На дълъг път с висок ток...

  • 2 477
  • 37
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 780
Не знам дали пътувате много, с автобуси, влакове и т.н., но ми е направило впечатление, че някои мадами, въпреки че им предстои дълго пътуване (по 12-16 часа) си слагат високи токчета и се гримират като за вечерно излизане. Айде, за грима е едно на ръка, но да пътуваш толкова време на висок ток си е направо престъпление!  newsm78

Най-ми е смешно, като спре автобуса около някое поле, засято с царевица,  за да се изходят уморените пътници  Mr. Green, как въпросните "кумушки" (в повечето случаи от руски произход) газят из пръстта и бодлите с шиковите си буйки.  hahaha

Аз винаги гледам да съм спортно облечена, с равни обувки - като знам какъв дълъг път ме чака.  ooooh!

Та, сетих се за това, гледайки новините по руската ТВ, даваха как от Ливан си заминават руските граждани и показаха как едни "женщини" се качваха в автобуса и едната с такива токчета....аз права няма да мога да стоя на тях... newsm78 Особено като се има предвид обстановката там - но, рускинята и във военно положение държи марката.  Joy


Бря че дълго стана..............Сега да не направите извода, че мразя рускините.............

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Аз и за София-Пловдив обувам удобни обувки, какво остава за дълъг път. Ако трябва да съм Хелегантна - ще си взема 'шикови' буйки в пликче Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 550
Най-дългото ми престояване с висок ток е траело около 20 минути  Mr. Green

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 701
къв висок ток бе? събувам си обувките и си 'дигам краката високо на съседната седалка  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 212
Най-дългото ми престояване с висок ток е траело около 20 минути  Mr. Green

Моето да речем 2 часа на бала ми до средата на вечерта някъде и после...боса по асфлата вървя си ...  Whistling

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отдавна не нося обувки с ток, какво остава за дълъг път...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 780
Добре де, тези, които тръгват с токчета на дълъг път - от к`ъв зор го правят, мнооого ми е интересно? Гъзари ли са, що са?  newsm78

Айде, няма ли тук майка, пътувала с токове, да вземе да ме просветли!  Laughing

# 7
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Какво се учудвате. По улиците непрекъснато виждам жени, които посред бял ден са се облекли като за бар. Основно фолкдиви са това Joy

# 8
  • Мнения: 3 777
Аз пътувам с високи обувки, карам кола с високи токове, мога да тичам на токове, като сраснали с краката ми са.
Виж по ниви не слизам да ......
Не виждам какво ви е чудно.
Кой както е свикнал.
Аз не разбирам жена с маратонки и през живота си не съм носила такава обувка, но не правя въпрос, ако на останалите им е удобно и така ходят.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз само веднъж гъзарях с ботушки на ток, не беше много висок, но пък беше тънък  Laughing Ходихме на сватбата на зълва ми в едно село до Франкфурт и следващите дни исках да прескочим до Мюнхен.... Та първо във влака 6 часа - как да е, бях седнала повечето време, спахме при едни приятели и следващия целия ден обикаляхме града Crazy и нямаше как да се приберем, защото приятелите ни бяха на работа и нямахме ключ от тях. Краката ми бяха станали на мекици и супер чувствителни. На другия ден си тръгнахме и едва си обух пустите ботуши, а как изтраях, докато се приберем при зълвата, не искам да си спомням ooooh! Та това ми беше гъзарията, повече няма така да правя, обещавам! Naughty

# 10
  • Мнения: 1 006
Добре де, тези, които тръгват с токчета на дълъг път - от к`ъв зор го правят, мнооого ми е интересно? Гъзари ли са, що са?  newsm78

Айде, няма ли тук майка, пътувала с токове, да вземе да ме просветли!  Laughing

Аз ще те просветля  Wink

Наистина всичко е въпрос на навик.Винаги съм предпочитала обувки на висок ток, защото съм 160 см.висока т.е. ниска  hahaha .Дори се налага да ходя само с такива обувки по здравословни причини.

Най-високите токчета, с които съм се сдобила са 10 см. и с тях без грам проблем също карам кола /имам вече заформени дупки на стелките  ooooh!/, и аз мога да тичам, стига да има кой да ме гони  Wink.Не смятам, че високите токчета се връзват само на официални барови тоалети, с каквито НЕ пътувам.

И на път пак съм с обувки на висок ток, защото така ми е удобно, все едно съм на равна подметка.Когато спортувам или танцувам в групата по латино танци, на която ходя обувам маратонки и се чувствам все едно стъпвам на пети. Rolling Eyes

Айде, дано вече си на по-светло.  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 629
Сакри, как балансираш? Аз на  равното с равни подметки се спъвам, камо ли с ток Crazy Редовно казвам на мъжа ми: Гледай къде вървя!

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 370
И аз бях свикнала с високи токове...ама ве4е е минало! С 2 деца никак не е лесно. Най-високия ми ток сега е 5 см за официални слу4аи , когато съм без децата и не се налага да вървя дълго  Wink

# 13
  • Мнения: 1 006
Според мен неудобството на високите обувки за някои идва на първо място от липсата на навик да носят такива, което е въпрос на избор, разбира се.

Друго, което има значение, според мен е дебелината на токчетата.Аз поне не съм попадала на тънък и стабилен висок ток.Има обувки с такава немислима извивка за стъпалото, че и на 5-8 см.не се чувствам удобно.Острите музуни на обувките за мен примерно са неприемливи, защото не мога да си сгъна и мъча пръстите на триъгълник. Shocked Всичко това в комбинация за мен е инквизиция.Подобен модел не седи и добре на твърде големия ми крак - като Малкия Мук съм. hahaha.

Трудно си намирам удобни обувки на висок ток. ooooh! Но попадна ли на такива ставам заклет фен на съответния магазин.Суперудобни са ми обувките от магазини Tendenz.Дано изписах правилно името. Crazy

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 780
Слънце, Сакри, ОК, свикнали сте с високия ток, сраснал ви е с крака  Laughing, ама пак не ми е ясно - как може да издържи вашия крак, тоест, двата ви крака  Laughing цели 12 часа???? Shocked Не отекват ли?

Аз това лято най-накрая си сложих едни чехли с ток, и то ги нося само на работа, и то от дъжд на вятър, и то съм през повечето време седнала или колкото да отида до другата стая или до ВС-то, тоест 3 крачки напред и 4 встрани....  Rolling Eyes

Мдам.........

Общи условия

Активация на акаунт