спирала или противозачатъчни

  • 2 406
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
 newsm78 Здравейте, от пет години съм на три регол-противозачатъчни и се чудя вече не е ли по-добре за организма да сложа спирала например, като имам намерение поне още две години да се пазим? Какво е вашето мнение, наясно съм, че гинекологът ми ще ми даде най-правилния съвет, но искам да се допитам до вас за повече мнения пък да видим дали има превес едното над другото?

# 1
  • Мнения: 826
Желание,
аз от шест години съм на противоза4атъ4ни и нямам намерение да ги сменявам. Peace
За спиралата знам 4е трайността и е за 5г.,така 4е ако след  две години правите опити за бебе ,няма смисъл да я слагаш.

# 2
  • Мнения: 220
И двете са нож с две остриета, но като че ли за предпочитане са противозачатъчните.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
Ако мислиш в скоро време да започнете да правите опити за бебе, няма смисъл да си слагаш спирала.
Обикновено спиралите се слагат за 4-5г.
Аз бях на противозачатъчни около 4-5г, сега караме на презервативи.

# 4
  • Мнения: 545
И ние сме с презервативи. Досега фал не е ставал. Иначе съм вземала и противозачатъчни, но не чак толкова дълго и непрекъснато.

# 5
  • Мнения: 5 500
И двете са нож с две остриета, но като че ли за предпочитане са противозачатъчните.
Аз пък мисля обратното, поне спиралата не може да ти навреди за разлика от хормоните в хапчетата.

# 6
  • Мнения: 1 116
По голямата част от спиралите също са хормонални.

# 7
  • Мнения: 1 116
За спиралата знам 4е трайността и е за 5г.....
Коя е тази спирала?

# 8
  • Мнения: 5 500
По голямата част от спиралите също са хормонални.
Е, то е ясно, че не говоря за Мирена, а за по-обикновените.

# 9
  • Мнения: 1 116
Поразрови се още малко!!!  Sunglasses

# 10
  • Мнения: 1 116
jelanie cпирали и пеcари не трябва да cе използуват от млади жени, от жени с повече полови партньори, при възпаление и тумори на половата система.Възможно е и отхвърляне от организма.
по-добре продължавай с противозачатъчните.

Последна редакция: сб, 22 юли 2006, 17:54 от XuTkO

# 11
  • Мнения: 616
След като родих и аз си сложих спирала която беше за 5 години , но се наложи да я сменя още на 2-рата година.Така че неможе да се даде гаранция колко време организма ще я понесе. newsm78

# 12
  • Мнения: 826
За спиралата знам 4е трайността и е за 5г.....
Коя е тази спирала?

Мирена!
Защо питаш,би трябвало да  знаеш?  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 116
Да,а и зачестяват възпаленията.

# 14
  • Мнения: 1 116
Я моля те.

Общи условия

Активация на акаунт