Кога да захраня - връщам се на работа

  • 696
  • 10
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Най-вероятно на 15.09. ще се върна на работа. Малката ще я гледаме с майка ми - на смяни. До тогава трябва да съм заместила хранене. Вече е на 5 навършени месеца, само на кърма. Проблема при нас е, че не иска изцедена кърма нито с шише, нито с лъжичка.

Другия вариянт е да изчакам да навърши 6 месеца и тогава за 3 седмици да заместя хранене ...

Моля за вашия съвет, кога да започна да я захранвам, така че  да има поне едно /може и две/ заместени хранения.

Просто не знам как да постъпя. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен, каквото и да решиш, последната дума ще има детето.Ако не пожелае да се храни, няма да можеш да замениш кърмене така или иначе.Иначе за три седмици е постижимо да се замести кърмене - стига бебето да иска другата храна в достатъчно количество, че да няма нужда от мляко , за да си дояде.Само дето не е препоръчително да се замества млечно хранене до годинката ConfusedКакво смяташ да правиш по този въпрос?Да й слагаш адапте в пюретата ли?Или кърма?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Какво смяташ да правиш по този въпрос?Да й слагаш адапте в пюретата ли?Или кърма?

Имам половин фризер с кърма - все някъде трябва да го употребя ...  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 173
Само дето не е препоръчително да се замества млечно хранене до годинката Confused

Ох това нещо не го схванах ooooh!, може ли да ми го обясниш. Blush
Като дадеш на обед пюре, задължително ли е после да дохраниш с кърма, при положение, че детето е изяло цялото бурканче? newsm78

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Само дето не е препоръчително да се замества млечно хранене до годинката Confused

Ох това нещо не го схванах ooooh!, може ли да ми го обясниш. Blush
Като дадеш на обед пюре, задължително ли е после да дохраниш с кърма, при положение, че детето е изяло цялото бурканче? newsm78
Не съм кака Белинда, но ще си позволя да копирам поста си от съседната тема, която е почти за същото:

Ако не правиш сметка да отбиваш скоро, по-добре се придържай към обратния вариант - първо кърма 'колкото поеме', после оризова каша - на вкус, т.е. по малко, т.к. твърдите храни до годинка служат основно за запознаване с нови вкусове, а не за наяждане. Схемата със заместване на кърмене с твърда храна се прави, ако ще да отбиваш, но по принцип до годинката млякото (кърма или АМ) трябва да съставлява 80-85% от менюто на бебето, така че и да отбиваш, пак прави сметка колко мляко (АМ, да речем) поема детето.

# 5
  • Мнения: 2 149
Според мен, каквото и да решиш, последната дума ще има детето.Ако не пожелае да се храни, няма да можеш да замениш кърмене така или иначе.Иначе за три седмици е постижимо да се замести кърмене - стига бебето да иска другата храна в достатъчно количество, че да няма нужда от мляко , за да си дояде.Само дето не е препоръчително да се замества млечно хранене до годинката ConfusedКакво смяташ да правиш по този въпрос?Да й слагаш адапте в пюретата ли?Или кърма?
Искаш да кажеш, че до годинка храненето трябва да е само и изключително млечно?А зеленчуци, плодове и т.н. къде са? newsm78
Бебето ще каже последно думата си. А какво да прави майката по въпроса? Трябва да има техника някаква...

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Е как изключително млечно, бре жена Simple Smile 80-85% от дневния порцион трябва да е мляко, останалто - зеленчук, месо, плод... Последните са за опитване и запознаване с новите вкусове, не за наяждане.

# 7
  • Мнения: 1 173
Брех, тук съвсем се обърках. Е нали уж целта била постепено да се заместват храненията и само сутрин да остава кърмене.
Имам намерение да кърмя докато детето иска, ама ако реши да се отбие на 4 все след полата ми ли ще търчи до тогава? Shocked

# 8
  • Мнения: 3 591
dorittMr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Смях се на глас с тебе Simple Smile

Кърменето приключва в момента в който на един от двамата му "писне" Simple Smile
Може да решиш това да е детето, може да решиш това да си ти. А и дете над 2 годинки рядко стои на гърдата "за нахранване" - тогава сученето става по скоро ритуал за успокоение, време за близост, за приспивателно или укротително Crazy и предаване на имунни тела Heart Eyes След годинката децата започват постепенно да се хранят с други неща и отказват кърменето. Една най-обща схема примерно е тази за 6 месечно бебе:

при събуждане сутрин - кърмене
ЗАКУСКА /6-12 месеца -няколко лъжички каша, след годинката става цяла порцийка примерно овесени ядки - пълноценна закуска)
преди сутрешен сън - кърмене
след сутрешен сън - кърмене
ОБЯД/6-12 месеца - няколко лъжички, след годинката порция/
преди следобеден сън - кърмене
след следобеден сън - кърмене
ВЕЧЕРЯ /6-12 месеца - няколко лъжички, след годинката порция/
преди заспиване вечер - кърмене

като расте бебето след годинката отказва или кърменето преди заспиване или това след събуждане, по късно отказва и 1то от дневните спанета и схемата става примерно такава:

при събуждане сутрин - кърмене
ЗАКУСКА
ОБЯД
преди следобеден сън - кърмене
ВЕЧЕРЯ
преди заспиване вечер - кърмене

после пък отказват преди/след дневния сън да сучат, после сутрин, и остава само вечер /и в периодите на разкървавено коляно или ухапване от куче или изплашени от страшен чичко/

А за кърмене и работа - моя бебок е още изключително кърмен. Провалих се на 1вата лъжичка каша да го захраня - резултата на 3тия ден беше разстройство с кръв, та засега отлагаме още 1 месец. Мисля, че бебето ти ще приеме кърмата ако теб те няма. Но дори и да откаже да яде през деня - няма нищо страшно Hug ние сме така вече месеци наред - яден вечер и нощем когато мама си е у дома, денем се излъгваме много рядко да хапнем - при това наддаваме повече от чудесно.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Брех, тук съвсем се обърках. Е нали уж целта била постепено да се заместват храненията и само сутрин да остава кърмене.
Имам намерение да кърмя докато детето иска, ама ако реши да се отбие на 4 все след полата ми ли ще търчи до тогава? Shocked

Такаааа...Сега да ти кажа как аз ги виждам някои неща, съвсем принципно Peace
1.Целта да се заместват кърменията е смислена само ако смяташ да отбиваш по твоя инициатива.Кърменето на поискване до естествено отбиване на детето само по себе си изключва еднократното кърмене на ден при деца под ...година и половина, да речем.Макар че и на две си искат по повече от веднъж, съдейки от Ники и кърмачетата на приятелки.
2.Ако те притеснява фактът, че детето може да се отбие късно, по-добре да отбиеш сама на годинка, годинка и нещо, защото след това едностранното отбиване много често травмира кърмачето.Не винаги, разбира се, но риск има.
3.И да се отбие на 4, няма все да ти ходи след полата, повярвай Simple SmileВ най-общи линии, кърменето не пречи, ама въобще, нито на ходенето на работа, нито на ходенето на ясла.Ефектът "скачени съдове" при нас се получава само при болест.Иначе - играе си детето и хич не досажда.Е, имахме катаклизми в началото след раздялата - вечер се кърмехме по 5-6 пъти, но постепенно всичко си идва на място Peace
4.За съотношението кърма/твърда храна:
до годинката - Бу е обяснила - първо кърмиш, после пюрето - колкото изяде
след годинката - първо манджичката, после кърмиш - колкото иска
Някъде към година и нещо идва моментът, когато твърдите хранения си идват в твърди часове, а кърменето - помежду тях.Ако тогава се тръгне и на работа/ясла, кърменето остава за сутрин и вечер, а уикендите - на корем Simple Smile
Ако се налага раздяла по-рано, храната на детето трябва да се смесва с кърма или АМ/или да се дават за пиене/, за да се подсигури необходимият прием на мляко за деня.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Мисля, че бебето ти ще приеме кърмата ако теб те няма. Но дори и да откаже да яде през деня - няма нищо страшно Hug

Дано се справим ...Че майка ми и без тава ще я изтормозя жената, да търчи между бебе и работа, а ако има и проблеми свързани с липсата на "златната цица" .... думи нямам...

Общи условия

Активация на акаунт