пак за майчинството

  • 508
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 366
Мили мами искам да ви попитам: като се излезе в майчинство, парите пак от работодателя ли се получават(т.е. по неговата сметка ли се получават ). Може ли да си открия сметка и там да се превеждат. Благодаря Ви

# 1
  • Мнения: 495
ако говориш за 160 - те лв  - те се превеждат от държавата по сметка на работодателя
ти от своя страна трябва да говориш със счетоводителя и няма проблем да си откриеш сметка, на която да ти превеждат парите, за да не ходиш всеки месец до работата си
поне при мен е така - на моя сметка

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
ако говориш за 160 - те лв  - те се превеждат от държавата по сметка на работодателя
ти от своя страна трябва да говориш със счетоводителя и няма проблем да си откриеш сметка, на която да ти превеждат парите, за да не ходиш всеки месец до работата си
поне при мен е така - на моя сметка

Точно така е  Peace

# 3
  • Мнения: 1 328
А дали не става дума за 135-те дни обезщетение ?  newsm78
Тогава пак са от работодателя, а ти как ще се разбереш да ги получаваш е въпрос на договорка със счетоводителя.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
А дали не става дума за 135-те дни обезщетение ?  newsm78



И за тях да става въпрос- държавата не може да ги превежда директно на майката

# 5
  • Мнения: 3 457
счетоводителката  Peace и кутия бонбони Mr. Green

# 6
  • Варна
  • Мнения: 366
Благодаря ви за отговорите. И аз поразпитах и няма как да ги получавам директно по моя сметка.Ще чакам благоволението на шефката да ми ги дава.

# 7
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Благодаря ви за отговорите. И аз поразпитах и няма как да ги получавам директно по моя сметка.Ще чакам благоволението на шефката да ми ги дава.

Нямат право да ти бавят паричките, на деня за заплатите трябва да ти изплащат съответното обезщетение, ако ти ги бавят можеш да се оплачеш в съответните инстанции.

На мен ми бавят постоянно обезщетението с около 10 дни, за сега съм толерантна, оправданието е че счетоводителката не ги била сметнала, но на нас ни трябват пари да си платим сметките. И затова следващия път отивам аз да си ги взема, защото мъжът ми работи на същото място и постоянно го мотаят, та следващия път на заплатения ден си вземам дебела книга за четене и се цопвам с големия си корем в канцеларията при шефката на коженото диванче и ако трябва цял ден ще чакам докато дойде счетоводителката да ми сметне паричките, да видим кой кого защото вече ми писна, нямаме кой знае колко големи доходи че да можем да си позволим да чакаме благоволението на шефката....

Трябва да си знаем правата и да се борим за тях

# 8
  • Мнения: 169
е да определено не могат да ви ги бавят-а как си получавате заплатите ,месец за месец или този месец го работиш и на 20 число следващия месец ти плащат?  bouquet newsm78

# 9
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Ами за юли заплатите ще ги изплатят на 10 август, за август на 10 септенври и така, на 10 число за предходния месец, а на 25 число аванс за настоящия месец

Общи условия

Активация на акаунт