Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 309 отговора

София

Постигнах почти желаните ми килограми тоест 49 съм вече Hug и смятам от тук нататък да си създам правилен хранителен режим, тоест разделно хранене:)
Кой от Вас се храни по този начин?
Доволни ли сте?
и т.н.
Цитирай

Велико Търново/Бургас

Сподели за разделното хранене,че аз имам нужда да свалям кг Crying or Very sad
Цитирай

София

Ми и мене ме интересува повече инфо, имам позната , която поддържа теглото си вече 5 години с разделното хранене.
Цитирай

Велико Търново/Бургас

ooooh!неправилно съм прочела hahahaа как успя да свалиш другите кг
Цитирай

Стара Загора

Моят баща за 6 години си свали всички излишни килограми с лечебно гладуване и разделно хранене и ги поддържа . Имам една схема за правилно комбиниране на храните но няма сега как да я кача . Обещавам ви в близко бъдеще да я кача тук за да я видите .
Цитирай

krasi stz , само не забравяй, моля те! Embarassed
Цитирай

София

Другите килограми ги свалих с много глад и инат  Confused
Цитирай

София

Много е лесно, само да свикнеш веднъж  Hug Но в началото е адски трудно. Аз не съм стриктен последовател на разделното хранене, но си купих 2 книжки и гледам да спазвам съветите. Но не става само със схема - не е толкова просто. И аз имах някъде една, може да я потърся, но тя не е достатъчна, правилата са много. Аз и сега от време на време - през няколко месеца си препрочитам книжките и всеки път отривам нови неща - много различно е от обичайният начин на хранене и затова не може да се обхване всичко на веднъж. Но пък не е толкова страшно, да не се отчаяш!
Най-лесно е да се храних със салата. Аз писах и в една друга тема за това. Там няма какво толкова да объркаш Smile
Имам и едни готварски книги за нискокалорични ястия и рецепти за разделно хранене - ако реша да готвя - готвя по тях  Hug
За съжаление на са електронни, но са много разпространени, продават не савсякъде. Но не са и много богати на рецепти, де...
Цитирай

София

А кака ви са резултатите при теб?
Цитирай

Из Европейския Съюз

Разделното хранене не е правилен хранителен режим  Naughty Ако искаш да отслабнеш е ОК, но много от отдавна не се препоръчва. Аз лично спазвах разделно хранене  в продължение на една година, преди години. Купих си книга и по таблицата си организирах диетата всеки ден. Бях доста отслабнала, обаче първите няколко пъти, като смесих и няма да ти казвам за какво повръщане става въпрос /с извинение  Embarassed / Ако искаш да спазваш здравословна диета иди на ендокринолог, той най-добре ще ти обясни какво и как трябва да ядеш така, че хем да имаш енергия и да не си гладна, хем да не пълнееш. Съвсем наскоро се наложи да пазя 10 дена диета, по лекърска препоръка, която на всяко ядене включваше от всичко - мазнини, въглехидрати, белтъци и плодове и зеленчуци..., но приготвени по специален начин...и свалих 2 килограма със шест пъти ядене на ден. Мисля, че това е най-доброто решение  Peace
Цитирай

Sf

http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.997.html
ето една таблица как се комбинират храните при разделното хранене Smile
Имам колега, който тренира усилено във фитнеса, вдига тежести и се храни изключително разделно и се справя чудесно Smile Хапваш на корем, но храни, които не се "бият" по между си.
Аз лично съм опитвала и бях постигнала добър резултат, но после излязох в отпуск и се олях... Сега като е сезонът на зеленчуците, е наистина лесно и пряотн да хрупаш зеле, моркови и да хапваш доматки Smile Без сирене доматите обачеее Smile Smile Smile
Ще видя какво още мога да Ви постна за този начин на хранене Smile
Успех от мен
 Love

Ето нещичко:
    * Никога не яжте въглехидратна и кисела храна заедно.
      Хляб, картофи, грах, банани, фурми и други въглехидратни продукти не бива да се ядат с лимон, портокал, грейпфрут, ананас, домати и прочие кисели плодове.

* Не яжте кисели плодове с белтъчини.
      Портокали, лимони, домати, ананаси, вишни, кисели сливи, кисели ябълки не бива да се ядат с месо, орехи, яйца.

* Не яжте пъпеш с каквато и да била друга храна.
      Диня, меден, мускусен и прочие видове пъпеши винаги трябва да се ядат отделно.

* Не яжте мазнини с белтъчини.
      Краве масло, сметана, растително масло не следва да се ядат с месо, яйца, сирене, орехи и др.белтъчини.
      Мазнината потиска действието на стомашните жлези и задържа отделянето на стомашните сокове при консумация на месо, яйца, орехи.

* Никога не яжте концентрирани белтъчини с концентрирани въглехидрати в един прием на храна.
      Това означава: да не се ядат орехи, месо, яйца, сирене и друга белтъчна храна заедно с хляб, зърнени храни, сладкиши, пасти, сладки плодове.
      В един прием трябва да се ядат яйца, риба, мляко, сирене, в друг -хляб, каши, юфка.

* Никога не яжте два концентрирани белтъка в един прием на храна.
      Два белтъка от различен вид и различен състав изискват различни храносмилателни сокове и различните им концентрации. Тези сокове се отделят в стомаха не по едно и също време.

* Не яжте нишесте със захар в един прием на храна.
      Желета, конфитюри, захарен петмез, сиропи с хляб или в един прием с каши от грис или от овесени ядки, картофи; захар със зърнени храни - всичко това предизвиква ферментиране, а след това и отравяне на организма.

* Яжте само едно концентрирано нишесте в един прием на храна.
      Ако два вида нишесте (картофи с хляб) се употребяват един прием, то единият от тях ще бъде усвоен, а другият ще остане непокътнат в стомаха, като тежест, няма да премине в червата, ще за-държа усвояването на другата храна, ще предизвиква ферментирането й, повишаване киселинността на стомашния сок, оригвания и т. н.

* Млякото е най-добре да се консумира отделно или да не се употребява въобще.
      Пълномасленото мляко известно време възпрепятства отделянето на стомашния сок. Млякото се усвоява не в стомаха, а в дванадесетопръстника. Затова на присъствието на мляко в стомаха не реагира секреция, което пречи на усвояването на друга храна.

За поддържане на фигурата в нормите, количеството на калориите трябва да е в рамките на 1700-2000 на ден.
Цитирай

Стара Загора

http://www.bgphoto.net/photos/14481/o632893371094375000.JPG
ето я и моята таблица . Дано се види добре защото е снимана с апарат
Цитирай

Майка ми се храни така повече от 10 години и изглежда по-добре от модел (освен това се поддържа адски много)
Аз се опитвам,но май много често лакомията надделява
Цитирай

да, режимът има ефект, особено, ако е относително добре спазван.
За да не се предизвика ефекта на повръщане (който и аз съм изпитала), следва един ден седмично да се хапва и нещо смесено. Иначе усещането за натравяне е стращно гадно и, ако успееш да повърнеш си е цяло облекчение и късмет.

мимка, понеже имаш вече изчерпателни отговори по темата, ще си позволя само коментари:
1. твърдението, че може да се яде "на корем" е силно преувеличено, особно, ако яденето е въглехидратно. Ако изядеш 2500 ккал за деня, няма начин да отслабнеш.
2. режимът не е вреден и не би могъл да бъде, защото, ако се включват всички групи храни, няма да се лиши организма от абсолютно нищо, което му е необходимо.
3. режимът на разделното хранене има своите вариации. В частност, има такива, които приемат, че доматът е плод, което е неприемливо за нашата хранителна култура.
4. има множество рецепти, които да се прилагат. В това отношение няма проблеми, но повечето "разделни" застъпват силно въглехидртаната му част, което прави режима вегитариантски. Това, както писах и по - горе, може да доведе до напълняване, особено, ако организмът има склонност.

ами това е, за което се сещам в този момент...
Цитирай

София

Цялата идея на разделното хранене може да се сведе до следното:
1 последователността на приемане на храните, според времето за което се разграждат в организма - примерно за да се разгради 1 плод са необходими 30мин. Т.Е. ако изядеш 1 ябълка след 30 мин може да ядеш нещо друго, ябълката вече е усвоена от организма и не е вече в стомаха.

Т.като не може винаги да се приема само 1 вид храна, а най-често се налага да съчетаваме храни идва вторият принцип:

2. Храните се съчетават според това в каква среда се разграждат в стомаха и в каква последователност. Някой храни се разграждат в алкална среда, някои в кисела, когато влезе храна организма започва с алкалната среда и всичко за киселата "чака" (ама може и да беше обратното, не помня, но не е и толкова важно).  Трябва да се избягва задържането на излищна храна, която "чака" да бъде обработена в стомаха, защото тя започва да ферментира преди да е обработена, натоварва се храносмилането, удължава се времето за "обработка" и изпразване на стомаха - може да са необходими и 5 часа, и ако междувременно ние хапнем още нещо - горкият ни стомах - шаш и паника Mr. Green
Затова се комбинират храни, които ще изискват еднаква стомашна среда. И не само кисела и алкална, а силно-кисела, по-малко кисела и т.н., с нюанси  35
Например млякото се консумира САМО! Без така известните мюслита, корфлексове и т.н. примеси, дори плодове.Не трябва да се комбинира с нищо, защото млякото "капсуловало" храната, скрива я от стомашната среда, но пък се разгражда СЛЕД другата храна и става някакъв омагьосан кръг - уж "чака", но пък не позволява на нищо друго да се разгражда и как се оправя стомаха в тази ситуация - не знам, но пък знам, че все пак се оправя някак си  35  Ако не се лъжа на млякото му трябва 1 час за разграждане.
Естествено ако някой донесе бонбони в офиса никой няма да си погледне часовника и да каже - "ааа след 15мин мога да си взема, сега още храносмилам"  Mr. Green Поне аз не го правя
  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 309 отговора