Февруарски сняг ще ни затрупа, бебчо във кошарката ще гука!

  • 13 965
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 372
за подробна информация можешда погледнеш в книга за бременни,но иначе...при 1-ва бременност ниама да имаш проблем,но при раждането трябва да ти слпжат гамаглоболин,вид имунизация,защото при следваща бременност може да се получат усложнения ако не ти сложат.това е в общи линии

# 16
  • Мнения: 1 516
Някой да ми обасни,

нищо не разбирам  newsm78. Как wish e в 7 г.с. а термина е на12.02.07. Ако е тогава , то тя трябва, да е в 11 г.с. седмица.  И как термина на пепеляшка е на на 03.02., като трябва да е на 29.01.07 ?!?!? Толкова бях сигурна в моя термин, а сега вече не съм ! Thinking

# 17
  • Варна
  • Мнения: 248
 Здравейте и от мен, аз за малко успях да се класирам в отбора на януарките /поне за сега/

 Wish важното е да не се притесняваш и всичко ще е ОК. Аз миналата събота сутрин изживях същия проблем и направо откачих, веднага звъннах на лекарката си /естествено в събота нямаше как да ме прегледа/, но в понеделник като отидох ме гледа най-подробно и абсолютно никакъв проблем нямаше. Само дето се панирах напълно  #Crazy
 Така че е важно да си напълно спокойна и така ще бъде най-добре и за теб, и за  baby_neutral

# 18
  • София
  • Мнения: 974
Някой да ми обасни,

нищо не разбирам  newsm78. Как wish e в 7 г.с. а термина е на12.02.07. Ако е тогава , то тя трябва, да е в 11 г.с. седмица.  И как термина на пепеляшка е на на 03.02., като трябва да е на 29.01.07 ?!?!? Толкова бях сигурна в моя термин, а сега вече не съм ! Thinking

Ми напълно възможно Laughing
Счита се, че овулацията ти е 14 дни след последната М през 28 дн., на този принцип се изчислява с калкулатора и във всеки гинекологичен кабинет.
Но не при всяка жена е така, зачеването може да е станало непоследствено след М или непосредствено преди новият цикъл....или пък да не ти идва на 28 дни.....съвсем възможно.
Пресен пример...моята кумица забременя почти по същото време както аз с щерката, но имаше 2 седмици в които не знаеше на кой свят се намира....цикъл няма, теста положителен, а бебе на видеозона не се вижда Thinking Резултата заченала е непосредствено преди да и дойде, бебето се видя но по-късно защото беше много малко и не беше още в матката когато тръгна по лекари Grinning
Та освен притеснението тогава....сега моята щерка си има една прекрасна приятелка, сладка и почти 1 м. по-малка.
Уточнението термина и беше 1 седмица след моя.

# 19
  • Мнения: 1 516
Wish, сигурна съм, че докторът утре ще ти каже , че всичко е наред!
Правила ли си  секс, преди да прокървиш, може това да е причината  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 701
galastra, вече си в списъка!  smile3525

Какъв секс бе момичета. Аз последните две седмици от гадене и повръщане името си не мога да кажа, а камо ли  luvbed! Във вторник ми беше кошмарен ден - цял целеничък ден повръщах. Чудя се да не е от напъването. Не знам. Утре вечер чак ще мога да отида да се успокоя! До тогава ще си лежа и ще се опитам да мисля за друго!

# 21
  • София
  • Мнения: 974
Тюх...аз пък реших, че за секс ще почетем Joy

wish въобще не го мисли, може  да е от напъването, може нещо тежко да си вдигнала, или по-горещ душ да си си взела......важното е че е било инцидент и не е продължило.
А и както го описваш не е съвсем кървене...не се притеснявай, почивай си повече. Hug

# 22
  • Мнения: 20
wish аз пък на два пъти имах някакво кафеникаво слузкаво течение съвсем малко и също се бях разтревожила ама лекарката каза че щом се е видяло сърцето е много малка вероятността от аборт. От 20% намалява на 1 %. Тъй че не се тревожи, а пък като идеш на лекар ще се успокоиш.

# 23
  • Мнения: 2 922
И аз да се включа в новата ни тема! Днес за първи ден не ми беше лошо... Дано да е така занапред   Peace
Wish, не се притеснявай, всичко ще е наред  Hug

# 24
  • Мнения: 958
Добро утро
как сте днес
wish: стискам палци всичко да е наред
сигурна съм че всичко ще е наред

# 25
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
wish не се притеснявай е. Но на лекар отиди . Както казвам моите които ме преглеждат - нормално течение няма, особено през бремеността. Я витаминче ще ти предпишат, я нещо друго. Аз кървях 2 месеца, пих си хапчетата и сега сичко ОК  Praynig Така че не се шашкай само, но иди на доФтур още днес. Успех ти желая Hug

# 26
  • Мнения: 341
wish, когато много ме болеше в началото сестра ми ми даде такъв съвет "мушни едно но-шпа за всеки случай", по някога се получава кървене на матката от нарастването или като си се намества бебчо, баш слуз розова или кафява, обаче лекарката ми каза да тичам веднага каквото и да ми тече. Чакам да прочета какво ти е казала, сигурна съм, че не е страшно, въпреки, че всеки би се панирал и това е правилно, не можеш да си свиркаш като кървиш.
В случай, че имаш сила ще те помоля да ми запишеш термин 15.02, някак си аз така го чувствам, иначе ми го промениха на 02.03 обаче пък на изследванията пише 9 седмица без г.с., ама тия тука не ги знам вече как го мерят.

Меги, отдавна не си писала кажи какво ти каза лекаря, нали всичко си е наред с теб.
Radostche, затова бях писала преди, че съм объркана и, че вече трета седмица съм в 7г.с., разгеле ме прехвърлиха в 9, ама реална пак би трябвало да е 7, та ми е чак смешно вече.

Иначе бебчо си се ражда когато си иска, това го видях с очите си. Кумата ни си има бебе ин-витро. Това значи, че точно знаят кога е заченато, кога са и го имплантирали. Термина и беше за 7 юли, тя роди на 18 юни, така, че ще се родят когато им хареса и ние пък няма да  им даваме тон в живота и да им нареждаме кога да излизат, това е трябва да свикнем с мисълта, че си имат свободна воля още от сега, та да не ги малтретираме като пораснат.
Днес вечерта пътувам за България, стискайте палци всичко да е наред, голям риск поемам, но много искам да видя мама   Laughing и кака и ох.... абе хубаво си е в къщи....

# 27
  • Мнения: 416
Момичета, не можете да считате за термин това, което показва видеозонът. На колкото различни лекари да отидете всеки ще ви каже различно.

Предната ми бременност единият имаше разлика от 20 дена от другият видеозон. На остарялата техника по повечето консултации пък съвсем не може да се разчита.  Все пак човешка ръка слага маркера, от където да се мери.
Освен това тези японските техники са по стандарти на техните си бебета, които са по-дребни. Има раси, които раждат по-едри бебета.

Аз и двата пъти знам категорично датата на забременяване, защото овулацията ми винаги е съпроводена с много болка.

Видеозонът е ориентировъчен.

Само 5 % от бебетата се раждат на термин. Това, че бебето се ражда по-рано, не означава, че е сбъркан терминът. Просто някои бебета се раждат по-рано, други по-късно.

Моето бебе беше тръгнало да се ражда 2 седмици по-рано, но терминът ми със сигурност не е бил сбъркан. Просто така е решило човечето  Grinning

Иначе аз уж съм за 7 март, но от сега се знае, че ще бъда секцио и ще извадят бебето по-рано, така че почти сигурно е, че ще родя февруари!

Пожелавам лека бременност на всички!

# 28
  • Мнения: 1 516
И аз мисля като FEMA-bg... Измерванията при ехография са относителни. Те могат да кажат измерените милиметри на коя гестационна седмица отговарят при нормален 28 дневен цикъл и овулация на 14-тия ден, ако овулацията или цикъла са били на различен ден тогава се получават отклоненията.
но  Naughty гестационните седмици се броят от последната менструация, защото тя за разлика от самото зачеване е сигурна.  Тоест като съобщават резултатите от меренето докторите трябва да казват: " Ембрионът отговаря на 7 г.с. при нормален цикъл - 28 дни - тоест идеалния случай " . А не : " Ти си в 7 г.с. , при положение , че мензис нямаш от 10 седмици..."
Във всяка книга пише - гестационните седмици са броя седмици на аменорея( липса на менструация)! Седмците, на които е ембрионът,  са с 2 по-малко от гестационните при идеални случай ,и варират при жените с по-къс или дълъг цикъл!
Тоест по последната менструация може да се определи  очаквания термина с точност само при жените с идеален цикъл и само приблизително при жените с по-дълъг или по-къс цикъл.

bzepic... няма как 3 седмици да си стоиш в 7 г.с. Simple Smile  ...Ако имаш нормален цикъл и 9 седмици вече нямаш менструация, това означава , че си в 9 г.с или 7 седмица от зачеването - за това са ти казали , че си в 7 Simple Smile .
Лек път!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
bzepic при мен няма нищо ново.Чак в понеделник съм на лекар.Иначе днес за първи път в живота получих течение-и то бая защото ми изцапа панталона EmbarassedСпомням си моята приятелка като беше бременна и се случи същото.Някоя от вас да е имал подобно преживяване?

Общи условия

Активация на акаунт