Температура

  • 2 323
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 479
Здравейте! Днес се върнахме от почивка на море. Като цяло нямах проблеми, но тази нощ не можах да спя от болки в стомаха, а на сутринта започна и да ми се гади. Купих си алмагел, който ми помогна за болките, но преди малко започна да ме боли глава, измерих си температурата и беше 37,6  Shocked  Много ми е отпаднало, вие ми се свят и ми е много притеснено... Обадих се на гинеколожката по тел. /тя е в отпуск/ и тя ми каза засега да пия чай и аналгин, а ако и утре не спадне Т, да мина на някакъв антибиотик, не го запомних. Озадачи ме съвета за аналгина, досега не съм чувала, че се прилага при бременни... Някъде бях чела, че е позволен парацетамола. Моля ви, дайте ми съвет, не смея да пия аналгин, а ми е доста зле  Cry Явно съм лепнала някакъв вирус...

# 1
  • Мнения: 2 019
моят лекар ми е казвал 4е може 1 аналгин

# 2
  • Мнения: 4 806
аналгин - не
парацетамол - може

# 3
  • Мнения: 640
За температура и главоболие през бременността използвах Ибупрофен( Upfen ili Nurofen).Препоръчва се,но изрично се забранява за последните 3 месецa.

# 4
  • Мнения: 82
ПАРАЦЕТАМОЛ МОЖЕ НО НЕ ПРЕКАЛЯВАЙ.

# 5
  • Мнения: 2 804
Аз при каквито и да е проблеми - главоболие , температура , зъбобол , болки в гърба все взимам Такипирина-Парацетамол .
Така ми е казал моят гинеколог но тъй като вече 4-та година подред го ползвам не винаги ми действа та понякога пия и по 2 на 6 часа .
За аналгин мисля че не е много редно , но щом ти е казано от гинеколожката ти !

# 6
  • Русе
  • Мнения: 170
Aналгинът не е толкова вреден. По принцип не се дава на деца до 15г. (забранен е дори) , но бе единственото, което смъкваше и смъква температурата на дъщеря ми, когато бе на годинка и половина. Според мен важна е дозата.. не прекалявай .. Парацетамолът е доста по-слаб, а организмът на човек лесно свиква към него и той не действа newsm78.
За да си по-спокойна, пий парацетамол...и витамини ... и спокойно  Simple Smileнапрежението може да се окаже много по-вредно

# 7
  • София
  • Мнения: 790
Аз се лекувах само с чай с много мед и от време на време парацетамол. Моята докторката казваше че може и Колдрекс, обаче не съм пила.

# 8
  • Мнения: 65
И аз съм чела, че аналгинът не е препоръчителен. По-добре пий парацетамол ако ти минава от него.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 407
Можеш да пиеш Парацетамол, не е противопоказен при бременност.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 479
Благодаря ви! Снощи изпих 1 парацетамол и си правих компреси с оцет и вода, и днес да чукна на дърво нищо ми няма.

# 11
  • София
  • Мнения: 344
И мен ме тръшна вирус - тук в софия. Повръщах без спир 10 часа през 30мин, но нямах нито  диария нито температура, после спрях повръщането и дигах висока темп. през ноща - 38.4 та пих парацетамол-лекарката преди ми беше казала. А моето мнение е да се опитваме поне по-време на бременност да сваляме темп. без лекарства ,а да лек. само ако е над 38.00 Моята рецепта е много течности, топли или хладки ( мащерка, липов чай, може и просто вода) И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДОБАВЕНИ СОК ОТ ЛИМОН И МЕД - при мен действа. На третия ден все едно не съм била никога болна Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 494
Аналгин-не
аспирин-в никакъв случай
за бременни само парацетамол, в краен случай!
Успех и бързо оздравяване!

# 13
  • Мнения: 1 428
аналгин - не
парацетамол - може
И аз знам така!

# 14
  • Мнения: 326
Най-добре е хомеопатично Simple Smile, особено за състоянието като твоето. Хомеопатичните лекарства не са химически вещества, по тази причина са безвредни за плода.

Общи условия

Активация на акаунт