Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 883 201
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 1 875
  • София
  • Мнения: 1 783
А крьв в иzпражненията като следствие от кортикоид е често явление,макар и "ниЩожно".

Изрично съм подчертала "Ясна, червена" кръв в изпражненията.

# 1 876
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Има олио от лимон и грейпфрут,което намаzано по тялото отбльсква комарите.
Има и профилактични таблетки,които са с много странични ефекти.

Благодаря, Christian!
Проблемът е, че не мога да преценя дали е разумно да разчитам само на мазила или все пак (въпреки станичните ефекти) да вземам някакви хапчета. В аптеката ми препоръчаха Резохин.  newsm78

# 1 877
  • Мнения: 4 150
Няма zа какво.По принцип профилактика може да се пита при местните.Те zнаят най добре.Мажат се с раzни неЩа... Wink
Иначе дьлги рькави и панталони,мрежа ноЩем.
Не навсякьде има такива комари...Информирайте се в кои райони и кой сеzон има,може пьк да не сте в нехо. Peace
В институт по тропическа медицина.


Имелда Маркос
Аz чета на жената постинга и не виждам да е описвала ярка крьв...вие zаЩо наблягате на нея..не zнам...
Крьв в иzпражненията след кортиzон е описано явление и не е рядко. Peace
 
Цитат
Лежахме в болница с диагноза бронхиолит.Там бяхме на инхалации с Вентолин и Урбазон венозно за 5 дни.Изписаха ни Метилпреднизолон за дом.лечение за 5 дни в намаляващи дози.Още след първото хапче детето получи разстройство с кръв в изпражненията/чак на 5-тия ден си дадох сметка,че това всъщност е било кръв/,поддържа Т около 37,5,отказва да се храни...и през цялото време има газове...

# 1 878
  • София
  • Мнения: 1 783
Christian, Вие или не сте лекар или сте най-много втори курс. Иначе не бихте ми задавали този въпрос.
Когато пациент казва кръв в изпражненията - той вижда червена, ясна кръв.
Кръвта в изпражненията, причинена от кортикостероиди не  е червена и ясна.
Толкова по темата.

# 1 879
  • Мнения: 4 150
Цитат
Когато пациент казва кръв в изпражненията - той вижда червена, ясна кръв.

Не zнам какви иzводи си правите,но добре ,че не сьм учил в БГ....

# 1 880
  • Мнения: 4
Здравейте момичета .Бих искала да ви попитам какъв е цветът на сиропа ЕРИУС . Защото преди един месец купих на синът ми и беше нещо като оранжав на цвят.А сега го изписаха на дъщеря ми и е прозрачен .Моля ако някой знае нещо да по въпроса да ми помогне.Благодаря предварително.

# 1 881
  • Мнения: 647
Цитат
Когато пациент казва кръв в изпражненията - той вижда червена, ясна кръв.

Не zнам какви иzводи си правите,но добре ,че не сьм учил в БГ....

Понякога пациентите виждат квъроизливи от горната част на храносмилателната система, но тогава фекалиите са черни, разкашкани и няма червена кръв. Ясна, червена кръв се вижда само от терминалните участъци на храносмирателната система, много често при хемороиди, но разбира се и при други причини.

Моля Ви, колега, да не правите забележки, противоречащи на деонтологията - това че не сте завършил в България по никакъв начин не ви прави по-добър лекар от завършилите тук. От коментарите Ви тук виждам, че сте доста по-компетентеон от множество колеги, практикуващи в момента тук, но това не е заслуга на страната, в която сте, а Ваша лична.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 882
  • Мнения: 2 070
Здравейте момичета .Бих искала да ви попитам какъв е цветът на сиропа ЕРИУС . Защото преди един месец купих на синът ми и беше нещо като оранжав на цвят.А сега го изписаха на дъщеря ми и е прозрачен .Моля ако някой знае нещо да по въпроса да ми помогне.Благодаря предварително.
оранжев,и прозрачен,не е мътен

# 1 883
  • Мнения: 647
Здравейте момичета .Бих искала да ви попитам какъв е цветът на сиропа ЕРИУС . Защото преди един месец купих на синът ми и беше нещо като оранжав на цвят.А сега го изписаха на дъщеря ми и е прозрачен .Моля ако някой знае нещо да по въпроса да ми помогне.Благодаря предварително.

ЗДравейте, iveta__23 !

СТРАХОТЕН въпрос - поздравявам ви! Показва, че сте наблюдателна!

Каква е случката с Ериус- сиропа?

Просто, Ериус сироп се спира от производство и на негово място производителят въвежда подобрена форма - Ериус Орал разтвор. Новата форма въобще не е сироп! Затова и няма този портокален цвят и консистенция.

Бъдете спокойна, давайте на детето си от разтвора Ериус!

Целта на промяната е да се подобри бионаличността на основната съставка, както и да отпадне употребата на натриев бензоат (консервант при сиропите), тъй като той (макар и рядко) води до тежки състояния при деца под 2 години.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 11:40 от маг.фарм. Антон Вълев

# 1 884
  • Мнения: 2 070
Здравейте момичета .Бих искала да ви попитам какъв е цветът на сиропа ЕРИУС . Защото преди един месец купих на синът ми и беше нещо като оранжав на цвят.А сега го изписаха на дъщеря ми и е прозрачен .Моля ако някой знае нещо да по въпроса да ми помогне.Благодаря предварително.

ЗДравейте, iveta__23 !

СТРАХОТЕН въпрос - поздравявам ви! Показва, че сте наблюдателна!

Каква е случката с Ериус- сиропа?

Просто, Ериус сироп се спира от производство и на негово място производителят въвежда подобрена форма - Ериус Орал разтвор. Новата форма въобще не е сироп! Затова и няма този портокален цвят и консистенция.

Бъдете спокойна, давайте на детето си от разтвора Ериус!

Целта на промяната е да се подобри бионаличността на основната съставка, както и да отпадне употребата на натриев бензоат (консервант при сиропите), тъй като той (макар и рядко) води до тежки състояния при деца под 2 години.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
за него ли казват че може да доведе до ал.реакция?

# 1 885
  • Мнения: 647
Целта на промяната е да се подобри бионаличността на основната съставка, както и да отпадне употребата на натриев бензоат (консервант при сиропите), тъй като той (макар и рядко) води до тежки състояния при деца под 2 години.
за него ли казват че може да доведе до ал.реакция?
[/quote]

ЗДравейте пак!

ВСЯКА лекарствена субстанция може да предизвика алергична реакция, дори и Деслоратадина, който се  против алергия! Това е индивидуално и никой не може да го предвиди, уви! Хубавото е, че обикновено първата реакция е бавна и има време за реакция.

Бензиловият алкохол предизвиква внезапен дихателен колапс при деца под 2 години, ако е в концентрация над 99мг/кг телесно тегло. Концентрацията му е под тази граница в сиропа Еролин, но се съдържа и в други сиропи и като цяло има вероятност да се предозира при прием на няколко различни сиропа.

Поздрави,
маг.фарм.Антон Вълев

# 1 886
  • Мнения: 4
Благодаря на маг.фарм.Антон Вълев за ясният и изчерпателен отговор.Много ми помогнахте.

# 1 887
  • Мнения: 1 928
Здравейте,
как е най-добре да се приема Герисан сироп-преди или след хранене и с каква продължителност?А колко време трябва да се почива преди да се повтори курса?

Благодаря

# 1 888
  • Мнения: 647
Здравейте,
как е най-добре да се приема Герисан сироп-преди или след хранене и с каква продължителност?А колко време трябва да се почива преди да се повтори курса?

Благодаря

Здравейте отново, Живанка (не харесвам такива обръщения без обръщение - иде ми да напише ЖиванкЕ, обаче тук няма еднозначност на имената)

Герисан-ът е много хубав препарат, който се взема поне 10 дни на месец, като няма ограничение в продлжителносттта на приема. В този смисъл, няма почивки при него.

Понеже е билков екстракт от здравец, добре е да се взема на гладно, около 30 минути преди храна.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 889
  • Мнения: 1 928
Благодаря Ви ,господин Вълев,за бързия отговор(впрочем както винаги)!

А преди или след хранене действа най-добре Герисан ?

П.П Може да се обръщате към мен и с ЖиванкЕ Grinning Мама и татко ме наричат така Grinning

Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт