за обективността на българските и чуждите медии

  • 560
  • 8
  •   1
Отговори
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 017
Как мислити,кои са по-точни в отразяването на събитията и в анализите им?

# 1
  • Мнения: 109
НЕма такова животно! Обективна медия = оксиморон  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 959
НЕма такова животно! Обективна медия = оксиморон  Mr. Green
Така е  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 825
НЕма такова животно! Обективна медия = оксиморон  Mr. Green

 Peace

# 4
  • Мнения: 7 914
Медията може да е обективна ...само от нейната си гледна точка newsm62

# 5
  • Мнения: 6 167
Обективността е субективно понятие.
Има обективни до толкова, доколкото уйдисват на моето виждане!
според мен номера на китайката е читателя, избирателя, зрителя и тн, т.е ние да виждаме възможно голям брой гледни точки , от които сами да намираме истината за себе си, като мислещи и гласуващи същества.
Аз не съм сигурна, че искам да канонизирам някоя медия или издание и тн за единствена и неповторима и тя да ми дава истината под формата на лесно смилаемо пюренце , което да се намества лесничко в мозъка ми.  това ми се струва опасно, и не е за мен.  Peace

# 6
  • Мнения: 3 423
Който плаща, той поръчва музиката. И медиите пеят по свирката му.

# 7
  • Мнения: 1 100
Нито едните, нито другите могат да претендират за кой знае каква обективност.(ей за това не ми се работи ве4е тая работа....)
Но това е съвсем естествено : медиите са или национални (и обслужват интересите на правителство и управляваЩи, тука и на Папата..) или 4астни ( и обслужват ли4ни интереси, пример тукаШните медиасет на Берлускони, Fox news и бтв на Мърдок примерно).
Това винаги води до относителна обективност и измества действителния епицентър на дадено събитие, отразено в новината или репортаж, статия и т.н)

След 5годиШно "вземане даване" в професионално отноШение с журналисти4еския свят, съм стигнала до следния извод:

Искам ли обективно поднасяне на фактите: преглеждам новините на световните агенции (вкл.и на наШ'та си БТА). МОга да ви гарантирам, 4е там максимално се доближават до съЩността на събитията, без да изопа4ават....
И все пак обективността е наистина относително понятие.

# 8
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 017
Аз лично имам относително най-голямо доверие на Евронюз,особено след случая на 5-те убити българси рейнджъри в ИраклТе на втория час казаха тово,за което нашите тук шикалкавиха 24часалВинаги показват поне две гледни точки,а после всеки да си прави сам изводите.А за вътрешните събития трябва,ако искащ да се информираш по-пълно,трябва да изгледаш новинарските емисии на поне 3 -4 тв и да изчетеш още толкова вестника от целия спектър.Интересно ми е дали е така и в чужбина.

Общи условия

Активация на акаунт