Витамините Centrum при ранна бременност?!?

  • 5 268
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте. Има ли някой който знае повече за тези витамини Centrum?
Изписаха ми да ги пия до края на бременността като 1 месец пия, 1 месец почивам. Но аз съм още съвсем в ранна бременност и не знам дали не е опасно отсега с тези витамини... повечето момичета пият до 3 месец само фолиева киселина.
Притеснява ме най вече съдържанието на витамин А в Центрума, което май беше 3500 IU, а знам че над определени количества витамин А по време на бременност може да е опасен.
Накой може ли да ми каже нещо?

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 14:42 от Еллица

# 1
  • Мнения: 495
за фолиевата киселина знам, че се пие още от бебеправенето, та се стигне и до по време на кърменето
колкото за витамините - ами щом са ти ги изписали, пий ги, нали са ти казали и как да ги дозираш
аз знам, че най-добре е витамините да се приемат с храната, така че, наблягай на прясно-изцедени сокове и зеленчуци
също - по няколко сурови ореха редовно, кисело мляко и др.

# 2
  • Мнения: 6 390
Аз съм пила Centrum, след като разбрах че съм бременна, и генеколага ми ги препоръча, тук има две разновидности,
1. - за бебеправещия период и първите 3.х месеца от бременноста
2. -за  останалите месеци при бременноста и кърмачки
и двата вида ги пих според препоръките - проблеми мисля че няма  Wink

# 3
  • Мнения: 8 505
Пих Центрум откакто разбрах,че съм бременна,до финала.И при мен не е имало проблеми.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 419
Пих Центрум откакто разбрах,че съм бременна,до финала.И при мен не е имало проблеми.

За незнам кой път изпадам в огромно удивление от хора които са пили витамини нон стоп, през цялата бременност! Не знам какви са ви лекарите, но на мен моя лекар ми каза че витамини се пият един месец и след това се почива 1-2 месеца. И спортистите така ги пият. А бременните не са щангисти!

# 5
  • Мнения: 495
Дилянка, какво се учудваш, има такива доктори, дето нищо не ти обясняват
аз каквото знам - все от книги и от опит

# 6
  • Мнения: 8 505
Пих Центрум откакто разбрах,че съм бременна,до финала.И при мен не е имало проблеми.

За незнам кой път изпадам в огромно удивление от хора които са пили витамини нон стоп, през цялата бременност! Не знам какви са ви лекарите, но на мен моя лекар ми каза че витамини се пият един месец и след това се почива 1-2 месеца. И спортистите така ги пият. А бременните не са щангисти!

Това беше въпрос на личен избор.Съветвах се с гинеколога си,обясних му защо смятам за необходимо да ги пия нон-стоп (не смятам да изпадам в подробности) и той се съгласи с мен.Иначе ми беше посочил някаква схема на прием,но нямам спомен каква точно беше.

П.П.:сега видях,че съм се объркала с Центрум-не пих него,а Матерна doh

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 10:08 от reflex

# 7
  • Мнения: 65
На мен ми казаха, че фолиевата киселина ми е достатъчна. По-нататък през бремеността може да се наложи да пия желязо или други витамини ако ми липсват. Според мен ако нямаш проблеми си яж плодове и зеленчуци и изчакай след 3 месец да ти кажат какво да пиеш.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 170
С първото си дете пих Матерна от шестата г. седмица до края. Всичко мина нормално. Без никакви проблеми. Сега Матерна е спряна, бременна съм за втори път и постоянно имам проблеми. Пия слаби витамини, защото така и не можах да намеря аналог на матерната >Храня се нормално, движа се , но постоянно има нещо, което не достига на организма ми....Затова смятам че витамини трябва и дори е задължително да се пият през цялата бременност. Така ако нещо не достига.... се наваксва
а и дозировките не са такива, че да можеш лесно да се предозираш.. трябва да се изпият поне 3-4 хапчета ....

# 9
  • Мнения: 1 420
Аз пия само Фолиева киселина,а иначе гледам да ям по-здравословно и така. По принцип не си падам много по тея "изкуствените" витамини, но щом лекар ти ги е предписал, най- добре си ги пий така, както той е казал.  newsm53

# 10
  • Мнения: 1 350
.....За опасно,не е опасно да ги пиеш тези витамини.По скоро е безмислено на този ранен етап от бременността.Освен фолиевата киселина като начало можеш да вземаш превантивно,но не и задължително вит.Е от мастноразтворимите(не води до хипервитаминоза Е дори при непрекъснат прием и подпомага яйчниковата функция) ,вит. Ц и магнезии от микроелементите.С калция също не бива да се прекалява-води до прекомерно вкостяване на скелета на бебо.Когато влезеш в 5-6 мес.можеш да се подсилиш с някакви комплексни витамини ,дозирани специално за бременни.Плодовете и зеленчуците ще ти  свършат повече работа...... Hug Hug Hug

# 11
  • Мнения: 111
Ехо!

Центрума има същия състав като матерната само че в два пъти по-малки дози.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нали имаше накакви Пренатал, изцяло на естествена основа......за бременни

# 13
  • Мнения: 1 117
Аз пия само фолиева киселина и много плодове изеленчуци хапвам. Доктора ми предписа витамини , но смятам ,че нямам нужда от тях през летния сезон.

# 14
  • Мнения: 1 350
.....Пренатала са хубави.....

Общи условия

Активация на акаунт