Много чувствителни зърна - докога??

  • 1 628
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
 Кърмя бебчо вече повече от месец, а зърната ми не станаха по-малко чувствителни, както очаквах - напротив немога да издържам като се опират в тениската ми!!  #Crazy Уж спазвам всички съвети от кърмаческата библиотека, бебчо добре захапва гърдата, не само зърното и все пак...  Tired Да добавя че от време на време ги мажа и с Лансинох.
 Има ли спасение?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 129
Аз не мога да накарам бебето да захапе към края на ареолата. Вече е на 2 месеца и 3 седмици и не ме болят зърната. До преди 2-3 седмици се мажех след всяко кърмене с крема на Авент. Болката беше ужасна. Но постепенно престанах. И сега не се мажа с нищо. Не ме боли. Явно кожата свикна.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз съм задавала същия въпрос Laughing Ще трябва да потърпиш още малко - не е от това, че правиш нещо неправилно, просто е от все още много силната хормонална стимулация и нагаждането на гърдите. След 2-3 седмици би трябвало да отслабне.

# 3
  • Мнения: 288
Много внимавай да слагаш бебето правилно да суче - аз като се справих с този проблем и болката в зърната изчезна  Peace

# 4
  • на село
  • Мнения: 1 028
И аз имах същия проблем първия месец - много чувствителни зърна и на моменти направо непоносима болка при кърмене. Няма страшно! Отминава. Пробвай с безшевни сутиени или безшевни потничета - те не притискат гърдите и не дразнят зърната. Аз дори спя с тях.

# 5
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
а защо не се мажеш с Гармастан?мен това ме спаси-компрес с марля. и един цял ден не кърмих за да ми се оправят малко зърната, цедих се на ръка.пробвай и компрес с царевично нишесте или кремче от мас и невен!

# 6
  • Мнения: 169
до края на първия месец беше при мен

# 7
  • Мнения: 942
И аз съм задавала същия въпрос Laughing Ще трябва да потърпиш още малко - не е от това, че правиш нещо неправилно, просто е от все още много силната хормонална стимулация и нагаждането на гърдите. След 2-3 седмици би трябвало да отслабне.
Напълно съм съгласна с  hedra.След седмица две всичко ще се оправи.Всички минават по този път.
Надявам се след седмица да се похвалих,че при вас вече всичко е наред.Успех и безболезнено и лесно кърмене. Peace

# 8
  • Мнения: 219
Кърмя бебчо вече повече от месец, а зърната ми не станаха по-малко чувствителни, както очаквах - напротив немога да издържам като се опират в тениската ми!!  #Crazy Уж спазвам всички съвети от кърмаческата библиотека, бебчо добре захапва гърдата, не само зърното и все пак...  Tired Да добавя че от време на време ги мажа и с Лансинох.
 Има ли спасение?
И аз бях точно като теб. Нищо не понасях да допира зърната ми, сутиен- абсурд, бебчо като сучеше болеше адски. Към  2рия месец нещата се оправиха, гърдите се успокоиха и зърната спряха да болят. Мога да те посъветвам да си купиш пластмасов колектор за кърма (аз ползвах на Авент) За съжаление малко късно се сетих за него, но освен че събира кърмата, създава пространство около зърната и така те не се опират в дрехите. Също така може да пробваш и силиконов накрайник докато бебето суче, по малко боли, но аз така и не свикнах с него.

# 9
  • Мнения: 77
Момичета, благодаря ви за отговорите - обнадеждихте ме!!  Hug Ами какво да се прави - ще потърпя още малко, дано наистина до 10-20 дена да се нормализират нещата.

Общи условия

Активация на акаунт