Чували ли сте за такова средство срещу колики?

  • 1 988
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вчера майка ми изведнъж се сети (след като вече коликите на Ния отшумяха), че ни слагала по малко индийско орехче в млякото на мен и на сестра ми и много добре ни действало. Преди време, познат на свекито пак и казал същото. Та ми е интересно, знаете ли нещо по въпроса? Thinking

# 1
  • Мнения: 4 414
не съм го чувала като средство против колики, но индийското орехче е опиат:) така че нищо чудно да сте се успокоявали Wink

# 2
  • sofia
  • Мнения: 482
Нас като ни мъчеха коликите, една комшийка ми каза, че тя едно време е практикувала тази рецепта (преди 18 год.), но веднъж малко объркала пропорцията, та детето като му ударило един сън та забравило и да яде и колики - така че трябва много внимателно! Simple Smile
Но според мен единствения лек срещу коликите е търпението и много гушкане!

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Това хе съм го 4увала, но моя съседка ми каза същото за канелата и тя помагала за коликите.

# 4
  • Мнения: 455
За индийско орехче не зная, но аз слагах зрънца истинска / гръцка/ дъвка във водата на малкия. Помагаше.  Close-mas:

# 5
  • Мнения: 5 228
Индийското орехче действа като опиат - в никакъв случай не го пробвайте при бебета, защото може да има много лоши последици. Не знаеш каква доза ще му дойде в повече. Това беше първото нещо, което ми каза педиатърката ни, като почнаха коликите на Михаела - никога да не пробвам този начинн за успокояване на коликите.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 719
аз не съм го чувала
баба ми едно време давали чайчета от анасон на майка ми и вуйчо ми, но по скоро, за да могат да ходят с дядо ми по седенки Wink

# 7
  • Мнения: X
Цитат на: agneshka
не съм го чувала като средство против колики, но индийското орехче е опиат:) така че нищо чудно да сте се успокоявали Wink


Ха-ха  Laughing това не го знаех. Сигурно сме се надрусвали яко  Laughing Добре, че не съм го пробвала yes

# 8
  • Мнения: 6 243
Аз пък зная, че е халюциноген. Даже в литературата описват преживяването след надрусване с индийско орехче като т. нар. "bad trip" - т. е. халюцинациите не са приятни, а кошмарни и страшни. Но тая работа става от доста по-голямо количество. (за щастие). Ама и някое бебе да е пийнало водичка с индийско орехче - не се шашкайте. Аз си имам едно в къщи, детое живо и здраво на 9 години, а като знам що кучешка храна изяде...

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Чувала съм го, но не съм го давала на моите деца.

# 10
  • Мнения: 6 315
И аз като Шани Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 663
Хм Simple Smile И аз не го знаех това за индийското орехче Simple Smile
А майчета на по-големите бебета - колко време продължиха при вас тези противни колики ?
Моята Таничка тия дни страшно се измъчва Sad И чак след часове безсъние заспива и според мен не от капките, дето и даваме или каквото и да е, ами просто от умора.. Sad
Много ми е жал за нея Sad

# 12
  • Мнения: 507
Чувала съм го но не бих дала такова нещо на малко бебе Shocked

# 13
И в този ред на мисли споделете някой сигурен цяр за колики Confused Вече сме на 4 месеца и сме изпили склада на една аптека със САБ и сигурно още толкова чай на Хип и нищо-като решим да плачем се будим точно през 1 час-нямам нужда от часовник Grinning Та така де,пробвах доста неща-капки,чай от копър,от анасон,от лайка...какво да измисля вече и аз не знам...и докога продължават коликите?????????? Thinking

# 14
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Цитат на: eryo
И в този ред на мисли споделете някой сигурен цяр за колики Confused Вече сме на 4 месеца и сме изпили склада на една аптека със САБ и сигурно още толкова чай на Хип и нищо-като решим да плачем се будим точно през 1 час-нямам нужда от часовник Grinning Та така де,пробвах доста неща-капки,чай от копър,от анасон,от лайка...какво да измисля вече и аз не знам...и докога продължават коликите?????????? Thinking


Коликите продължават, докато не свършат... Grinning  Grinning  Grinning Сигурен цяр  няма - само търпение и много гушкане на бебо. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт