Как да защитя детето си?

  • 8 653
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 164
класната на сина ти е меко казано патка Sick от най-заспалите Closeнедоумявам :
1. как така не те е извикала да присъстваш на "другарския съд" Wink
2. как така разпространява лични данни на хора извън имащи правото да притежават такава информация newsm61

срещни се с нея(възможно най-бързо) и я призови за свидетел в твоя полза(нека представи нещата както са били и да признае публично грешката, че не те е уведомила за скандала своевременно и че не си присъствала по горната причина), в противен случай й кажи, че си в правото си да заведеш дело с/у нея за разпространяване на лични данни и за пристрастност към една от страните.нека избира.

а за въпросния господин-не се шашкай , мини и ти в нападение-кажи му, че няма да се спреш да го осъдиш за изнудване и клевета(той не е присъствал и няма как да знае кое как е било!)

Успех!!

# 16
  • Мнения: 552
За мое щастие, синът ми вече е уравновесен и спокоен - знае, че съм зад гърба му. Веднага след случилото се беше много уплашен, защото е наранил друго дете без да иска и търсеше вината само в себе си. Наложи се да му обясня, че той не е "жесток", както се самообвиняваше, а просто е действал инстинктивно - по същия начин, по който би мигнал, за да не влезе мушичка в окото му. Писах извинителни бележки 2-3 дни, защото не му се ходеше на училище и си мислих, че нещата са се разминали, но не било така

# 17
  • Мнения: 552
Класната също не е присъствала на случката и дори и да я призова като свидетел не съм сигурна, че ще иска да дойде, защото това означава тя да поеме част от вината. Освен това делото е "Възпитателно" и се отнася конкретно до самата случка, като обвинението е срещу сина ми за побой. Така че класната може би ще трябва да извикам като свидетел по някое друго дело, защото си е престъпление да допусне се осъжда малолетен без присъствието на законен представител.

# 18
  • Мнения: 552
Да си призная честно - хич не ми се иска да се ровя в мръсотията, имам къде къде по-важни неща да решавам в ежедневието си, отколкото да слизам до нивото на ищеца. От друга страна пък не мога да гледам как един баща поощрява детето си да напада съучениците си, за да печели по този начин (сина ми е третото дете, от което е пострадал). Върти ми се идея да се свържа с родителите на другите "побойници", за да ги попитам дали и тях не са изнудвали... Отново говорих с познати юристи и вече съм наясно, че ако започна с разни дела, ще има да ги влача с години

# 19
  • Мнения: 3 164
в крайна сметка, ти както си решиш.попита-ние ти дадохме отговори Wink а за делата, то е ясно Twisted Evil аз лично не бих оставила нещата така.......да ме изнудват, да насаждат чувство на вина на детето ми(и то при тези обстоятелства) и най-вече другото дете да се чувства недосегаемо Tired

# 20
  • Мнения: 356


     
аз лично не бих оставила нещата така.......да ме изнудват, да насаждат чувство на вина на детето ми(и то при тези обстоятелства) и най-вече другото дете да се чувства недосегаемо Tired
     Абсолютно по същия начин мисля и аз. Успех каквото и да решиш.

# 21
  • Мнения: 1 383
Можеш да си намериш добър адвокат и той да движи нещата. Проблемът е, че дори да спечелиш делото, няма да ти възстановят разноските, след като таткото е безработен, няма откъде да му ги съберат. Но запорът ще виси над него във всеки момент в който започне работа на трудов договор. Не съм юрист, говоря от опит, може и да греша някъде.
На прима виста и аз съм "за" това да отидеш докрай. Особено ако развръзката на това дело не е благоприятна.
Има много неща в този инцидент, които намирисват. А всъщност това да ти иска пари не е ли изнудване, т.е. незаконно?

# 22
  • Мнения: 552
В момента нямам нужда от добър адвокат, защото делото не е наказателно, а възпитателно. Освен това се надявам да успея да убедя родителите на няколко деца да ги пуснат да дадат показания, за да се докаже, че сина ми не е нападнал, а се е защитавал. А добър, ама наистина добър адвокат ще ми е необходим след това, ако реша да заведа дела. Вярно е, че ще трябва сама да поема разноските и тъй като е безработен няма откъде да му удържат, за да ми плати впоследствие, но се чудя дали си заслужава нервите. Със сина ми сме чешити - предпочитаме да игнорираме хората, които се опитват да ни създадат проблеми, вместо да се задълбаваме в помията.

# 23
  • Мнения: 552
 newsm78 мисля, че в сряда ще взема точното решение като видя въпросния татко и поведението му ще определи последващите действия от моя страна.  Crazy Пък току-виж се извини на сина ми  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 478
Ужасно е, че така са се развили нещата, и с другарския съд, и с даването на телефона, а най-вече с тормоза над детето ти и че сега трябва да се занимаваш с подобни глупости. Моят племенник е на 12 години и разбирам как се случват такива спречквания и сбивания дори. Но колко хора биха стигнали до съд и най-вече, да искат да изкарат пари от цялата ситуация? Дори да се бяха сбили и твоето дете да беше виновно, за такива случки е смешно да се намесват родители, учители, съдии... това са неща, които стават, за съжаление, всички знаем какво е било в училище от собствен опит.   Hug

# 25
  • Мнения: 552
Те не са го съдили другарски - съучениците му са били на негова страна, даже споделят, че са останали изненадани - той досега никой не е закачил ..... цели 7 години. Учителите и родителят са го порицавали

# 26
  • Мнения: 3 098
Извади медицинско от психолог за делото.Да е под4ертано дебело какви сериозни травми са му нанесли с 'родитело_у4ителския' съд.И 4е се е заЩитавал.
Боже какви са тия хора,4ета и не проумявам ooooh!Биха отвратили всекиго от у4илиЩето.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 6 873
За пръв път чувам за  'възпитателно' дело, до днес си мислех, че има наказателни и граждански... newsm78, моля ако има юристи да ми кажат къде да прочета, че ми стана супер интересно...с каква ли присъда може да се излезе от подобно дело?!
Това явно се е случило преди месец поне. Не разбирам защо си отказала  контакт с въпросния господин. Въпреки, че е искал пари по телефона, аз бих се пробвала да поговоря и най-малкото да добия представа какво стои срещу мен а не да правя изводи от социалния му статус и доядената вафла.
Това, че не си била уведомена за случката на момента и е имало среща между  сина ти и този човек, без ваше присъствие е недопустимо! Надявам се, че си направила необходимото в училището това да се разбере и да не се повтаря и с други деца да речем... Имала съм подобен случай, Гого беше в 4ти клас ако не се лъжа, случката е дълга ама един следобяд ми звъни директорката и ми казва да съм отидела в училището,защото в 18ч щяло да има съвет и Георги бил предложен за изключване! Shocked И това при условие, че аз не знам за никакъв проблем,нито системен нито текущ...нищо!
Отивам - там таткото на дете с което  моя син се бил предния ден. Написал писмено оплакване,което почвам да чета и разбирам, как другото момче се е било защото е мъж с достойнство а моя се бил щото е  садист. Joy Ми честно да ви кажа, тъй както се бях ошашавила, като стигнах до тази дума прихнах да се смея. Хвърлих листа на директорката и казах, че това е несериозно и няма смисъл да се занимавам с глупости. Господина скочи, взе си куфарчето и каза, че каквато майката такъв и сина, аз му казах, че ще го съдя за обида/гражданско дело, възпитателно няма да му помогне:-)))/ и той си тръгна. На другия ден пратих мъжа ми, е, не го изключиха, наказаха ги и двамата със забележка и това беше. Такива неща се случват, какво да се прави...хора разни, хора луди.

Пиши какво е станало в сряда, и нека истината да възтържествува! Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 830
И аз да попитам, какво е това 'възпитателно' дело. В съд ли се гледа? От съдия?

# 29
  • Мнения: 552
Възпитателното дело няма последици за детето - най-много да го изпратят на психолог заради поведението си. Не се гледа в съда, а в кметството по район пред трима служители, които накрая решават кой крив - кой прав.
Не е нещо много сериозно като процедура, но се отразява на психиката на децата.
Аз също преди да получа уведомлението за делото не бях чувала за такова нещо. Ако ви говори нещо абривиатурата ЗБППМН - това е ЗАКОН за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните - там може да има нещо по въпроса. Обикновено такова дело се образува по преписка от РПУ-то и има възпитателен характер. Ако не си наема адвокат, правата и интересите на детето се защитават от представител на дирекция "Социално подпомагане".

Общи условия

Активация на акаунт