«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравословни проблеми и профилактика
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-10 от 10 отговора

—офи€

ћнени€: 151
ћили мами, мол€ ви помогнете.
ќт 4 дни вече имам адска хрема, причинена от грип с лека температура. Ќе мога да сп€, да се хран€, а при вс€ко духане на носа имам чувството, че мускулите на корема ми притискат ужасно бебето и то почва да се м€та.
ќпитах всички бабини методи, билкови капки,  хомеопати€, чайове, морски води, физиологично разтвори и какво ли още не. ѕомагат ми само капки със xylometazoline като Olinth, Otrivin,  силофатр.

ћного ме е страх да не навред€т на бебето. »ма ли сред вас н€кой, който успешно ги е ползвал по време на бременност.
Ѕлагодар€ ви!  bouquet
÷итирай

Ќ€къде там...

ћнени€: 779
Lessy  знам колко е ужасно това и аз през ц€лата бременност б€х с кашлица и хрема и като ме почна от 4-€ месец една хрема , една кашлица , н€ма оправ€не 2 месеца. Ќо лекарката ми каза никакви капки, изписа ми едни само Nisita и наистина оправ€т и са малко по-скъпи, а всъщност са вода със сол, но поне на мен ми помогнаха.
ј тези капките с ксилометазолин не са много хубави да ти кажа , защото се привиква към т€х и после без т€х не може.
÷итирай

ћнени€: 707
ѕо време на бременност всички опити zа самолечение са zабранени  Shocked. ѕроблем ли ти е да отидеЎ на лекар? «аўо рискуваЎ?
ƒано се оправиЎ по-скоро и в бъдеўе - да се паzиЎ повече!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 151
MimSss, права си мила че се привиква, ама аз май вече съм си привикнала. Ќисита ползвам през ц€лата си бременност, защото имам запушване на носа от самата бременност. ƒо сега ми действаше, но сега съм точно в пика на грипа и нищо друго не помага. »нтересува ме опасно ли е за бебчето.

“аниа, ходих на лекар и от там ми изписаха какпки, които не помагат. «а ќлинт съм питала доктора си, твърди, че може, но го каза н€как несигурно и затова питам и вас. ”беди се, че за подобни неща мамите във форума са по-запознати от н€кои ƒоктори.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 471
јз също имах такъв проблем по време на бременноста и се оправих с ‘ервекс и ќсцилококцинум.xylometazoline само след консултаци€ с  лекар,а за другите не знам.ѕожелавам скорошно оздрав€ване bouquet
÷итирай

ћнени€: 3 982
явно имаш проблем, и тво€та ∆изнена сила го е изтраскала в перифери€та, като "ужасна хрема", но ако успееш да победиш ∆изнената си сила с  упорито и продължително използване на xylometazoline и други капки за нос, опасноста е да "вкараш" болеста навътре - гърло, бели дробове...
 - и не обвин€вай хомеопати€та, защото си използвала н€кой търговски насочен полипрепарат - смес от 5, 7 и повече хомеопатични "лекарства", които в най-добри€ случай ѕотискат симптоми, но не лекуват причини...
« ѕоследна редакци€: сб, 22 юли 2006, 13:31 от Aleksander »
÷итирай

софи€

ћнени€: 509
ами и аз имах такъв проблем и лекарката ми каза ,че набъбвали лигавиците по време на бременоста и за това било така.”жасно е наистина ,но внимавай не може с€какви капки да се слагат!
÷итирай

¬арна

ћнени€: 248
 .....с ксилометазолина тр€бва да се внимава при бременни.ћоже да пробваш с ћукосептонекс или ћукосептонекс-≈,но съветът ми е за ¬иброцил капки,спрей или гел.јко намериш –инолекс унгвент също става,но не и јнтиринол.....» нали знаеш за средствата против хрема-не повече от 5 дни се прилагат.....ѕинозол капки и мехлем съдържат само етерични масла,но за по сигурно виж в проспекта.....
÷итирай

—офи€

ћнени€: 4 301
ако става дума за лекуване на временна хрема, причинена от вирус - вземи си детски  симолетазолин 0.1% - може да го ползваш до 2 седмици. предписван ми е бил от гинеколог по време на бременността.
¬иброцил не става, понеже н€кой го препоръча преди мен - дори и в листовката си го пише, че не е за бременни.
но ако си с т.н. "хрема на бременността", ко€то се среща пон€кога (аз също страдах от не€) - н€ма спасение, докато не родиш. на мен хремата ми изчезна още в ден€ на самото раждане.
никакви Ќизити, —теримари, ѕинозоли и други подобни не помогнаха преди това...
÷итирай

ћнени€: 646
Lessyy, мина ли хремата.
јз съм по принцип със синузит и естествено капки за нос вече не ми помагат. Ќо традиционното налагане с торбички със затоплена морска сол ме облекчава и хремите ми минават по-лесно.
¬ажно е да се пи€т повече течности.
 огато усетиш първите симптоми на хремата, пий сок от пр€сно изцедени лимони - пон€кога така се разминавам с хремите.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 2 130
аз имах хрема, незнам на какво се дължеше, така и никой не разбра.¬ 3-и€ месец за три седмици се разбол€х три пъти, дори незнам дали б€х болна просто носа ми течеше посто€нно и
от непрестанното издухване почваше да ме боли глава, изранваше ми се носа, ужас беше. ѕолучи се така дори, че почти ц€ло л€то от страх ходех с €ке, завивах се с зимно оде€ло,  абе болен мозък.  ак се оправих ли? јми не съм пила нищо, абсолютно нищо, просто вечер като се
прибер€х от работа, мо€та свекърва ми разтриваше леко местата около носът, челото и бузите.
“€ е медицински работник, така че и се доверих напълно и .... имаше ефект. —подел€м ти го просто като опит. ∆ела€ весела почивка, умната със слънцето и леко раждане
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-10 от 10 отговора