Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца с увреждания и хронични заболявания
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

ТА ВЪПРОСА МИ КЪМ ВАС,МИЛИ МОМИЧЕТА Е-КАКВИ ПРЕФЕРЕНЦИЙ ПОЛЗВАТ ПРИДРУЖИТЕЛИТЕ НА ИНВАЛИДИ 1-ВА ГРУПА-ИМАМ ПРЕДВИД ПЪТУВАНЕ С БДЖ(С ИНВАЛИДА ЛИ  ТРЯБВА ДА СИ ЗА ДА ПОЛЗВАШ НАМАЛЕНИЕ),КАРТИ ЗА ПОЧИВКА И ДР. newsm78
Цитирай

София

За дете или за възрастен човек говорим?
С детето имам право на безплатен градски транспорт в (срещу 5 лв. всъщност), да по БДЖ-то има някакви преференции, но да кажат мамите дето са ги ползвали. Виж в темата за санаториумите - там се опитваме да изясним какво се отпуска за придружителя..
Ако е за дете - нещата са повече, в парично измерение: 112лв по чл.43, също двойни детски, около 24 лв. като интеграционни добавки - за лекарства, телефон и..., ако детето е на 7 години - стикер за колата за паркиране.
Ами в общи линии това са - дано има кой да ме допълни, че...
Цитирай

София

СТАВА ВЪПРОС ЗА БАЩА МИ,КОЙТО Е ИНВАЛИДА,А АЗ СЪМ МУ ПРИДРУЖИТЕЛЯ
Цитирай
Децата с над 50% имат право на 112лв. +8.25 лв. за лекарства и веднъж годишно балноле4ение това е вси4ко. А забравих и двоини детски.
Цитирай

густо майна Филибето

Инвалиди с 71% или над 71% трайно намалена работоспособност ( I и II група инвалидност), военноинвалиди, децата с тежки телесни и душевни увреждания, както и придружителите им.
Право на 2 безплатни пътувания годишно за отиване и връщане във II клас на бързите и пътнически влакове.
Условия за пътуване - срещу представяне на удостоверение за инвалидност издадено от регионалните центрове за социални грижи и лична карта. От правото на безплатно пътуване, придружителите се ползват само когато пътуват заедно с инвалидите.
Цитирай

Разкажете ми повече за намалениата които се ползват в градския транспорт когато си с детет с увреждания 100%.От къде се получават.
Цитирай

Столицата-Разсадника

Значи имаш право на карта за градският транспорт(отиваш в общината и там ще ти кажат подробностите)знам,че трябва да носиш две снимки,твойта и на инвалида.За почивка също се ползва намаление,но не съм сигорна какви бяха   newsm78  можеш да си изкараш и стикер за кола,ако имате.Имате право и на безплатен телефон,май имаше и друго   newsm78
Цитирай

густо майна Филибето

За телефона - ако детето е с над 90% увреждане отиваш в пощата и носиш копие от решението на ТЕЛК и копие от акта за раждане на детето. Телефона става с такса 1,60лв и имаш право на 160 безплатни минути градски разговор.
Цитирай

E, tova puk poslednoto vuob6te ne go znaeh.
A da vi popitam  kogato gleda6 dete s invalidnost 100% / suotvetno niama6 vuzmojnost da raboti6/ kakvi osigurovki triabva da vnasia6 i durjavata podpomaga li po niakakuv na4in. Biah 4ela niakude , 4e tova vreme  se vodi za trudov staj, no ni6to pove4e ne znam. Dano da ste razbrali kakvo iskam da popitam, 4e mnogo oburkano go napisah mai.....  bouquet
Цитирай

густо майна Филибето

В закона за интеграция го пише, но не знам какъв е реда , социалните би трябвало да знаят, ей това ще е нещото, което ще попитам следващия път.

чл.41

(1) Зачита се за трудов стаж при пенсиониране времето, през което родител или осиновител на дете инвалид не е работил по трудово правоотношение и не е бил осигурен.

(2) Правото по ал. 1 се ползва от родител или осиновител на дете, чието увреждане, установено от органите на медико-социалната експертиза, налага постоянни грижи.

Цитирай
Minalata godina deteto mi be6e s 50% i 4yjda pomo6t a tazi 50%bez 4ujda pomo6t nqkoi znae li kakva e razlikata. Toi e na 4godini i 6 meseca.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.