За зъбите на бременната жена

  • 1 198
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 053
Ами аз вече съм в средата на 8-ия месец и моята гинеколожка още не ми изписва нищо за зъбите,като я питам ми казва,че нямало нужда,ама като слушам повечето мами пият,та се чудя дали и аз да си купя и започна да пия,въпреки че малко ми остана?. newsm78

# 16
  • Мнения: 14 133
Не е така. Зависи колко е добър стоматологът. Аз си правих пломба в напреднала бременост и още не е паднала!!!

# 17
  • Мнения: 255
Аз си правих коронка в 3-4 месец, защото счупих зъб. Слава богу, това беше зъб без нерв и сниман още преди 2 години (отлаган, отлаган...) Стоматоложката ми каза, че има опасност само ако се прави рентгенова снимка или се слага упойка. За нетрайност на работата - нищо не е казала. Simple Smile И за инфо - че поради органогенезата е възможно венците да кървят 3-ти, 6-ти и 9-ти месец ...

# 18
  • Мнения: 1 328
Аз ходих на зъболекар тази седмица и тя каза, че трябва да започна да пия ЗИМАФЛУОР, не знам дали така се пише Simple Smile. И да хапвам повечко сиренце. После се консултирах и с гинеколожката и тя каза, че от 8-ми месец се почвал флуор-а, сега само другите витаминки.  newsm78

Това за Зимафлуор- а е друга тема. Не съм пила никога, през втората си бременност нямах никакви проблеми със зъбите.

Това не го разбрах...


Аз ходих на зъболекар тази седмица и тя каза, че трябва да започна да пия ЗИМАФЛУОР, не знам дали така се пише Simple Smile. И да хапвам повечко сиренце. После се консултирах и с гинеколожката и тя каза, че от 8-ми месец се почвал флуор-а, сега само другите витаминки.  newsm78

аз се консултирах с моя стоматолог и той каза, че флуора трябва да го започна в 5-тия месец за да подпомогна развитието на зъбните зародиши на бебока.

Не знам в такъв случай на кой да вярвам - на гинеколога или на зъболякаря?

# 19
  • Мнения: 3 216
Аз пьк си направих 4 кариеса и една металокерамика си сложих по време на бремеността.Зьболекарката ми каза,че само упойки не може да ми слага.

# 20
  • Мнения: 509
Аз също ходих миналата седмица да ми поправят една паднала пломба. Единствено не могат да ти слагат упойка и те обезболяват с разни други неща, ако се наложи. Не е противопоказно да правиш зъби. По мое мнение трябва да си ги направиш докато е време, за да не се задълбочи проблемът, ако чакаш да родиш. От зъби стават големи чудеса : Sick: И не се бой , не боли чак толкова, ще стискам палци  Flutter

# 21
  • Мнения: 742
Аз имам проблеми със зъбите и се страхувах, че тотално ще се разрушат през бременността, но пиех Матерна и нямах проблеми - започнаха да се рушат след като родих и спрях Матерната...но  ми каза, че и през бременността могат да се правят зъби - а трайността на пломбите зависи единствено от организма /..и от кадърността на стоматолога../

Общи условия

Активация на акаунт