Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора
Здравейте мами,
моят Марти не иска храна която не е яко пасирана , тоест да няма и помен от бучица в нея. Затова му давам пюрета от "след 4 месец", тъй като са най добре пюрирани или като готвя сама пасирам докатo храната стане напълно на каша.Имаме 2 зъба, ако въобще това има някакво значение.Незнам обаче дали пюретата за след 4 месец му дават всичко необходимо от което има нужда.Вие какво мислите?
Ще съм благодарна на отговорите ви  bouquet
Цитирай

София

Давам ! Моят Мартин в последно време се превърна в доста злоядо човече  Sad , та нямам избор , яде определени неща - примерно пуйка с тиква на ХИП никога не отказва , а тя е от 4-тия месец .
И други такива му давам . Не мисля , че не засищат , поне не дава признаци да е гладен и си изкарва спокойно до следващото хранене !
Цитирай

Германия

И аз давам понякога от зеленчуковите, но им слагам вътре сварени картофи на парченца или спагети. Не мисля, че не им достигат като калории, просто е добре децата да се учат да дъвчат.
А бисквитки или плодове на парченца яде ли?
Цитирай
И аз давам понякога от зеленчуковите, но им слагам вътре сварени картофи на парченца или спагети. Не мисля, че не им достигат като калории, просто е добре децата да се учат да дъвчат.
А бисквитки или плодове на парченца яде ли?

Не не яде.
Давам му солета примерно, ближе я, и като омекне плюе, а ябълка не смея да не се задави, абе не е ли на пюре... Naughty
А на килограми как сте.Ние сме на година почти а сме 72 см и 8.600
Това не е ли малко?
Цитирай

София

Моя хубавец вече сам си боде с вилицата  Crazy
И аз му пасирам храната от кухнята,но не толкова.От ръка яде всичко на големи парчета,но от лъжицата се дави  WhistlingДавам му на Ганчев от пюретата Лека нощ за закуска ,от другите не ще.
Цитирай

пред компютъра

Давах пюрета /зеленчукови и местни/ за "над 4 м" до към 1г и 7-8 м, даже понякога и тези за по-големите месеци пасирах, защото иначе не ги искаше. Солети и бисквити и други подобни ядеше без проблем, но манджа на парчета не. Храната от детската кухня също пасирах. Постепенно започна да си хапва от пюретата на парченца  Хип /а другите манджи ядеше финно смачкани/.След известно време започна да яде всичко не пасирано, но да не е на много големи парчета ако е в манджа, иначе няма проблем.

Каши - сухи и в бурканчета, плодови пюрета и други подобни "бебешки храни" давам още, защото си ги хапва с кеф.
Цитирай

Mediterraneo

Давам, да- предимно разни плодови.
Цитирай

Бургас

да давам само плодови защото много ги обича
Цитирай

Русе

Аз мисля, че хранителните стойности не стигат.  Naughty
Цитирай

на върха

Аз на каката, която е на 7.5 години давам, ти за след годинка питаш 35 Детето обожава плодовите Very Happy

Според мен няма нищо лошо, че даваш гладко пасирана храна или готови пюрета, въпреки че сте по- големи вече. Според мойта педиатърка до като детето не почне само да дъвче хубаво (към 3 години) е добре храната да е пасирана, зщото иначе не могат да се усвоят веществата в нея. По същата причина се препоръчва при възрастните, храната да се дъвче по много.
Цитирай

Варна

Давам. Запасила съм се с няколко месни /с пуешко, риба, заешко.../ и когато няма кухня, а на мен не ми остава време за готвене, хапваме по едно пюренце. Иначе само на такива пюрета мисля, че не е много добре, щото са с опростен състав, а и Детко трябва да се учи да дъвчи.
Цитирай

Мелбърн, Австралия

Давам Smile

Яде един път седмично заешкото на Гербер (понеже няма кухня), давам и плодови пюрета, а и кашите на Хаме  Hug
Цитирай

Аз мисля, че хранителните стойности не стигат.  Naughty

Плодовете дали са на едро или гладко пасирани няма значение. Все едни и същи са им хранителните стойности.
Малкият е на 10 м и си яде тези за над 4 м и още не съм дала тези за над 8 м.
Има време за преход. И на една годинка ще давам плодовите на Хип за над 4 м - прекрасни са.
Цитирай

зад парка

За пюретата- не знам, защото винаги сме готвили на Тити отделно. Но до преди 2 месеца тя ядеше каша "за след 6 месеца" на следобедна закуска ако нямаше нищо друго и 1/2 порция за десерт на вечеря. Така или иначе още пасираме всичко- плодове, маджи и салата. Laughing Иначе се дави и прави опити да повръща. Предпочитам да се научи да се храни по-късно, отколкото нещо да отиде в кривото й гърло (както стана 1-2 пъти)
Цитирай
Благодаря ви майчета, поуспокоихте ме.Ами какво да направя като се дави от пюретата с парченца, явно не му е времето..И аз купувам от тези за след 8 месец, но ги пасирам, иначе не става.
Само Македонска малко ме постресна, 4е хранит. стойности не стигат, но уж като чета отзад на бурканчето пише еднакви енергийни стойности и kcal.и на тези от след "8 месец" и тези от "след 4/ти". newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора