Най-(не)приятните шумове за вас.

  • 4 335
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Днес сутринта по БТВ в прегледа на печата дадоха една статия от проведено проучване за най-приятните и неприятните  шумове. И опити са направени как влияят те на анкетираните.

Установило се, че най-приятните шумове са:
1. "Гъл гъл" от бутилка вино.   Wink
2. Пеенето на птичките

Най-неприятния е:
1. Крещенето на новородено кърмаче.  hahaha

Вие кой шумове мразите/понасяте?

Аз мразя да късам прежда със зъби, да капе чешма и да ми пилят ноктите с неметална пила. Бейбиту се опита да ме убие наскоро така.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Mразя:
- мъжко хъркане. По ЗВГ (закона на всемирната гадост) се започва най-вече когато се унасяш да спиш.
- пилене на нокти тоже. Много ми е зор да си изпиля дългия маникюр на къс поради тази причина, добре, че със стъклена пила е по-поносимо.
- скърцане на хартия - например на лист, едно такова остро, брррр.
- скърцане със зъби.
- скърцане с нокти по дъска...

# 2
  • UK
  • Мнения: 3 959
Драскане с нокът по училищна дъска? Класика... Обичам звън на кристални чаши, мразя когато самолет минава на метър над главата ми. Обожавам аларми на коли, най обичам да заспивам под звука на аларма.

# 3
  • Мнения: 5 577
Бу, дай и по нещо приятно да напишем ... ама не се сещам аз лично за сега.  Thinking

Освен тракането по клавиатурата и онова взуче като ти пише някой на Кю.  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 765
 От ремонта на някой съсед ...и сега в момента го чувам ...Не знам какво е , на мен ми звучи като банциг или ъглошлайф , или както там се казва...подлудяващо е , мразя и стържещи звуци като от вилица по стъкло , или скърцащ тебещир по черната дъска ( училищен спомен )...

# 5
  • Мнения: 5 577
Драскане с нокът по училищна дъска? Класика...

О, аз не го мразя, не ми влияе както преждата.

Обожавам аларми на коли, най обичам да заспивам под звука на аларма.

 Crazy Ужас, сериозно - това е подсъдимо.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Приятно ми е тихото дишане на детето, докато спи на съседното легло.
Приятно ми е тихо мъркане на котка.
Приятен ми е шумът на дъжд, докато съм вътре (само да нямам причина или желание да излизам по това време).
Приятен ми е шумът на морския прибой...

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
неприятни:
-скърцане с нокът
-бръмчене на насекомо
-шум от форсиране на двигател
-хм, чалга  Sunglasses

приятни:
-чуруликане на птички
-звук от говорещи хора, например в заведение без музика-врявата
-плисък на вълни
такива работи.

# 8
  • Мнения: 6 315
Най-неприятен ми е звука от стърженето на нокът по черната дъска - изтръпвам  Sick.

Всякакви бормашини и пищящи аларми  Crazy.

Обичам - шумът на морето, чуруликането на птиците и ромоленето на някой поток. Много ми харесва звукът, който издават морските свинчета, когато са на кеф - един особен вид мъркане.

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 12:58 от Margarita

# 9
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
- стържене (скрибуцане) по дъска, по плот и т.н. - полудявам и го "чувам" в главата ми часове наред
- всякакъв шум, когато спя

# 10
  • Мнения: 5 577
Опитайте да скъсате прежда със зъби - ще забравите черната дъска веднага.  Sick

# 11
  • UK
  • Мнения: 3 959
Е, има аларми и аларми, имаше една, дето през пет секунди надаваше един писък, ама ужасна. Аз харесвам мелодични такива. И не онези, които се сменят, ненавиждам ги.

# 12
  • Мнения: 3 091
пукане на пръсти - обезумявам! няма по-неприятен звук за мен!

# 13
  • Мнения: 2 495
Скърцането по/на/върху/под всякакви предмети и хора ми е най-неприятния шум.Най-приятния, за който се сещам в момента е цъкането на мишката на компа Crazy

# 14
  • Мнения: 5 877
скърцане с нож или вилица по чиния
скърцане на тебешир по черна дъска
вой на линейка
аларми


обичам всички детски шумове, мъркаща котка, колебливо почукване с един пръст по клавишите на пиано, дъжд, жужене на пчели, шума на цикадите, море, шум от разлистване на страници.

Общи условия

Активация на акаунт