Има ли Бог

  • 12 097
  • 307
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 664
 Много близък на семейството човек почина снощи. Не пиша за да получавам съболезнования, много скъпи за мен хора загубих през последните години и някак сякаш претръпнах. С всяка смърт на обичан от мен човек нещо все едно се откъсваше от сърцето ми, защото днес дори немога да заплача, а искам...За живота се замислих покрай тези черни събития...Как преди ден видях този мъж здрав, жизнен и усмихнат, а днес вече го няма...Колко странно нещо е човешкия живот, като еднодневки сме ние хората...днес ни има,утре ни няма

Това е, исках да си излея болката и да попитам Кой е господ, че да решава чий живот кога ще приключи?! Според мен няма господ, според мен той е едно нарицателно, с което хората оправдават болката си и благодлавят заради някакво споходило ги щастие. Според мен всеки човек е Господ в собствения си свят

Има ли Бог според Вас

Последна редакция: нд, 23 юли 2006, 13:45 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 490
Никога няма да получим отговори на тези въпроси , особено за божията намеса!
И аз много пъти съм си задавала въпроси от рода на-защо умират деца, защо страдат деца от неизлечими болести, защо деца остават сираци и мразя отговори като-така трябвало да стане или такъв е живота! #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Разбирам много добре как се чувстваш -сякаш една по една частиците от сърцето ти отиват в безкрая и знаеш ,че няма връщане.... Cry
Просто всичко става на пепел
Ами незнам дали има , но вярвам в него , просто понякога съм  му страшно сърдита и ядосана!

# 2
  • Мнения: 6 167
не знам, касиди, кой е господ, за да решава нещата.
по всяка вероятност има причини и основания
да се случват и живота и смъртта.
и да ни прави свидетели.
според мен, след всяко такова разтрърсващо събитие от нас се иска да преосмислим
собсвения си живот, да го променяме и самите ние да се променяме  към по-добро и да сме благодарни за времето, което за нас не е спряло.
загубата е голяма, но според мен след нея, излизаме по-силни. и надявам се, по-добри.


да, според мен има Бог. И той е добър.



# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
На такъв въпрос винаги отговарям, че има, но е много зает да се опитва да ни оправя бакиите.
Моите съболезнования

# 4
  • Мнения: 5 370
Има-убедила съм се лично от мои си преживявания.
Но има и неща, които главите ни трудно могат да поберат.....по-скоро нещо вътре в нас крещи ТОВА НЕ Е СПРАВЕДЛИВО....НЯМА БОГ.

# 5
  • Мнения: 2 550
Няма.

Моите съболезнования.

# 6
  • Мнения: 817
Много пъти съм си задавала този въпрос, но нямам отговор  Rolling Eyes
Съжалявам за загубата ти!

# 7
  • Мнения: 2 849
Има .Колкото и трудности да съм преживяла и съм се разделила  с много скъпи и непрежалими хора ,не бих казала с лека ръка -няма .
Много пъти съм си казвла ,че е несправедливо да умират и боледуват деца .Приемам всичко като вид изпитание ,карма или както искаш го наричай .Щом нещо се случва -трябвало е да стане .

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 И ние хората всекидневно унищожаваме живота, дори без да се замислим.
Колко мухи, комари , хлебарки премаза днес ?
Кой господ решава кога те трябва да спрат да живеят
и дали носят повече полза или повече вреда ?
Звучи цинично във връзка с твоята мъка........но какво сме ние повече от всяка друга живинка.........Живота трябва да се цени, независимо кой го носи..........и много да се пази...... защото е чудо

# 9
  • Мнения: 5 370
Има .Колкото и трудности да съм преживяла и съм се разделила  с много скъпи и непрежалими хора ,не бих казала с лека ръка -няма .
Много пъти съм си казвла ,че е несправедливо да умират и боледуват деца .Приемам всичко като вид изпитание ,карма или както искаш го наричай .Щом нещо се случва -трябвало е да стане .

Абсолютно точно казано.
Не че аз няма да се тръшкам или рева, ако се случи нещо с мой близък.......
Но Ради е права........

# 10
  • Мнения: 2 237
Има.Но сме прекалено заети да го чуем и да се вслушаме в предупрежденията му....
Моите съболезнования Касиди,прекрасно те разбирам и ти съчувствам ! Sad

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Има Бог.
Мойте съболезнования, знам как се чувстваш Cry

# 12
# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Бог изпращал изпитания на тези, които могат да ги понесат...

Еднозначен отговор едва ли ще открия за себе си. Преди близо 3 години реших, че няма Бог...

# 14
  • Мнения: 5 370
Бог изпращал изпитания на тези, които могат да ги понесат...

Еднозначен отговор едва ли ще открия за себе си. Преди близо 3 години реших, че няма Бог...
Днес лично се убедих, че е наистина така, за жалост-говоря за изпитанията.
Наша много близка, която загуби наскоро половинката си от скоротечен рак, си отива.....също от рак.
Само 4-5 години преди тези трагични събития и майка и почина....пак от тумор. Cry
Ти не можеш да си представиш какъв дух има тя.......
Ако бях аз-сигурно щях да свърша със себе си............от мъка.

Общи условия

Активация на акаунт