Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте,
бих искала да събера мнения за това как се установява ендометриозата,какви признаци насочват за поставянето на такава диагноза.
Ще се радвам на всякакви отговори по темата.
Цитирай

София

Има много писано по темата. Виж с търсачката. Самата аз имам такава диагноза. Поставя се единствено с лапароскопия. Признаци може да има, може и да няма. Най-често се прави лапароскопия по повод неустановена причина за безплодие и тогава се открива ендометриоза. Ще прочетеш много за тази болест в този сайт www.zachatie.org
Цитирай

Имах една позната с ендометриоза. Имаше доста болезнен и обилен цикъл. Често тя е и причина за безплодие.
Цитирай

София

Виж ТУК.
Цитирай

Sofia

Добър диагностик може да я открие и с преглед на ултразвук.
Цитирай

Варна

Добрия диагностик може да ПРЕДПОЛОЖИ, че я има, и да назначи лапароскопия или коремна операция, защото ако я открие с ехограф, то значи, че има впечатляващи екстрасенски способности  Very Happy
Цитирай

Добрия диагностик може да ПРЕДПОЛОЖИ, че я има, и да назначи лапароскопия или коремна операция, защото ако я открие с ехограф, то значи, че има впечатляващи екстрасенски способности  Very Happy

Подкрепям напълно!
Цитирай

И аз подкрепям напълно!
При мен всички предполагаха ендометриозна киста, докато не излезе хистологията след оперативно отстраняване на кистата. Оказа се, че не е ендометриозна Peace
Цитирай

Sofia

Е, аз значи съм била късметлийка, щом докторът, (който и ми направи лапароскопията), когато за първи път ме видя на ехограф - беше сигурен в предположението си и излезе прав - ендометриоза 4 (най-тежка) степен.
« Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 14:34 от bj »
Цитирай

Ще повторя думите на Милена - д-ра с ехографа може да предположи ендометриоза, но само лапароскопия може да я потвърди. Ето и ти пишеш че си правила лапароскопия!

Много съжалявам за диагнозата Sad
Пожелавам ти скоро да се оправиш!
Цитирай

Sofia

Да съгласих се - даже редактирах мнението си да не излезе, че се заяждам. Явно съм имала късмет. Дано и други да са като мен, ако им се наложи! Успех!
Цитирай

Burgas

Биджи,всъщност щеше да имаш късмет ако доктора беше сгрешил и при лапароскопията не ти бяха открили проклетата чума.Имаше ли киста или някаква друга видима формация.Успя ли да се пребориш със здравната каса и какво лекарство ти предписа лекарят ти?Наистина на ултразвуков преглед може само да се предполага и Адел,от сърце ти желая да нямаш такова заболяване.Ако имаш сериозни основания за съмнение за ендометриоза може би е добре с лекаря ти да обсъдите вариант за диагностична лапароскопия.Все пак аз съм на мнението,че е най-добре проблемите да се откриват възможно най-рано,за да има възможност лечението да е възможно най-щадящо.УСПЕХ и на двете ви!
Цитирай

Варна

Е, аз значи съм била късметлийка, щом докторът, (който и ми направи лапароскопията), когато за първи път ме видя на ехограф - беше сигурен в предположението си и излезе прав - ендометриоза 4 (най-тежка) степен.
Пожелавам ти да имаш моя късмет, на ВСИЧКИ  с тази "чума " го пожелавам, и да не се налага да минавате през това, което аз изживях за тези 3 години ходене по мъките, верно, че резултата си заслужава, но никоя жена не заслужава такова наказание
 Hug Hug Hug Hug Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.