разбрах заплатат на колежката

  • 4 575
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
Смешно ли ти е иле не, не си в такава ситуация в момента, на мен ми е криво и просто исках да го споделя.

# 31

Добре, а тя има ли някакви плюсове от рода на по-добри езикови познания и т.н. или пък някакви връзки /няма как да не го спомена/ по каквато и да е линия?
[/quote]

Няма - просто е мазна! Аз съм с 4 езика, два от които перфектни (освен бг). Просто добре се презентира девойката ...хмм

# 32
Айде, лягам си, утре ще ми е по-ведро, мерси, че ме изслушахте. Hug

# 33
  • Мнения: 6 206
Смешно ли ти е иле не, не си в такава ситуация в момента, на мен ми е криво и просто исках да го споделя.
Това се опитвам да ти обясня, че това теб не те касае...
Не са взели от твоята заплата да дадат на нея, нали така?
Сама си правиш проблемите.
Лично аз в такава ситуация ще си направя два извода:
1. Значи има мегдан за увеличение
или
2. Не ме оценяват точно
Взависимост от кое ще избера, ще си продължа пътя без негативни неща
И в момента може да не съм в твоята ситуация, ама съм била и ако щеш вярвай съм се радвала за момичето. Мен пък ми е кеф като на хората им дават пари. Обичам да работя с доволни хора.
А това че ти не се чувстваш оценена няма нищо общо с колежката ти. Замисли се къде ти е истинския проблем.
С най-добри чувства.  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 478

Добре, а тя има ли някакви плюсове от рода на по-добри езикови познания и т.н. или пък някакви връзки /няма как да не го спомена/ по каквато и да е линия?

Няма - просто е мазна! Аз съм с 4 езика, два от които перфектни (освен бг). Просто добре се презентира девойката ...хмм
[/quote]

Ами ето, че ти си я знаеш причината. Има ги такива - натегачи.

Айде нЕма нужда някой да ни обяснява, че не завижда, а даже се радва, когато в днешното прекрасно и розово време, в което цените не се увеличават непрекъснато и всеки лев не е от значение на някой мазник му се връзват на номерата. И го казвам аз, която съм именно в положение да взимам повече пари от повечето си колеги и все се опасявам какво ли си мислят за мен  Naughty .

# 35
  • Мнения: 6 206
Айде нЕма нужда някой да ни обяснява, че не завижда, а даже се радва, когато в днешното прекрасно и розово време, в което цените не се увеличават непрекъснато и всеки лев не е от значение на някой мазник му се връзват на номерата.
Точно преди няколко часа си говорихме за такива негативни хора, които не могат да се зарадват на нищо хубаво, което се е случило на другите. Недоволстват, мрънкат, рисуват си техни батални сценки и реалности. Пуф, бягам надалече от такива. Има нещо в манталитета по тия земи явно.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Искрено ти съчувствам, но за жалост нямаш голям избор. Дори да повдигнеш този въпрос пред шефовете ти, което не бих те посъветвала да правиш защото ще ти искат обяснение от къде си научила за разликата в заплатите, те винаги могат да ти извадят вода от някой далечен извор.
Според мен се опитай да помислиш обективно и потърси някаква причина за разликата различна от това че колежката е "мазна". Ако все пак не намериш такава и не можеш да се примириш с това положение търси друга работа.
Успех!

# 37
  • София
  • Мнения: 39 758
Не съм се интересувала колко получават колегите - доста повече от мен. Но пък аз съм нова.
Но за да повишат на някого заплатата, значи има за какво, заслужил го е.

# 38
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Няма - просто е мазна! Аз съм с 4 езика, два от които перфектни (освен бг). Просто добре се презентира девойката ...хмм

 - Най-лошия съвет е да да "заметеш проблема под килима" - да потискаш и преглъщаш гневът си.
 - Първо събери обективна информация - защо?
- Пример: преди няколко месеца една позната ми се оплака че взема само 500 лв, скъсва се от работа, а колежката и, която цял ден си приказва по телефона вземала ...... 2000 лв, суха пара?!
 - след като се успокоила, спокойно си поговорила с шефа, защо не и вдига заплатата, и фактите показали че телефонната веселячка колежка phoneuu, му докарва ежемесечно дебели клиенти и много хиляди лева поръчки...
  -  Така че, по твоя преценка попитай собственика на фирмата, какво да направиш, та да заслужиш по-висо заплащане.

Последна редакция: сб, 22 юли 2006, 13:33 от Aleksander

# 39
  • София
  • Мнения: 478
Айде нЕма нужда някой да ни обяснява, че не завижда, а даже се радва, когато в днешното прекрасно и розово време, в което цените не се увеличават непрекъснато и всеки лев не е от значение на някой мазник му се връзват на номерата.
Точно преди няколко часа си говорихме за такива негативни хора, които не могат да се зарадват на нищо хубаво, което се е случило на другите. Недоволстват, мрънкат, рисуват си техни батални сценки и реалности. Пуф, бягам надалече от такива. Има нещо в манталитета по тия земи явно.

Аз не съм негативен човек, мога да се радвам, когато има за какво.

Но момичето споделя, че й е тежко не за да слуша смешни нравоучения. Ако някой може толкова да се извиси над нещата, че проблемите й му се струват смешни, просто да си спести писането. В случая споделянето е нейния начин да излезе от кръга на завистта и лицемерието, неща, които са съвсем човешки.

Но и лицемерието добре процъфтява "по тия земи"  Mr. Green  и аз се опитвам да бягам далеч от лицемери   Whistling

# 40
  • Мнения: 552
Аз мисля, че точно в момента, в който ти възлагат нова и нова работа трябва да се пазариш и за заплащането. В крайна сметка човек отдава под наем знанията и уменията си и е задължително да изисква полагащото му се възнаграждение. Това, че само приемаш нови задължения и очакваш да ти вдигнат заплатата е несериозно - едно магаре го товарят точно толкова, колкото може да носи......... и колко добре за работодателя ако няма претенции  Joy

# 41
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Предлагам на авторката на темата следния трик, който много се котира в нашата фирма: подаваш си молбата за напускане, ако много държат на теб - ще те молят и увещават да останеш, съответно срещу по-високо заплащане. Тъпо е, но като не става по нормалния начин... Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 6 206

Аз не съм негативен човек, мога да се радвам, когато има за какво.

Важното е да се чувстваш добре. Peace

# 43
  • Мнения: 2 534
И в нашата фирма всички са с различни заплати , но има защо , но и никой не знае другия колко получава , а и не пита

# 44
  • Мнения: 17
Предлагам на авторката на темата следния трик, който много се котира в нашата фирма: подаваш си молбата за напускане, ако много държат на теб - ще те молят и увещават да останеш, съответно срещу по-високо заплащане. Тъпо е, но като не става по нормалния начин... Crossing Arms
И аз си мисля за този трик, само да не стане така , че на шефа и да не му пука и да я освободи  Thinking
Мисля, че е по добре първо да отиде при шефа си и да поиска отново увеличение на заплатта , ако откаже тогава да го заплаши, че ще напусне Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт