Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
zdrawejte на 24 съм и забелязвам леки гънки под очите и на челото. не ползвам козметика за лице, от време на време си правя домашни маски тип кисело мляко,белтъци и др и всяка вечер си мажа околоочния контур с нещо мазно- я зехтин с билки , я вит Е . имам смесена кожа- на челото и под очите ми е суха. единствената козметика ми е много силен слънцезащитен крем . според вас това бръчки ли са и трябва ли да вземам някакви мерки?  лицето си почиствам само с вода и много мек сапун на клиник. грим също не ползвам. това бръчки ли са или просто дехидратирана кожа? бихте ли препоръчали нещо
Цитирай
На 24 не мисля, че са бръчки, по-скоро става въпрос за дехидратация. С тези мазнини не ми се вярва да я хидратираш. По-добре си вземи някакво хидратиращо кремче, а такива има страшно много видове, за това кажи поне до към колко лв. да струва.  Smile
Цитирай
На 24 не мисля, че са бръчки, по-скоро става въпрос за дехидратация. С тези мазнини не ми се вярва да я хидратираш. По-добре си вземи някакво хидратиращо кремче, а такива има страшно много видове, за това кажи поне до към колко лв. да струва.  Smile
ами да е под 20-25 лв..то зависи и от размера де. предполагам , че наистина ми е дехидратирана, но съм чела , че ако е сух климатът, трябва да се ползват масла, а ако е влажен хидратанти - някой от хидратиращите съставки извличали влагата от по влажно към по сухо и ако кожата ти е по влажна от атмосферата то я изсушаваш още повече. признавам, че съм лаик в козметиката:)
предварително благодаря.
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

Гел за околоочен контур на Арома, струваше около 6-7 лв. Той е точно за млада кожа и наситина действа добре.
По това, което си писала, съдя, че бръчиците са по-скоро "механични".
Носи слънчеви очила, а може и да имаш промяна в диоптъра - това също те кара несъзнателно да присвиваш очи.
Цитирай
ами да е под 20-25 лв..то зависи и от размера де. предполагам , че наистина ми е дехидратирана, но съм чела , че ако е сух климатът, трябва да се ползват масла, а ако е влажен хидратанти - някой от хидратиращите съставки извличали влагата от по влажно към по сухо и ако кожата ти е по влажна от атмосферата то я изсушаваш още повече. признавам, че съм лаик в козметиката:)
предварително благодаря.

Нищо не разбрах от тези климати.  newsm78 Както и да е, в крайна сметка ти си на 24, не е зле да ползваш някакво леко овлажняващо кремче. Ето тук съм изброила няколко добри (според мен) може да си харесаш нещо.  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106504.msg1900523#msg1900523
Ако не си харесаш ще мислим наново.  Wink
Цитирай
Понеже забравих - за около очите  Vichy - Thermal S Yeux и Thermal Fix Yeux са ми фаворити
Ето малко отзиви за тях:

http://cosmetics.forumsplace.com/message484.html
http://cosmetics.forumsplace.com/message1164.html

Сега гледам, че и Юсерин са пуснали някакъв нов:

Hydro-Balance-Auge

Не съм го пробвала, само го мернах в аптеката. Цената му май беше ок. 21лв.  Smile
Цитирай

Гоце Делчев

A колко струват околоочните на Vichy. До сега не съм ползвала нищо на тази марка. Околоочни съм ползвала на Avon и определено съм доволна.
Philyra, мисля че става въпрос за мимически бръчици. Кожата около очите е много финна и бързо се появяват бръчици, по добре ползвай продукт, разработен специално за тази област Laughing
Цитирай

A колко струват околоочните на Vichy.
Около 25-30 лева.
Цитирай
Ето какво купих. моля за мнението ви
1. слънцезащитен 50+ спф протекта на theloderma/иначе ползвам на bioderm 100 spf и съм много доволна от него, но той ми е много скъп ако ще купувам и тези неща. /
2. мляко за почистване на лейдис джой , бг роза, карлово
3. розова вода за тоник /пак заради безпаричието/
4.vichy Thermal Fix 2-реших да почна с него.
5. cherni ochila- naj obiknoveni:)
остава  да си харесам околоочен....
та какво ви е мнението за тези продукти/освен vichy de.  newsm78
 Praynig
i nqkakwi drugi syweti? dmersi predvaritelno:)
Цитирай

Гоце Делчев

Не съм ползвала тези продукти, но това, че не са толкова скъпи, не значи че не са хубави.
Ако кожата ти е смесена, много подходящо е използването на почистващи гелове с отмиване или гелове 3 в 1 - гел, мляко и тоник. Мисля, че Avon имат такъв продукт.
А за околоочния контур е достатъчен лек гел или серум. Важно е да използваш продукт, който отговаря на типа кожа и възрастта ти.
Цитирай
A колко струват околоочните на Vichy. До сега не съм ползвала нищо на тази марка. Околоочни съм ползвала на Avon и определено съм доволна.
Philyra, мисля че става въпрос за мимически бръчици. Кожата около очите е много финна и бързо се появяват бръчици, по добре ползвай продукт, разработен специално за тази област Laughing

Последния ми пост отгоре е изцяло за околоочни кремчета. Аз си ги ползвам ако крема ми за лице не става за около очите. Ако става си спестявам купуването му.  Peace
Цитирай
1. слънцезащитен 50+ спф протекта на theloderma/иначе ползвам на bioderm 100 spf и съм много доволна от него, но той ми е много скъп ако ще купувам и тези неща. /
 Praynig

Моето мнение без да задължавам с него никой.  Wink

1. Аз съм против толкова висок фактор за ежедневието в града, защото обикновенно лъщят, но аз съм със смесена към мазна кожа през лятото и съм малко предубедена.
2. Не съм го ползвала, но според това тук - http://cosmetics.forumsplace.com/message298.html мисля, че си направила много добър избор.
3. И с пари пак от нея си купувам, така че подкрепям с две ръце!
4. И него не съм ползвала, но съм ползвала Thermal Fix UV и ми хареса много. Предполагам, че и този ще е добър, все пак са от една серия, не вярвам да има фундаментални разлики.
5. Ей то този въпрос не съм много съгласна. Аз предпочитам без очила, но не и с най-обикновени. Някъде едно време бях чела нещо от сорта, че когато очилата не са добри (т.е нямат ефективна УВ защита) от това, че са тъмни се разширява зеницата и УВ лъчите проникват по-лесно и увреждат зрението. Незнам дали е вярно, но на мен ми звучи логично.  Embarassed

Честити нови придобивки, да си ги ползваш със здраве!  Very Happy
Цитирай
 Praynig

Моето мнение без да задължавам с него никой.  Wink

1. Аз съм против толкова висок фактор за ежедневието в града, защото обикновенно лъщят, но аз съм със смесена към мазна кожа през лятото и съм малко предубедена.
2. Не съм го ползвала, но според това тук - http://cosmetics.forumsplace.com/message298.html мисля, че си направила много добър избор.
3. И с пари пак от нея си купувам, така че подкрепям с две ръце!
4. И него не съм ползвала, но съм ползвала Thermal Fix UV и ми хареса много. Предполагам, че и този ще е добър, все пак са от една серия, не вярвам да има фундаментални разлики.
5. Ей то този въпрос не съм много съгласна. Аз предпочитам без очила, но не и с най-обикновени. Някъде едно време бях чела нещо от сорта, че когато очилата не са добри (т.е нямат ефективна УВ защита) от това, че са тъмни се разширява зеницата и УВ лъчите проникват по-лесно и увреждат зрението. Незнам дали е вярно, но на мен ми звучи логично.  Embarassed

Честити нови придобивки, да си ги ползваш със здраве!  Very Happy

мерси. понататък ще се бръкна и за по хубави очила. засега ще се разоря и с качествен околоочен.
все пак сега започвам:)) иначе за жалост под този фактор ме е страх да слизам, защото съм си правила фотоепилация и са ми казали даже 100 да ползвам- имам много много бяла кожа,тъмна коса, и това бил типът най-склонен към пигментация.
мерси момичета
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.