циганите и това е сащо част от проблема. Определено е време даржавата да се погрижи за тях. Единствено се надявам, че тези насила дадени бебета са при добри семейства и са гледани с любов.
Цитирай

UK, Derby

Първо да кажа,че не искам да се заяждам обаче пак да се помага на циганите е докога.Те сами ако не почнат да си помагат няма да стане.Не работят не ходят на училище и само викат за пари.Ами защо никой не помисли и за българите на тях не им ли трябват пари и помощи.Моята баба е на 84 работила е целия си живот даже и след пенсия и колко мислите получава 100лв.Майка като и плати хапчетата и памперсит и остава с 20-30 лв до края на месеца така живее ли се.Ами младите семейства.Има семейства които искат 2-3 деца ама не могат да си го позволят.Така по темата вчера в "The Sun"на първа страница имаше същата тема само,че за англичани които продават дете за 79000 паунда така,че този проблем е навсякъде обаче нали българите рипат за Европейския съюз защо пък да не ни нагъзят нас.
Цитирай

USA

Така по темата вчера в "The Sun"на първа страница имаше същата тема само,че за англичани които продават дете за 79000 паунда така,че този проблем е навсякъде обаче нали българите рипат за Европейския съюз защо пък да не ни нагъзят нас.
И аз без да се заяждам смятам, че в случая не става въпрос за един инцидент, а за ТРАФИК на бебета от БГ. И в българската преса писаха за този проблем. И в Щатите имаше един слиучай на баща решил да продаде детето си, но не съм чела за американки да ги отвличат или да са принудени да раждат в други държави и да си продават бебетата, щото няма как да се издържат... Тук според мен вече не е върпос на цигани или не (защото от БГ преса разбрах, че и българки са ходили в Гърция, Франция и Италия и са раждали там), а е по-скоро на това, че много малко се прави в родината да не се стига до такива ужаси... А циганския въпрос честно казано хич не искам и да го дискутирам, защото той е нещо от сорта на кое се е появило първо: яйцето или кокошката, сиреч държавата ли доведе циганите до положението, до което са в момента или циганите се доведоха сами до това положение....
Цитирай

USA

Запознах се в детското отделение на пловдивска болница преди няколко години с една майка на 3 деца, която е родила 4-тото си дете в Гърция и го дала за осиновяване срещу определена сума пари. Никой на границата не и е правил проблеми, че е пресякла границата бременна в напреднала бременност и се е върнала сама без бебе. Всичко било добре организирано от страна на гръцкото семейство осиновители, по нейните думи имали връзки от високо равнище. Не изглеждаше да е циганка, по скоро от българите, които живеят като цигани. Все нямаше памперси за детето и храна. От безпаричие го е направила явно. Но не знам дали не е забременяла по тази причина - да спечели нещо. Жалко и срамно е за нашата държава и едното и другото! И не е май въпросът само до това дали са цигани или българи, а каква ни е държавата и какво ни е  като цяло националното съзнание и възпитание.
Цитирай

Torbay

Тези цигани са ми толкова съмнителни...и ми направи впечателние, че те живеят с повече пари на ден, отколкото българския пенсионер или пък бъхтещ се  по цял ден за минимума работник .... newsm78

Mad
Най ме е яд, като се появат разните ми чужденци и почнат да поучават българите, колко не - хуманно сме се  държали към циганите, а самите те са расисти спрямо техните си цигани...  Mad
Цитирай

Trieste - Italia

И мен много ме е яд на чужди журналисти, когато дойдат в българия и търсят само скандали и мизерия да отразяват. То не бяха циганските гета, танцуващите мечки по улиците на софия, бедните бездомни кучета...   Twisted Evil
А пък за циганите да не говорим...че са обърнали раждането на деца в бизнес, а една българска майка като отиде да си поиска еднократната помощ я гледат все едно е отишла да проси...  Sick
Цитирай

Гърция

Тук през няколко месеца разбиват по някой канал за продажба на бебета от България. За съжаление, не само цигани го правят Sad. Виновни за мен обаче са и тези, които продават и тези, които купуват.
Преди известно време гледах един репортаж в Бг, журналиста обясняваше, че до преди няколко години не сме имали закон, който да забранява продажбата на деца Shocked. Даваха някакво село до Бургас, където 80% от населението се препитава правейки и продавайки бебета. Така че не е нужно чуждите журналисти да търсят много за да попаднат на подобни скандали.
Цитирай

USA, New Jersey

Срам не, ами срам.  На мъжа ми колега му я беше препратил статията и после Жоро на мене.  Много ми е мъчно като чуя такива неща, но цялата мизерия и беднотия в България до това води.
Цитирай

Германия

Чудя им се на тези "майки" как спят нощем и дали имат поне малко съвест  newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.