домашни любимци?

  • 1 704
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 612
Ами направи си изследване за токсоплазмоза.
А и ваксинирай котето. Това, че не е излизала няма значение. И моето коте не е излизало никога, но си го вкасинирам редовно, както и му давам хапчета против тения и глисти.

# 16
  • Мнения: 126
Може и да са бабини деветини,но аз съм чувала,че ако жена дълги години има котка вкъщи може трудно да забременее!Не ме убивайте,моля,просто така съм чувала. HugИначе вкъщи имаме куче,което в началото като разбрах че съм бременна ме гледаше много странно и ме отбягваше,сякаш разбира че се готвим да го махнем заради бъдещото бебе.Сега обаче се обсъжда варианта да го оставим все пак!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
А забравих да спомена, че откакто се помня винаги съм имала котка, а сега даже две.

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 00:27 от Rossi

# 18
  • Мнения: 83
Незнам от какво се получи,но макар че нямаме котка имам токсиплазмоза.Правих изследвания и се оказа че няма страшно за бебо,но мен си ме е страх да ви кажа.Затова не е гаранция дали ще се заразиш само ако имаш вкъщи котка или ще си купиш нещо си там от пазара.Моята кума има момченце на 7 годинки и макар че нямат никакви животни вкъщи детето имаше токсиплазмоза.Но ще те посъветвам да си пуснеш едни изследвания за токсиплазмоза,защото си остава за цял живот.Успех!!!

# 19
  • Мнения: 1 546
Отдавна се каня да задам същия въпрос - за жовтните и бебетата в една къща..особено за котките. Много искаме да си вземем едно коте, но и искаме бебе. Ясно е, кое е с предимство разбира се, но тъй като сме луди котколюбители и липсата на коте в къщи наистина се усеща...Така, че  интерес ще следя мненията на мами гледали коте и бебе едновременно! Hug

# 20
  • Мнения: 415
Аз имам само коте, но не мисля да се разделя с нея, ако дай боже дойде бебчо.
Моя приятелка имаше персиец. Когато забременя го заведоха на ветеринар. Обезпаразитиха го и нямаше проблем. Тя по едно време се беше вманиачила, та даже искаше да го обръсне  Laughing, добре че ветеринарят и "наля" здрав разум   Mr. Green

# 21
  • Мнения: 7 716
Абе паразитите не са толкова опасни. Токсоплазмозата е опасна.

# 22
  • Мнения: 415
Гледах едно предаване по телевизията, където казаха, че бременната жена не трябва да чисти тоалетната на котето. Там казаха, че ако се спазва добра хигиена не е толкова опасно. Аз си имам едно на ум, но не мисля, че ще си изхвърля Мацка.
А иначе
Цитат
Заразяването може да стане орално - за хората при консумация на замърсени със спороцисти (от котките) храни. При консумация на сурово месо от заразени животни (свине, говеда и т.н.), опасно повече за котките.

  Особено опасно е ако бременни жени поемат ооцисти от котка, особено в началото на бременността. Стига се до аборти и уродства на плода.

  Друг начин на заразяване е чрез контакта с животните напр. при галене.
И да нямаш коте, пак не е гаранция.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Аз мога да кажа, че като забременях си направих три изследвания за токсоплазмоза за собствено успокоение, спрях да чистя тоалетната на котките, а и последния месец преди да се роди бебо, малко ги измъчихме, но поне ги научихме да спят отделно от нас, когато се прибрахме с бебчо ги запознах от разстояние, не ги пусках в стаята, а и те не проявяваха интерес, мисля че ги е страх от малкото човече, надничат и бягат в другата стая и все още са така, въпреки че вече им позволявам да се разхождат свободно. Пада повечко чистене, а и нямам толкова време да ги гушкам, но когато мога го правя.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 304
И аз си имам коте...и много си го оби4ам  Hug
Като дойде бебо ( дай Боже  Praynig ) 6те мислим с мъжото кво 6те правим, но най-вероятно 6те се разделим с него за малко Cry колкото и да ми е тежко... smile3518

Общи условия

Активация на акаунт