Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 24 юли 2006, 16:41 ч.

пак въпрос за плодове.......

• 483
  • 9
  •   1
Отговори
Как мислите, може ли например пъпеш, разрязан единия ден и съхраняват в хладилник, да се даде на детенце е на следващия ден    newsm78
А другите плодове, например диня, ябълка и т.н. newsm78

# 1
  • София
Не виждам какво може да му стане на плода....
Диня, пъпеш..... след като ги разрежа ги опаковам откъм разрязаната страна с наелоново фолио-за да не вехнат. Така ги държа в хладилника и нищо им няма.
Ябълката потъмнява. Нея не бих я държала разрязана, а бих я хапнала аз.

# 2
  • Ямбол
Да и аз съм давала пъпеш от хладилника(но без семките го съхранявам) на следващия ден. Но ябълката повече от 10-15 минути не издържа, ако е разрязана.

# 3
  • София
Диня, пъпеш..... след като ги разрежа ги опаковам откъм разрязаната страна с наелоново фолио-за да не вехнат. Така ги държа в хладилника и нищо им няма.
Peace

# 4
  • Пазарджик
newsm10

# 5
Как мислите, може ли например пъпеш, разрязан единия ден и съхраняват в хладилник, да се даде на детенце е на следващия ден    newsm78
А другите плодове, например диня, ябълка и т.н. newsm78

Аз никога не давам стар плод..........предпочитам да го изхвърля, ако не ми се яде, отколкото да  го дам на детето.........Мисля, че витамините отдавна са се окислили и е започнал процеса на гниене  ( въпреки че не личи на пръв поглед )...така че не е останало нищо полезно.освен фибрите, де

# 6
  • София
За пъпеш, диня и други трайни плодове не виждам проблем Peace

# 7
  • Белгия/София
Може. Не е вредно, но повечето полезни неща в плода са излетели. Иначе нищо няма да му стане, те не се развалят толкова бързо.

# 8
Много ви благодаря на всички за мнението. Значи, по-добре е да се дават винаги прясно разрязани плодове, но няма проблем пъпеши и дини да се дават и по престояли в хладилника Simple Smile
Успокоихте ме, че поне не са вредни, защото аз така давах, ама се замислих и реших, че е по-добре да ви питам.

# 9
  • на върха
Само бих ти препоръчала да зачистиш горния резан. Там наистина са се окислили витамините, но като го махнеш не виждам пвоблем.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт