Пращате ли подаръци в България?

  • 4 996
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 283
Искам да ви питам дали пращате подаръци на близки и роднини в БГ?Аз много оби4ам да правя подаръци,но тук в Канада са страшно скъпи пощенските услуги!Колет от 2 кг. със самолет за 3 седмици струва 100$,а за 1 седмица-300 $:shock: Ужас!Има и услуга за 3 месеца-с кораб,която е 50$ за 2 кг.Аз я ползвах тази услуга и подаръка за племенни4ката ми пристигна един месец след Коледа и 2 месеца след рожденния й ден! #Shocked А тук е залято с китайски боклуци. #Silly В крайна сметка реших да да им пратя малко пари4ки на де4ицата,да си купят нещо от там,вместо да ги давам на Канада пост.Вие какво правите?

# 1
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз изпращам подарък само на племеника си, за коледа/нова година/рожден ден - роден е на 1 януари. на другите роднини нося подаръци когато си ходим. преди изпарщах и на децата на братовчедките ми, но се изчерпах и постепенно изоставих този навик. не толкова заради цените на пощенските услуги, в щатите не са толкова скъпи, а поради времето и усилията, които трябва да отделя за избирането на подаръците. с опашката, която влача след себе си по магазините, вече дори зареждането на хладилника ми представлява усилие...

# 2
  • Мнения: 676
Цитат на: HOLY
Искам да ви питам дали пращате подаръци на близки и роднини в БГ?Аз много оби4ам да правя подаръци,но тук в Канада са страшно скъпи пощенските услуги!Колет от 2 кг. със самолет за 3 седмици струва 100$,а за 1 седмица-300 $:shock: Ужас!Има и услуга за 3 месеца-с кораб,която е 50$ за 2 кг.Аз я ползвах тази услуга и подаръка за племенни4ката ми пристигна един месец след Коледа и 2 месеца след рожденния й ден! #Shocked А тук е залято с китайски боклуци. #Silly В крайна сметка реших да да им пратя малко пари4ки на де4ицата,да си купят нещо от там,вместо да ги давам на Канада пост.Вие какво правите?


WOW... Shocked каква е тази скъпотия при вас? В Торонто е по-ефтини4ко, до 2 кг / но задължително и един грам не трябва да е пове4е ина4е ще е $35/ с кораб аз плащам $15 със таксите. Само 4е е голяма мъка този път всеки колет до сега е пристигал за не по-малко от 2 месеца...ужас...и както ти казваш и аз преминах отдавна на варианта с пари4ките... Simple Smile бързо и лестно.
И като се замислиш, какво толкова може да се прати до 2кг Thinking  нищо и техника неможе и да си помислиш защото сме на 110v и остава само джунджорийки дето и в БГ ги има

# 3
  • Мнения: 3 611
Пращаме винаги.
Пощенските раzходи са определено поносими.
Тая година обаче ще сме си в БГ . А чантата с подаръците е вече нагласена Close-mas:

# 4
  • Мнения: 4 399
Да изпращам, кога подаръци, кога пари, както дойде и както е по-подходящо за момента. Но никога не съм пращала по пощата. Изпращам по хора. Не знам защо, и през ум не ми беше минало Че мога да пращам по пощата.  Embarassed  И затова не пристигат винаги в най-тоЧния момент, а когато има кой да ги пренесе.  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Krassy
Цитат на: HOLY
Искам да ви питам дали пращате подаръци на близки и роднини в БГ?Аз много оби4ам да правя подаръци,но тук в Канада са страшно скъпи пощенските услуги!Колет от 2 кг. със самолет за 3 седмици струва 100$,а за 1 седмица-300 $:shock: Ужас!Има и услуга за 3 месеца-с кораб,която е 50$ за 2 кг.Аз я ползвах тази услуга и подаръка за племенни4ката ми пристигна един месец след Коледа и 2 месеца след рожденния й ден! #Shocked А тук е залято с китайски боклуци. #Silly В крайна сметка реших да да им пратя малко пари4ки на де4ицата,да си купят нещо от там,вместо да ги давам на Канада пост.Вие какво правите?


WOW... Shocked каква е тази скъпотия при вас? В Торонто е по-ефтини4ко, до 2 кг / но задължително и един грам не трябва да е пове4е ина4е ще е $35/ с кораб аз плащам $15 със таксите. Само 4е е голяма мъка този път всеки колет до сега е пристигал за не по-малко от 2 месеца...ужас...и както ти казваш и аз преминах отдавна на варианта с пари4ките... Simple Smile бързо и лестно.
И като се замислиш, какво толкова може да се прати до 2кг Thinking  нищо и техника неможе и да си помислиш защото сме на 110v и остава само джунджорийки дето и в БГ ги има


И аз изпращам, обаче символични подаръци. На племеника си и на новородената си племенница изпратих чорапчета за Коледа, пълни с дребни неща. На близките си изпращам снимки на детето в коледна рамка или смес за горещ шоколад в малки пакетчета, специално приготвени за Коледа; изпращала съм и малки Коледни свещи, календари и др. Те нямат нужда от нищо специално; просто жест на внимание от моя страна. Те пък от своя страна изпращат на моето дете дерболийки, като компакт диск с Коледни песни, Коледни украшения (не че тук няма, но друго е, когато са от Баба! Ето, сега когато баба я няма,  Sad в стаята на детето висят един малък дядо Коледа и едно малко венче от майка ми, които ще пазим завинаги.) За мен символиката е по-важна от стойността. Същото важи и за роднините на съпруга ми. И на тях им изпращаме символични подаръци. В крайна сметка Коледа е за това, да зарадваш близките си с подарък, а бил той и символичен.

# 6
  • Мнения: 7 430
Аз до сега винаги съм изпращала по хора - все има някой да си ходи (става въпрос за Новогодишните празници) и това страшно ме улеснява.....наистина тук в Монреал пощенските услуги са много скъпи Close .Ако нямаше кой да ми вземе сега подаръците - може би и аз бих прибягнала да пращам само пари.
Днес даже ще ги нося на приятелите ни, които си заминават за Бг. Close-mas:

# 7
  • Мнения: 676
Цитат на: Laura
Цитат на: Krassy
Цитат на: HOLY
Искам да ви питам дали пращате подаръци на близки и роднини в БГ?Аз много оби4ам да правя подаръци,но тук в Канада са страшно скъпи пощенските услуги!Колет от 2 кг. със самолет за 3 седмици струва 100$,а за 1 седмица-300 $:shock: Ужас!Има и услуга за 3 месеца-с кораб,която е 50$ за 2 кг.Аз я ползвах тази услуга и подаръка за племенни4ката ми пристигна един месец след Коледа и 2 месеца след рожденния й ден! #Shocked А тук е залято с китайски боклуци. #Silly В крайна сметка реших да да им пратя малко пари4ки на де4ицата,да си купят нещо от там,вместо да ги давам на Канада пост.Вие какво правите?


WOW... Shocked каква е тази скъпотия при вас? В Торонто е по-ефтини4ко, до 2 кг / но задължително и един грам не трябва да е пове4е ина4е ще е $35/ с кораб аз плащам $15 със таксите. Само 4е е голяма мъка този път всеки колет до сега е пристигал за не по-малко от 2 месеца...ужас...и както ти казваш и аз преминах отдавна на варианта с пари4ките... Simple Smile бързо и лестно.
И като се замислиш, какво толкова може да се прати до 2кг Thinking  нищо и техника неможе и да си помислиш защото сме на 110v и остава само джунджорийки дето и в БГ ги има


И аз изпращам, обаче символични подаръци. На племеника си и на новородената си племенница изпратих чорапчета за Коледа, пълни с дребни неща. На близките си изпращам снимки на детето в коледна рамка или смес за горещ шоколад в малки пакетчета, специално приготвени за Коледа; изпращала съм и малки Коледни свещи, календари и др. Те нямат нужда от нищо специално; просто жест на внимание от моя страна. Те пък от своя страна изпращат на моето дете дерболийки, като компакт диск с Коледни песни, Коледни украшения (не че тук няма, но друго е, когато са от Баба! Ето, сега когато баба я няма,  Sad в стаята на детето висят един малък дядо Коледа и едно малко венче от майка ми, които ще пазим завинаги.) За мен символиката е по-важна от стойността. Същото важи и за роднините на съпруга ми. И на тях им изпращаме символични подаръци. В крайна сметка Коледа е за това, да зарадваш близките си с подарък, а бил той и символичен.


Laura съгласна съм с теб и до последната дума която си написала, стоиноста на подаръка не е от зна4ение, а жеста е по-важен.
Когато си ходих сега до БГ и майка ми си беше направила кът на нещата които съм и пращала, а стените й бяха покрити с наши снимки. Аз по същия на4ин пазя вси4ко което са ми пратили и особенно една новогодишна елхи4ка от дядо му на мъжът ми /който ве4е го няма/. Всяка коледа си я поставяме някаде.
Но тази година ще преско4а с колета защото неможах да се организирам понеже скоро се прибрах от БГ и ако го пратя сега този колет ще пристигне доста късно Tired . И така зависи от ситоацията си4етавам или пари или колет4е Simple Smile

# 8
  • Мнения: 444
И ние изпращаме често.Вече пуснах Коледните подаръци, дано пристигнат.Тук пощенските такси са направо смешни-за 10 кг ми излиза около 15 USD и пристигат за около 20 дни със самолет.

# 9
  • Мнения: 676
Цитат на: idaraiza
И ние изпращаме често.Вече пуснах Коледните подаръци, дано пристигнат.Тук пощенските такси са направо смешни-за 10 кг ми излиза около 15 USD и пристигат за около 20 дни със самолет.


Еееее...ама това е супер, много евтино.
Аз като бях в Пунта Кана /а това е много близко до Санто Доминго/ само за едно писмо до Канада ми взеха 2.50$ Щатски, оба4е от резор за по4ивка, а там направо ти смъкват кожата.

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
досега съм пра6тала само с автобуса беz да поzнавам хората...но от това те иzкарват парички zа себе си,така че не ме е страх, че не6то сте липсва..и всичко си е пристигало беz проблем zа ден и половина в Бг zа около 10 Е или 20 Fr.....и аz доволна, и те доволни.... Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 11
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Krassy
Цитат на: HOLY
Искам да ви питам дали пращате подаръци на близки и роднини в БГ?Аз много оби4ам да правя подаръци,но тук в Канада са страшно скъпи пощенските услуги!Колет от 2 кг. със самолет за 3 седмици струва 100$,а за 1 седмица-300 $:shock: Ужас!Има и услуга за 3 месеца-с кораб,която е 50$ за 2 кг.Аз я ползвах тази услуга и подаръка за племенни4ката ми пристигна един месец след Коледа и 2 месеца след рожденния й ден! #Shocked А тук е залято с китайски боклуци. #Silly В крайна сметка реших да да им пратя малко пари4ки на де4ицата,да си купят нещо от там,вместо да ги давам на Канада пост.Вие какво правите?


WOW... Shocked каква е тази скъпотия при вас? В Торонто е по-ефтини4ко, до 2 кг / но задължително и един грам не трябва да е пове4е ина4е ще е $35/ с кораб аз плащам $15 със таксите. Само 4е е голяма мъка този път всеки колет до сега е пристигал за не по-малко от 2 месеца...ужас...и както ти казваш и аз преминах отдавна на варианта с пари4ките... Simple Smile бързо и лестно.
И като се замислиш, какво толкова може да се прати до 2кг Thinking  нищо и техника неможе и да си помислиш защото сме на 110v и остава само джунджорийки дето и в БГ ги има


Никога не съм давала толкова малко пари за изпращане на колет (35$). Shocked  И аз живея в Торонто. Shocked Вече 6-та година пращам... Shocked  
Лятото платих около 30 долара за едно малко пакетче (нямаше килограм) - 3-4 дрешки за малкото детенце на една приятелка Shocked
Краси, в кой район си, да идвам от там да си пускам колетите? Twisted Evil  Wink

# 12
  • Мнения: 1 194
Ох , пращам по-рядко отколкото трябва май. Embarassed Пощенските услуги съм ползвала само веднъж-излезе ми по-скъпо от самите подаръци, ама май аз нещо обърках с вида на услугата, щото други хора не се оплакват от цените ...? Пращам по хора и също (рядко)по автобусите, но най-вече изпращам пари. Да си купят каквото им трябва.

# 13
  • Мнения: 3 394
Цитат на: HOLY
В крайна сметка реших да да им пратя малко пари4ки на де4ицата,да си купят нещо от там,вместо да ги давам на Канада пост.Вие какво правите?

А така и ние решихме миналата година да пратим пари-на всеки по £20 Imp И познайте-кой ги изпил, кой платил сметката за тока, а на племениците ми така и не разбрах какво им купиха Sad Затова тази година пратихме по майка ми подаръци

# 14
  • Мнения: 1 283
WOW... Shocked каква е тази скъпотия при вас? В Торонто е по-ефтини4ко, до 2 кг / но задължително и един грам не трябва да е пове4е ина4е ще е $35/ с кораб аз плащам $15 със таксите. Само 4е е голяма мъка този път всеки колет до сега е пристигал за не по-малко от 2 месеца...ужас...и както ти казваш и аз преминах отдавна на варианта с пари4ките... Simple Smile бързо и лестно.
И като се замислиш, какво толкова може да се прати до 2кг Thinking  нищо и техника неможе и да си помислиш защото сме на 110v и остава само джунджорийки дето и в БГ ги има
[/quote]

И на ман ми е много любопитно 4рез коя фирма си пращате колетите?Все пак сме в една държава,би трябвало и в Квебек да има . #Onfire Винаги съм се 4удела дали има други фирми,които да предлагат по-ефтини цени от Канада Пост Thinking

Общи условия

Активация на акаунт