Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
2 235-2 249 от 2 912 отговора
И за Фуциталмик да питам - нямало го в складовете  newsm78 поне в Пловдив така ни казаха, като го търсихме тези дни.

Здравейте!

Да- и фуциталмик е във временен отказ и не се намира по складовете.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Цитирай

Аз пък искам да попитам дали се намира Сулфагванидин по аптеките.
Имам половин блистер от преди 3г,и в момента ми трябва за съпруга ми...
Фигурира в сайта на Актавис,също и в списъка с одобрените лекарства
от Агенцията по лекарствата,а най-много се ядосах,като попаднах на  ТОВА ,по-точно-Приложение № 1 към чл. 1->II. От Държавна агенция "Държавен резерв и военновременни запаси"......  #Cussing out
Значи,за дарение може,а ние не можем да си го купим от аптеката!!!  Twisted Evil

Много моля,ако някой в София знае къде мога да го купя,да сподели!

Сулфагванидин е вече реликва. Той е спрян от производство за българския пазар. Доколкото знам, произвежда се за Руския и други неевропейски пазари, където регулацията не е толкова тежка, както тук.

Забравете го! Все едно, че никога не е имало Сулфагванидин. И без това той има доста тежки странични ефекти и прави доста тежки алергии.

Ползвайте нещо съвременно и доста по-безвредно.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Цитирай

Благодаря,маг.фарм. Антон Вълев!
Цитирай

Аз пък искам да попитам дали се намира Сулфагванидин по аптеките.
Имам половин блистер от преди 3г,и в момента ми трябва за съпруга ми...
Фигурира в сайта на Актавис,също и в списъка с одобрените лекарства
от Агенцията по лекарствата,а най-много се ядосах,като попаднах на  ТОВА ,по-точно-Приложение № 1 към чл. 1->II. От Държавна агенция "Държавен резерв и военновременни запаси"......  #Cussing out
Значи,за дарение може,а ние не можем да си го купим от аптеката!!!  Twisted Evil

Много моля,ако някой в София знае къде мога да го купя,да сподели!

Сулфагванидин е вече реликва. Той е спрян от производство за българския пазар. Доколкото знам, произвежда се за Руския и други неевропейски пазари, където регулацията не е толкова тежка, както тук.

Забравете го! Все едно, че никога не е имало Сулфагванидин. И без това той има доста тежки странични ефекти и прави доста тежки алергии.

Ползвайте нещо съвременно и доста по-безвредно.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Благодаря за отговора,но бихте ли ми дали пример на съвременни и безвредни и същевременно толкова ефикасни лекарства за подобни състояния.Вашето мнение е особено важно в случая...Благодаря предварително.
Цитирай

[
Благодаря за отговора,но бихте ли ми дали пример на съвременни и безвредни и същевременно толкова ефикасни лекарства за подобни състояния.Вашето мнение е особено важно в случая...Благодаря предварително.
[/quote]

Сулфагванидинът е сулфонамид с широк противомикробен спектър. Затова показанието му е при бактериални диарии. Използва се за стерилизация на стомашно-чревния тракт преди операции. Той въобще не се резорбира в кръвта- остава си в червата.

Както виждате, неговата употреба беше неправилно разширена (основно от практиката на някои лекари и най-вече, на всезнаещите медицински сестри) до поголовен прием за щяло и нещяло. Прекомерната му употреба води до дисбактериоза, която сама по себе си се характеризира също с .... разстройство, което не можем да овладеем понякога 3-4 седмици.

Съвременните препарати целят друго - да се възстанови баланса на чревната флора. Затова на пазара има най-различни препарати с активни (живи) млечно-кисели бактерии от различни видове. Някои от тях имат регистрацията на лекарствени препарати, други - на хранителни добавки. Това са: Салутил, Ентиросан, Лато 4, Лактофлор, Линекс, Ентерол и сигурно има още поне 6-7 имена.

При силно разстройство, важно е също да се възстанови водно-електролитният баланс на организма, затова има и специални препарати при мощни воднисти разстройства. Например: Хидрасек.

Ако разствойството не се повлиява от тях, има препарати за намаляване на перисталтиката на червата. Те действат централно и май са само различни имена на един лекарствен препарат- лоперамида: Имодиум, Лопедиум, Стоперан, Диаростад, Имомед... С този препарат трябва да се внимава много, особено при малки деца и много възрастни хора, защото лесно може да превърне разстройството в тотален запек и се получават много тежки усложнения.

Не забравяяйте и доброто действие на активния въглен, както и на бабешките рецепти (чай от джоджен, чай от жълт кантарион, капки йодна тинктура в чаша вода, прясно-разтворено сурово нишесте във вода и пр.), особено при вирусни разстройства и такива, причинени от настиване (лятно време много хора спят дибидюс голи и така им изстиват стомасите и на сутринта- разстройство без видима причина).

Ако след направено изследване се установи бактериална диария, тогава има ред препарати, включително и антибиотично лечение, което се назначава от лекар, според причинителя. Тук имена няма да изписвам, понеже са твърде много и твърде разнообразни и това си е наистина за лекар работа - трябва адекватна диагноза.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Цитирай

маг.фарм. Антон Вълев ,много Ви благодаря отново за отговора,аз в началото не уточних,че разстройството се получи след прием на Авелокс.
Вече 5 дни не може да се възстанови напълно,лекарката му изписа Ентерол,който изобщо не повлия.
На листовките на  повечето препарати като Лопедиум и Диаростад и др. пише,че не се използва при "пациенти с диария, появила се по време или след терапия с антибиотици (антибиотик-свързан псевдомем-бранозен колит".....
Желая Ви хубав ден.
Цитирай

Здравейте, вземах лудиомил от 25 мг 3х1 доста време, по сема започнах да го намалявам, но от известно време усещам слаб тремор на ръцете, възможно ли е да е от лекарството?

Важно е да напишете за какво са ви го изписали този Лудиомил, вземала ли сте други препарати - изобщо, какво друго приемате освен него, и сега приемате ли нещо, вместо него.

Чак тогава можем да коментираме.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Благодаря сърдечно за отговора.
Лудиомила го пих за тревожно разстройство и хипохондрия.
Сега в момента го намалявам с цел спиране. В момента пия по половинка вечер. Преди да ми открият тревожното разстройсво пих доста препарати за нервната система - симпатил, дормиплант, маглек Б6, нервохил, ривотрил.
Вместо лудиомила сега не пия друго.
Цитирай

... Не ми е ясно точно на кое казвате "български" изследвания за влиянието на лекарството върху плода. Изследванията са международни. У нас също се провеждат такива изследвания, но това не значи, че са "български".
Всеки препарат следва да бъде изследван за множество състояния. Някои от тях се изследват и за тератогенност - способността на препарата да предизвиква малформации в плода или в развитието му. Всъщност, всички се изследват за тератогенност при животни, но само някои от тях - и при хора. Разбирате, че става въпрос за тестове с живи хора, при това- бременни жени!
Това са изключително скъпи изследвания, затова тези данни се ползват от всички по света.
Списък на лекарствата, които са тествани и е известен техният тератогенен потенциал, има тук:
http://www.eruditabg.com/?pid=41...

Благодаря за подробния отговор  bouquet

Да поясня за 'българските' изследвания - тъй като с група майки се вълнуваме от свръхмедикализацията на раждането в наши дни, участваме в различни дискусии и наскоро бяхме обвинени, че се позоваваме на 'чужди' изследвания, пък в България можело да са по-различни нещата. По друг повод беше, не беше точно за конкретен медикамент (макар че аз лично вярвам, че нещата седят по аналогичен начин с нашите и 'чуждите' изследвания), но аз реших и за медикаментите да питам превантивно. А изследванията, които се правят у нас, публикуват ли се някъде? Достъпни ли са за широката общественост и къде могат да се търсят евентуално?

В цитирания от Вас сайт ми стана много интересно да прочета, че Окситоцинът, който в нашите родилни домове се използва за "добър ден", го дават с рисков фактор за бременността Х (Експериментални проучвания при животни и кли­нични изследвания при хора са доказали съществува­нето на риск за плода от страна на съответното ле­карство. Рискът от евентуалното му използване при бременни превишава потенциалната полза)...
Цитирай

маг.фарм. Антон Вълев ,много Ви благодаря отново за отговора,аз в началото не уточних,че разстройството се получи след прием на Авелокс.
Вече 5 дни не може да се възстанови напълно,лекарката му изписа Ентерол,който изобщо не повлия.
На листовките на  повечето препарати като Лопедиум и Диаростад и др. пише,че не се използва при "пациенти с диария, появила се по време или след терапия с антибиотици (антибиотик-свързан псевдомем-бранозен колит".....
Желая Ви хубав ден.

Здравейте!

Точно във вашия случай сулфагуанидин е протовопоказен. Вашата схема ще включва много ентерол - поне 6 капс на ден (или прахчета - абсолютно идентични са), натурално кисело мляко и сухари. За съжаление, това ще продължи вероятно няколко седмици, за което трябва да сте предупредени. Също така, добре е да вземате активен въглен и да пиете изотонични разтвори - солеви. Има такива прахчета - Хидратин алфа или пък в магазините за спортисти се продават Изотоник - сокчета със соли Smile

Това е за вас - никаква химия повече. И да пие чай от жълт кантарион!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Цитирай

маг.фарм. Антон Вълев,благодаря Ви отново и отново,много ми помогнахте.   newsm20
В  крайна сметка и аз стигнах до този извод,че Ентеролът,Хидрасек и диетата са основното лечение за него.
Препоръчаха ми също и Линекс,дали да го давам? Аз първоначално се учудих на лекуващата ни лекарка как
изписва само Ентерол при такава тежка и продължителна диария...Но,неслучайно се учи  толкова години за това...   Embarassed
Ще последваме съветите Ви с надежда за бързо оздравяване,че се измъчи горкият,  smile3550 не съм го виждала толкова изтощен.  Crying or Very sad
Цитирай

Поздрави за компетентната помощ и съвети, маг.фарм. Антон Вълев. Моят проблем е следният - преди 6 дни си контузих глезена при падане от мотор. Направиха ми рентгенова снимка в ИСУЛ  и травматологът каза, че няма нищо счупено и спукано, като не ми предписа нищо за мазане. В първите дни отокът беше много голям и обхващаше ходилото и подбедрицата почти до коляното. Първо мазах с "Фелоран" - нямаше подобрение, след това компрес с "Антифлегмин" (ветеринарна паста с камфор и фенол) - отокът значително спадна за една нощ, след което се появиха две огромни синини, едната в областта на глезена, а другата малко над нея от външната част на крака. Сега редувам "Румалая" и "Антифлегмин", но все още имам лек оток в горната част на ходилото и около двете синини. Това, което ме притеснява повече е, че изобщо не мога да стъпя на крака си и в това отношение няма никакво развитие през тези 6 дни. Какво ще ми препоръчате да продължавам ли да се мажа със споменатите препарати или ще ми предложите нещо по-ефективно?
Цитирай

Поздрави за компетентната помощ и съвети, маг.фарм. Антон Вълев. Моят проблем е следният - преди 6 дни си контузих глезена при падане от мотор. Направиха ми рентгенова снимка в ИСУЛ  и травматологът каза, че няма нищо счупено и спукано, като не ми предписа нищо за мазане. В първите дни отокът беше много голям и обхващаше ходилото и подбедрицата почти до коляното. Първо мазах с "Фелоран" - нямаше подобрение, след това компрес с "Антифлегмин" (ветеринарна паста с камфор и фенол) - отокът значително спадна за една нощ, след което се появиха две огромни синини, едната в областта на глезена, а другата малко над нея от външната част на крака. Сега редувам "Румалая" и "Антифлегмин", но все още имам лек оток в горната част на ходилото и около двете синини. Това, което ме притеснява повече е, че изобщо не мога да стъпя на крака си и в това отношение няма никакво развитие през тези 6 дни. Какво ще ми препоръчате да продължавам ли да се мажа със споменатите препарати или ще ми предложите нещо по-ефективно?

Здравейте!

Поздравявам Ви за смелостта да се качите на двуколесно превозна средство със собствен ход! Сега, обаче, ще трябва да се въобъжите с търпение. Шест дни са твърде малко, за да ви отминат болежките, уви!

По отношение на Антифлегмина - този препарат е забранен в хуманната медицина, заради фенола, който се доказа, че е канцерогенен. Затова, мой съвет е да продължите с друго мазило, вместо него. Например, много добри резулати дава гелът Индовазин - той е специално предвиден за такива смели хора, като вас.

Който ви е препоръчал Румалая, можете да го поздравите- това е един невероятен продукт на индийците (май както всички техни).

От мазилата, които помагат добре, можете да се спрете на Конкия балсам (Pferde Balsam на немски - прави го немската фирма АСАМ и е много изгоден - към 5 лева за куия 250 грама) - има го във вариант с екстракт от конски кестен (Aesculus hypocastanum L.) и екстракт от арника. С него можете да мажете обилно или пък да правите компрес също. Дава невероятно добри резултати.

Не се очудвам, но е жалко, че лекарят нищо не ви е казал как да третирате крака - трябваше да Ви даде инструкции за компрес със спирт и риванол, лед и прочее нещшо в първите 24 часа след травмата.. Все пак, нали затова отивате на лекар!

Бързо оздравяване Ви желая,

маг.фарм. Антон Вълев

------
П.П. Надявам се не приемате леко-веселия ми тон в този постинг по лош начин- по-скоро искам да ви подвигна бойния дух, че моторист без възможността да си кара люимия мотор е като болен Smile

Цитирай

Тук
Цитирай

Здравейте!

Поздравявам Ви за смелостта да се качите на двуколесно превозна средство със собствен ход! Сега, обаче, ще трябва да се въобъжите с търпение. Шест дни са твърде малко, за да ви отминат болежките, уви!

По отношение на Антифлегмина - този препарат е забранен в хуманната медицина, заради фенола, който се доказа, че е канцерогенен. Затова, мой съвет е да продължите с друго мазило, вместо него. Например, много добри резулати дава гелът Индовазин - той е специално предвиден за такива смели хора, като вас.

Който ви е препоръчал Румалая, можете да го поздравите- това е един невероятен продукт на индийците (май както всички техни).

От мазилата, които помагат добре, можете да се спрете на Конкия балсам (Pferde Balsam на немски - прави го немската фирма АСАМ и е много изгоден - към 5 лева за куия 250 грама) - има го във вариант с екстракт от конски кестен (Aesculus hypocastanum L.) и екстракт от арника. С него можете да мажете обилно или пък да правите компрес също. Дава невероятно добри резултати.

Не се очудвам, но е жалко, че лекарят нищо не ви е казал как да третирате крака - трябваше да Ви даде инструкции за компрес със спирт и риванол, лед и прочее нещшо в първите 24 часа след травмата.. Все пак, нали затова отивате на лекар!

Бързо оздравяване Ви желая,

маг.фарм. Антон Вълев

------
П.П. Надявам се не приемате леко-веселия ми тон в този постинг по лош начин- по-скоро искам да ви подвигна бойния дух, че моторист без възможността да си кара люимия мотор е като болен Smile

Благодаря Ви много за съветите, маг.фарм. Антон Вълев.
Цитирай

Какво мислите за капки за нос съдържащи Ефедрин ,Урбазон ,Сол ...... и още нещо -не мога да го разчета Rolling Eyes
Цитирай

2 235-2 249 от 2 912 отговора