Въпрос за епидуралната анестезия

  • 1 190
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 303
Какво усетихте при поставянето на епидурална анестезия??

# 1
  • Мнения: 270
Самото поставяне на упойката е много по-безболезнено от обикновена инжекция! Карат те да легнеш със свит гръб (като котка). След това почувствах леко затопляне в краката и сърбеж в областта на корема. След поставяне на упойката се усещат още 2-3 контракции и след това болката изчезва като с магическа пръчка и усещаш само втвърдяването на корема и колко силно да напъваш! Хубавото на тази упойка е, че не губиш усещане(:

Препоръчвам ти я горещо и леко раждане!!!!  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
леко боцване в областта на кръста,нищо повече,заслужава си!

# 3
  • Мнения: 1 303
Самата мисъл,че е в гръбнака малко ме стряска и това,че трябва да съм съвсем неподвижна също ,а ако се разтреперя нещо кой знае кво може да стане Sad

# 4
  • Мнения: 694
Първия път не усетих нищо, а втория път беше болезнено самото поставяне, а и кръвното ми падна от нея.  Но всичко това си заслужава да се изтърпи.

# 5
  • Мнения: 55
Съвсем леко боцване и няма страшно, няма опасност да мръднеш, казват ти да стоиш не подвижно / аз лично бях седнала - анестезиолога беше отзад зад гърба ми, а отпред ми държеше раменете една сестра за да не мърдам! Точно преди да ми я сложат, получих контракция , изчакаха ме и после ме боцнаха! Няма страшно и ... заслужава си! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 417
Здравейте.И аз се интересувам от епидуриалната анастезия.Една приятелка каза ,че колкото е полезна толкова е и опасна.В смисъл,че като не усещаш контракциите не можеш да се напъваш.Моля споделете мнение Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 270
Самата мисъл,че е в гръбнака малко ме стряска и това,че трябва да съм съвсем неподвижна също ,а ако се разтреперя нещо кой знае кво може да стане Sad

упойката не се поставя в самия гръбнак, а в близост(: спокойно няма да се разтрепериш! цялата процедура продължава не повече от минута!

 като не усещаш контракциите не можеш да се напъваш.Моля споделете мнение
Цитат

ако дозата е изчислена добре-няма проблеми! не съм губила усещаемост, всичко си ми беше наред, само не чувствах болката, иначе силата на напъна можех да я контролирам!
честно казано не бих се навила да раждам без упойка (освен ако няма някакви медицински показатели, де)

# 8
  • Мнения: 8 505
Нищо не усетих,дори и убождане.Не се и учудвам,при положение,че ми я поставиха между две контракции.

# 9
  • Мнения: 70
Pri mene se useti malko botsvane kato pri igla  Tired ne beshe bolezneno - posle samata epiduralna v grubnachia stulb absolutno nishto ne se useshta - samo kak ti minava lekarstvoto nadolu po grubnachnia stulb - neshto hladnichko... Rolling Eyes i posle se useshtaha pri mene kontraktsiite Confused daje imah si ia sushtata bolka kato predi tova  Rolling Eyes dali ne mi slojiha prekaleno malko Shocked ama puk posle neznam zashto no kato che li se izpari tazi upoika i zapochna mnogo silno da boli  Whistling ama mi slojiha oshte  Flutter i na kraia useshtah bolkata ot kontraktsiite ama bez napuni  Shocked i nappuvai kato ti doide bolkata  Rolling Eyes i ne sujaliavam - razminah se samo s tri vunshni sheva  Hug za koeto blagodaria na doktora  Hug
Pojelavam na vsichki leko rajdane i da si slagat epiduralna zaslujava si!!!  bouquet

# 10
  • Мнения: 388
И аз започнах напоследък да се страхувам от поставянето й макар,че преди 2 години са ми я слагали и знам,че не боли,но всеки път е индивидуално и знае ли човек newsm78......

# 11
  • Мнения: 82
При мен започна с леко боцкане, изстръпване на краката и не се притеснявай от мърдане аз бях с контракции като ми я слагаха и ме изчакваха няма страшно.УСПЕХ И ЛЕКО РАЖДАНЕ ОТ МЕН!  bouquet

# 12
  • Мнения: 241
почти нищо!!! леко боцване само - препоръчвам ти я  Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз също не осетих почти нищо. Възхвалявам я тази упойка!

# 14
  • Мнения: 176
Ами според мен едва ли упойката трябва да те плаши. Все пак в един такъв вълнуващ момент всички  емоции и усещания са нови и концентрацията ти ще е съвсем другаде, а не в някакво си боцване  Simple Smile
Желая успех, много късмет и никакви страхове - всичко минава толкова бързо, че докато се усетиш и ти поставят едно мъничко човече на коремчето, за първа целувка  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт