Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

Sofia

Момичета, родих секцио по спешност (при това с усложнения Crying or Very sad) но с таткото определено искаме още поне едно бебе. Но след преглед гинеколога ми каза "и  3 години никакви бременности!". Кажете при вас как беше? newsm78 Знаете ли колко време трябва да мине след операцията за да е безпроблемна бременността?
Цитирай

Abu Dhabi

поне година.
Но всъщност никога няма гаранция за безпроблемна бременност.
Цитирай

UK

Не по- малко от 3 години но пак със секцио...
Цитирай

София

Препоръчва се да се изчака две години, за да може после да родиш нормално. Ако забременееш по-рано, ще раждаш пак със секцио. В България предхождащо секцио е показание за ново секцио, но в Европа вече все повече препоръчват нормално раждане след секцио.
Цитирай

Варна

На мен лекарят ми каза да изчакам една година за да забременея отново. И ето ме вече близо до второто секцио 2 години и 1 месец след първото. За такава разлика между две раждания задължително ти правят второ секцио обаче. Не ми оставиха никакъв избор.
Цитирай

Май си зависи от организма и степента на възстановяване от първата операция.На мен ми казаха - след две години и нито ден по-рано.
Цитирай

София

На мен ми казаха, че трябва да минат поне две години между двете раждания. Но при мен беше планово и без усложнения.
Цитирай

в шоки-land

при нас е около 1,5 половина....но всичко си 3ависи от органи3ма....
Цитирай

Of the present and into the future

Безпроблемна бременност никой не може да ти гарантира. Confused
Ина4е и на мен ми казаха 3г...........
Цитирай

София Западен парк

В България казват минимум 2 години и на мен толкова ми казаха, но в други страни 6 месеца след раждане със секцио вече може да забременееш, около мен има много майки с секцио - едната е точно така забременяла 6 м след като родила първото и никакви проблеми, така са повечето, но пък виж какъв прецедент - една майка забременяла 12 години след първото секцио и получила усложнения - всичко е ок с нея и бебето, но доста се бяха поизплашили, затова всичко е Божа работа както се казва и много зависи от организъм !!! Изчакай 1 година от раждането и действайте с мъжа ти   bouquet
Цитирай

София

На мен моята гинеколожка ми каза 1 година и започвайте да работите за второто. Crazy Обаче то стана без да работим за него, годна  1 месец след първото секцио. За сега нямам проблеми, да чукна на дърво. Не ми опъва, нямам никакви болки, абсолютно нищо.
Цитирай

Sofia

ех, окуражихте ме! Благодаря!
smile3525
Цитирай

Велико Търново

Ама много бързаме майските мами и аз искам още едно бебе.На мен ми казаха след година и смятам да започнем да работим по-въпроса.
Цитирай

София

Аз забременях четири месеца след първото секцио. Моят гинеколог даже ме похвали  Wink Нямах никакви проблеми след второто раждане. Естествено беше със секцио.
Цитирай
Не съм чувала за три години период след секцио. А и лекарката ми не е правила коментар, аз ще раждам след две седмици, точно 2 г. и два месеца след първото секцио, пак със секцио. Така че не се притеснявай. Единствената причина, поради която може би го е казал лекаря ти е може би, че ако решиш да раждаш нормално втория път, е добре да е минало повече време. Но те лекарите и бед това при предишно секцио се дърпат да планират нормално раждане, затова не виждам проблема. Успех!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора