ВЕГЕТАРИАНЦИ-не ядящи месо-МЛЯКО-МОЖЕ!-да се запишем

  • 3 818
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 242
 smile3525 Нека се запишем, за да се знаем и да се подкрепяме при нужда...всеки има нужда понякога, нали? ПОЗДРАВИ!
P.S. Аз не ям само месо-ям риба и млечни продукти...не, че има значение.
P.P.S.Приемат се пълни вегетарианци, разбира се Mr. Green

Последна редакция: нд, 23 юли 2006, 21:57 от зайка

# 1
  • София
  • Мнения: 3 400
Пълна вегетарианка ли си? Или лактовегетарианка?

# 2
  • Мнения: 5 370
Аз не мога да се впиша, но половинката ми е лактовегетарианец.
От 6 години.

# 3
  • Мнения: 111
Аз съм вегетарианка от 12-годишна.Сега съм на 25 и се чувствам прекрасно Simple Smile Simple Smile

# 4
  • Мнения: 111
ВСъщност си хапвам млечни произведения с удоволствие!

# 5
  • Мнения: 596
Пишете и мен  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 400
Ох, не прочетох докрай, че хапаш млечни и рибка, sorry  Hug

# 7
  • pomorie
  • Мнения: 848
от 4етири години не ям месо началото на миналата спрях и млякото и рибата.но заради бебчо сега ям риба и мляко Hug Hug

# 8
  • Мнения: 1 205
Аз също не ям месо, не от здравословна гледна точка, а защото не ме кефи. Риба и млечни продукти хапвам по малко и когато имам настроение Grinning

# 9
  • Мнения: 11 313
Oтскоро се върнах пак към вегетарианството. Хапвам обаче млечни продукти и от време на време риба.

# 10
  • Мнения: 295
Здравейте! Искам и аз да се запиша в този списък, понеже имам нужда от съвет за първата си бременност. Вегетарианка съм от 6-7 години (но ям мляко и яйца, без риба и друго месо). Страхувам се да пусна нова тема, защото отношението към вегетарианците е доста враждебно понякога, а аз не искам да натрапвам мнението си, просто да обменя информация с други бременни или родили вегетарианки.
 Hug Hug Hug Peace

# 11
  • Мнения: 314
записвам се и аз.вегетарианка съм от около 5 год.,не хапвам месо,а риба и млечни продукти много рядко.радвам се,че има и други като мен.

# 12
  • Мнения: 7 418
 Минавах към вегетарианството няколко пъти,но пак се връщах към месото.
 Защо ставах за известно време вегитарианка?Изведнъж безпричинно почваше да ми прилошава даже от мисълта за месото,или сънувах някой гаден сън  ,след който дълго не се навивах да хапвам месни произведения.....
  Сега пак си похапвам месца,но знам ли  какво ще сънувам утре?

# 13
  • Мнения: 1 896
Бях лакто-ово-вегетарианка седем години (и риба ядях също, но пък спазвах всички пости строго), докато не забременях с първото дете. В началото на бременността не ми се ядеше нищо, но през втората половина почнах да имам як апетит за нещо мощно хранително и проядох по малко пиле.
След като родих обаче, като се разкърмих яко, имах невероятен вълчи апетит, ядях постоянно и всичко каквото има, стига да е яка богата на протеини храна, просто тялото ми го искаше (през това време си стоях 45 кг). Като намаля честотата на кърменето, апетитът се нормализира малко, но пък пак забременях, така че ям всичко.
Между другото, рибата не е много добра храна за бременни, защото на практика всичката риба, която може да си купиш или уловиш, е сериозно замърсена с живак. Затова бременните трябва да я ядат рядко, не повече от веднъж месечно, доколкото знам.
Та така, все още хапвам месо, макар че кайма примерно не понасям, а и ям предимно пиле.
И като откърмя и второто, вероятно пак ще мина на вегетарианско хранене, ще видим, ако няма и трето  Wink

# 14
  • Мнения: 242
 HugЧУДЯ СЕ-как да храня малкия-какво точно да му давам?До сега не съм му давала месо, яйца и риба...всички ми говорят как съм ощетявала детето и ме плашат.....Приемам съвети Hug

# 15
  • Мнения: 11 313
Зайка, пробвала ли си с тофу или соеви заместители на кайма?
Има соево мляко също, поне при нас, не знам дали в България има вече.
Давай му и ядки, дано му харесат. По възможност сурови.

# 16
  • Мнения: 640
И аз да се запиша тук. Не ям месо от дете. Дори от риба ми се гади и през цялата бременност само ми се караха, че поне риба трябвало да ям. Но така и не се научих... За сметка на това ям много млечни проддукти и яйца.

# 17
  • Мнения: 1 896
Соево мляко има, ама не бих го дала на сина ми. Тя соята е масово генномодифицирана, не вярвам някъде да е останала чиста вече, пък и без това бях чела доста спорни неща за нея тук из форума, ама нямам време сега да търся. Ако чете secretgarden, тя ще обясни по-добре.
Моето хлапе е лудо по месото, нищо не мога да направя. Сега явно му е нужно, като порасне той ще си реши как да се храни.

# 18
  • Мнения: 107
И аз бях вегетариантка,около 2години....докато не забременях,не че сега няма моменти в които не мога да погледна месо....

# 19
  • Мнения: 2 818
Вегетарианка съм от около 5 години. Лактовегетарианка, като някой ден може и да стана веган. Риба ям рядко. Яйца предпочитам да не ям, но ям неща приготвени с яйца.
Проблеми с бременностите си не съм имала.


HugЧУДЯ СЕ-как да храня малкия-какво точно да му давам?До сега не съм му давала месо, яйца и риба...всички ми говорят как съм ощетявала детето и ме плашат.....Приемам съвети Hug

Пробвай и кълнове(най-добре да са твое производство)... пшеничен зародиш, овесени ядки, кафяв ориз... леща - има една белена, ако не му понесе небелената. Кърма Sunglasses
Ораганизма свиква да си набавя нужното в зависимист от предлаганата храна. Ако му даваш месо и тн, той ще свикне да си набавя от него, защото е по-лесно(но не и по-качествено), но му предложиш други източници на същите в-ва той ще свикне да извлича от тях, като няма да се чувства затормозен( на един американец китайския ще му се струва направо невъзможен за научаване, докато роденото в Китай китайче си го ползва перфектно Wink).

# 20
  • Мнения: 104
Лактовегетарианка от 10 години и завинаги.

# 21
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Здравейте! Искам и аз да се запиша в този списък, понеже имам нужда от съвет за първата си бременност. Вегетарианка съм от 6-7 години (но ям мляко и яйца, без риба и друго месо). Страхувам се да пусна нова тема, защото отношението към вегетарианците е доста враждебно понякога, а аз не искам да натрапвам мнението си, просто да обменя информация с други бременни или родили вегетарианки.
 Hug Hug Hug Peace
Аз също съм вегетарианка от около 4-ри години, като мноооого рядко ям риба. Имам син вече на почти 5 месеца и не съм консумирала месо нито през бременността, нито след това. Имах прекрасна бременност и много леко раждане. Родих за час и половина (без медикаменти). Все още кърмя, а размерите на синът ми (ръст, тегло) са в горните граници от самото начало. Към края на бременността хемоглобинът ми беше в долните граници, но не съм вземала никакви медикаменти. Нормализирах го с различни храни богати на желязо. Моят съвет е да не променяш хранителните си навици през бременността, защото това е много голям стрес за организма, а неминуемо това се отразява и на бебенцето. Желая ти успех и слушай сърцето си, а не околните, които ще те убеждават в какво ли не  Peace.

# 22
  • Мнения: 295
Благодаря, ккHug
Всъщност точно затова се записах тук- да си вдъхна малко увереност. Бях намерила подобен форум преди време, но тъй като докато забременея мина време... а край мен всеки (наистина) ме убеждава в какво ли не... а и ми е за първи път... Така че наистина примерът на всички тук ми е от голяма полза  Hug

# 23
  • в Низината
  • Мнения: 705
И аз да се запиша тук - вегетарианка съм вече 12 години - не ям месо, риба, само млечни продукти.
А по твоя въпрос, Ани 2, износих и родих едно здраво момченце, което сега е на 1г.и 5 месеца. Това, че не ядях месо през бременността си по никакъв начин не се отрази на развитието му - тежи цели 15.500кг., лъчезарен и неуморим малък разбойник.

# 24
  • Мнения: 4 555
И аз да се запиша.
Освен месо, не ям нито риба, нито яйца. Мляко не понасям, сирене и кашкавал рядко ям. Единствено кисело мляко понасях, но откакто съм бременна и него не мога да го доближа.
Сега се опитвам да ям месо заради бременността. Но яйца и риба все още не мога  Sick

# 25
  • Мнения: 295
И аз да се запиша тук - вегетарианка съм вече 12 години - не ям месо, риба, само млечни продукти.
А по твоя въпрос, Ани 2, износих и родих едно здраво момченце, което сега е на 1г.и 5 месеца. Това, че не ядях месо през бременността си по никакъв начин не се отрази на развитието му - тежи цели 15.500кг., лъчезарен и неуморим малък разбойник.
Герги, това е страхотно! Много увереност ми вдъхваш, благодаря  Hug  bouquet

# 26
  • Мнения: 819
Не съм вегетарианка,но мъжът ми кара всички пости,на пълен пост,и се виждам в чудо какво да му готвя!Ще се радвам да споделите с какво точно се храните и идеи за манджи,че лудвам!Благодаря!!!!!

# 27
Запишете и мен.Аз спрях месото миналата година на велигденските пости и така си направихме малката ни дъщери4ка.Преди това 2-3 месеца не се получаваше.Вярвам,че след прочистване на организама нещата са си дошли на място.Аз си хапвам млечни продукти и рибка от време на време,но мисля че това не пречи.Много се зарадвах на темата Heart Eyes

# 28
Забравих да напиша,че с приятеля ми заедно отказахме месото и така  до ден днешен.

# 29
  • Мнения: 74
здравеите,
и мен ме включете в групата не ям месо от както съм се родила като съм била бебе съм плюела пюретата в които е имало месо,но риба и мляко си хапвам
ако има някои желание може да сподели какви вкусотии си готвите защото кухнята ми е доста еднообразна ще се радвам да пробвам нещо ново Simple Smile

# 30
  • Мнения: 74
Ани2 аз имам син на 15 месеца и е доста едър месо не съм яла по време и след бременоста , но ми дадоха да пия желязо на хапчета

заика а ти защо не даваш на бебенце месо ако го харесва даваи му не мисля,че е лошо моя син си хапва всеки ден месо като един път или 2а пъти в седмицата яде без месо

# 31
  • Мнения: 7 914
Аз също съм вегетарианка -  не ям месо! Peace

От 2 седмици приемам желязо, понеже ми беше доста ниско  Rolling Eyes , но и да искам да ям месо немога- дори съм пробвала, ама не ставаааааа
Мъжа ми е месояд...и сега се чудя дали бебчо ще е от моя или неговия отбор  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт