Много дъвкана тема, ама...

  • 3 795
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 552
Изчела съм куп теми - тип анкети във форума от рода на - "Помагат ли ви мъжете?" Та става ясно, че повечето мъже са прекрасни, подкрепящи и т.н. Е, моят също е такъв... ама по принцип  Rolling Eyes Има някакви моменти, когато прави ненадейни жестове точно навреме... примерно, приспива детето, когато съм скапана... мие бебешки шишета, и други подобни. Нооо... default-ът е, че всичко правя аз  #Cussing out Това е истината...
Значи, в момента въпросният ми мъж не просто спи (а мен никой не ме пита дали ми се спи... ясно е, че аз трябва да стана и да се погрижа за детето, което си иска своето - естествено, няма събота и неделя в тая работа... и това е всеки ден - винаги аз), а и ми се скара, че съм оставила бебето в стаята при него и то му пречи да спи! И това, при положение, че имаме уговорка да ходим на гости на обяд... която е правил той, т.е. аз не знам конкретен час - ама ми се струва, че 12 ч. си е баш на обяд, т.е. най-малкото трябва да се приготвяме вече... ама не, човекът спи. Хубаво... ама поне да ми каже нещо от типа на - разбрал съм се да отидем към 14-15 ч., в 13 ставам и тръгваме. Няма, братче... само нещо от типа - абе жена, махни това дете оттука, опитвам се да спя! Не че точно така се изрази, но това беше смисълът. Иначе уж не е такъв, ама сега какво му стана...  Mr. Green Whistling Е, на мен пък ми дойде в повече... #Cussing out
Да не говорим, че аз правя наистина абсолютно всичко в къщата - с дребни изключения, които обаче той отлага неимоверно дълго... примерно, от няколко дни трябва да се смени една крушка, ама не  Rolling Eyes Не че аз не мога... ама въпросът е принципен!  #2gunfire
Както се сещате, в момента съм бясна на тая тема - но идеята ми не е просто да се оплача, а да събирам ценни акъли как, аджеба, се бори човек с това... защото е ясно, че така не може  Sick

# 1
  • Мнения: 532
Просто не можеш да си представиш колко те разбирам... Hug
Единственото, което мога да кажа като съвет е да промениш  самата себе докато е време. Надявам се да не е късно, но си личи, че просто самата ти така си го "научила"   Mr. Green

# 2
  • Мнения: 552
Единственото, което мога да кажа като съвет е да промениш  самата себе докато е време. Надявам се да не е късно, но си личи, че просто самата ти така си го "научила"   Mr. Green
Трябва да ти кажа, че сме минали през всякакви етапи във връзката си... Било е и по-зле - а в интерес на истината, и много по-добре... т.е., разделяли сме си задълженията и той си е изпълнявал своята част, макар и пак от дъжд на вятър - но все пак историята помни такива случаи... Сега обаче, уви, не е така - а вече имаме и дете...  Rolling Eyes
Въпросът е как да се задържи това във времето, защото при нас очевидно не става  ooooh! А ми се струва, че не сме единствени - доста мои приятелки... да не кажа всички, са в същата ситуация.
Та, в твоя ред на мисли - хубаво, така съм го научила... И какво правим в конкретната ситуация, за да го отуча?  Mr. Green Той спи... детето плаче. Какво следва - оставям го да плаче, докато стане мъжът да му обърне внимание, или... Аз така или иначе не скачам веднага - има един период, поне 10-15 минути всяка сутрин, когато то не плаче, а мърмори... дори доволно звучи всъщност Simple Smile Проблемът е, че това мърморене бързо преминава в плач, когато реши че е гладен или нещо друго... нормално бебешко поведение, но просто не виждам полезен ход за себе си - откъм проблема с мъжкото участие  newsm78

# 3
Моето мнение е,че тези навици се създават от самото начало. В моя случай аз почти никога не ставам когато детето плаче нощем,това е задължение на мъжа ми.Докато бях по майчинство-ДА,но сега и аз ходя на работа, вечер имам куп задължения и поне нощем мога да почивам.Мъжъжт ми се прибира от работа 1 час преди да си лигнат децата,дефакто това му е времето да ги види Laughing И всъщност всичките не приятелски семейства се редуват в задълженията,няма случай да се ядосваме за това кои гледа децата.Бяхме на море 3 семейства с деца и по един родител с дете напускаше къщата сутрин,за да могат другите да спят, на друугия ден другия родител.Та мисълта ми е, че ако вече се е научил ти да гледаш дедето по подразбиране, мнооогггоооо трудно ще го отучиш

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
И според мен е както го научиш в началото.
Аз преди да се оженим,на истина,на майтап му казах"чинии не мия-да знаеш".И задълженията си ги поделяме.
Вече две години не съм се научила да мия чинии/по-скоро не ми харесва усещането/.От преди месец почнах да пускам пералня.
И той все ме моли"Айде поне половината от задълженията поеми и ти"
Е,крайно време е да започна,че понякога като се замисля мн гадно ми става:(((Голямо злато е  той!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 605
Исайкова изглежда много мой тип жена Simple Smile

И аз не знам как се мият чинии. Не мога и толкова, просто не ги пипвам, ако ще мивката да се счупи от мръсни чинии и да няма и една чиста вилица. Човека се принуди да купи миялна. Сега цари ред - аз ги слагам, той ги вади - чиста работа. И се трупат в мивката, когато някой не е извадил чистите от миялната, но аз пак си правя пас, докато се извадят. По същия начин стои работата с прането - аз го слагам, той го вади и пъха в сушилнята, после го вади от сушилнята и слага на леглото, където вече няма как аз трябва да го сгъна.
Защото виждам живия пример от свекъра, който чака свкървата да му сипе от яденето. Тя само съжалява горкия си син, но аз не отпускам фронта.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
Янтра Joy,същата работа:)))))

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
indian rose,абе жена,ти да не си омъжена за моя мъж Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 3 248
Аз пък си мислех, че мога да мия чинии (въпреки че не ми се беше налагало особено често) - желание имах голямо и много се стараех, но се оказа, че според Него не ги мия както трябва и Той предпочита това да бъде негово задължение! Crazy

# 9
  • Мнения: 397
Къде ги намерихте тия мъже да мият чинии и да перат  Shocked Shocked Shocked Shocked ??? Аз все си мисля, че са на изчезване .........

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 605
Къде ги намерихте тия мъже да мият чинии и да перат  Shocked Shocked Shocked Shocked ??? Аз все си мисля, че са на изчезване .........
Тц, когато ги намерихме не го можеха, сами сме ги дресирали Simple Smile (дано да не види как го хваля, че има навик тайно да наднича във форума)

# 11
  • Мнения: 3 457
indian rose,абе жена,ти да не си омъжена за моя мъж Rolling Eyes
абе  да не са братя нашите мъже,все едно една майка ги е раждала Mr. Green

# 12
  • Мнения: 3 394
взимаш точилката и ............бой,бой,бой Twisted Evil
и отиваш сама после да си направиш маникюр, за да го издереш Whistling ама нежно, та да може да смени крушката

# 13
  • Мнения: 3 394
Къде ги намерихте тия мъже да мият чинии и да перат  Shocked Shocked Shocked Shocked ??? Аз все си мисля, че са на изчезване .........

мани, моя прави всичко, дори и грис за детето Simple Smile
за сметка на това-аз мога да лепя тапети Sad

# 14
  • Мнения: 509
Не си представям моят мъж да мие 4инии,да пере,да простира или каквото и да било от такъв вид дейности.Домакинската работа си я варша аз.Неговите задължения са доста по-сериозни и за щастие си ги изпълнява.

Общи условия

Активация на акаунт