Малко мляко ли е за бебе на 4 месеца?

  • 1 174
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте! Grinning
Имаме бебка на почти 4 месеца. Интересува ме, дали 100мл мляко на хранене са малко количество за нейната възраст. На денонощие си изяжда по около 500-600 мл. Тежи 7 кг. Докато беше на 1-2 мес. хапваше значително повече - по окло 120-130 мл, но от около 2 мес. отказва повече от 100 мл на хранене. Яде НАН1. Вечер хапва последно около 19-20 часа и около 2 през нощта пак се буди да яде. После около 7 сутринта, 10, 13-14, 19-20ч.
Най-общо казано - след вечернто хранене прави 6 часа пауза и хапва през нощта, после 5 часа и през деня 3-4 часови паузи.
Вярно, понякога нощем си изяжда 130 мл, но през деня ми се вижда малко количество. Знам, че всяко дете си има индивидуални нужди, но.... притеснявам се. А, да - и пие доста водичка - по около 180 мл в денонощие. Ако опитам да я заместя с мляко, плюе и плаче за вода. Доки каза, че е нормално в жегите да предпочита водичката.

А вие какво мислите по въпроса?

# 1
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Здравей Славчи.И тук се намерихме. Simple SmileАз мисля,че след като е спокойно детенцето не е толкова притеснително.Сега е горещо и знам,че е нормално да понамали яденето.
От личен опит не мога да ти кажа нищо,защото моя мъник си яде по 150 АМ.
Преди около 3 седници,когато беше мноого горещо и той поспря да яде.Изядяше около 120-130мл.
За мен,не е толкова притеснително.
А даваш ли нещо друго-сокове,пюрета?

# 2
  • Мнения: 63
Здравей, kama4e! Grinning
Благодаря ти за отговора.  bouquet Не, сокчета не давам, нито пюрета. Преди няколко седмици пробвах да давам на Станиславчито сокче от ябълка - запече се, дадох й и от морков, но инцидентно. Отдавна не съм й давала обаче. Иначе тя си е много общителна и активна, смее се и си гука - все признаци за добро здраве. Laughing
А, да - за месец и няколко дни е наддала 500 гр. Според Доки е точно в нормата. Имам ли повод за притеснение, как мислите?

Последна редакция: нд, 23 юли 2006, 16:29 от Slavchi

# 3
  • София
  • Мнения: 663
не се притеснявай, детето си е добре щом се храни толкова и е жизнено. нормално е в жегите да намали ам и да предпочита водата

# 4
  • Мнения: 5 103
И моето е същото едва изяжда 100мл Simple Smile щом наддава всичко е наред

# 5
  • Мнения: 111
Моята бебка също яде по 100-тина милилитра - понякога 80, друг път по 130 ... Аз не се притеснявам, щом е спокойна и жизнена всичко е ОК  newsm10

# 6
  • Мнения: 422
И ние ядем по около 100, 4е и по 80 понякога.
И аз се притеснявах,защото знам, 4е в жегите ще яде по-малко, ама го оставям да поспи вместо 3 3,5 4асаи пак не изяжда пове4е, а все около 100 върти.
Ей на тая ве4ер хи4 не можахме да го събудим за банята и ве4ерното ядене.Откак е заспал към 7,30 спи ама непробудно ве4е 4,5 4аса.Един 4ас се опитвахме да го събудим не става.Накрая оставихме банята за утре сутрин и както спеше му дадох да яде (пак 100, как не огладня туй шиле бе)и продължава да спи.
И като гледам 4е и други има да ядат по 100 се успокоих и аз Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 084
При нас количеството зависи от апетита - понякога пие 80 ml, друг път 160 Simple Smile)) (това обаче са редки случаи). Бях се амбицирала да пресмятам колко изяжда на ден, но се  отказах, защото бебка явно се чувства добре Simple Smile). Спи от 23 до 8 сутринта Simple Smile) и си признавам, че нямам намерение да променям режима й. Наскоро ми попадна някаква статия (http://raisingchildren.net.au/articles/how_to_bottle-feed.html), където пишеше, че от 1 до 3 месеца бебетата се нуждаят дневно от около 150 ml/kg тегло, а след това количеството намалява на 120ml/kg Simple Smile) BTW, ние сме качили 600 гр за миналия месец, което и според мен, и според педито е много добре Simple Smile).

# 8
  • Мнения: 1 284
ние ядем по 120, вечер 150мл. правим пауза вечер от 10-8сутрин и надава по 1кг и доки ни се кара че много надава но бебо си иска

# 9
  • Мнения: 97
Не се притеснявай щом ти наддава и не плаче много .Ние също не исках ме да ядем в жегите ,а пие по 500мл . вода.И въпреки всичко си е дебеличка.  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 019
не се притеснявай, детето си е добре щом се храни толкова и е жизнено. нормално е в жегите да намали ам и да предпочита водата
Peace

# 11
  • Мнения: 118
Не се притеснявай , бебето наи добре знае , не трябва да се насилва още повече като наддава добре

# 12
  • Мнения: 962
Здравей ние сме на 2м. и ядем по 120мл.схемата е като вашата.Но щом е спокойно детето,не се притеснявай!Всяко детенце е индивидуалност!

Общи условия

Активация на акаунт