прощъпулник-кога и какво се прави

  • 16 690
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Момичета кажете ми в кой ден  от седмицата е хубаво да се направи прощъпулник. Никъде не можах да прочета. Аз съм решила в събота 29.07.06.

# 1
  • Мнения: 5 299
 Какво значение има? newsm78 Когато ти е удобно.

# 2
  • Мнения: 1 190
Момичета кажете ми в кой ден  от седмицата е хубаво да се направи прощъпулник. Никъде не можах да прочета. Аз съм решила в събота 29.07.06.

Сряда е хубав ден за правене/раздаване/ на питки, за прощъпулник също, още по-добре е, ако е пълнолуние Peace

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Когато решите и могат да дойтат и някои роднини. Прави се питка, избират се някой предмети, които символизират нещо напр. книгата - учението, паричка - богатство и т.н. Търкулвате питката към подредените предмети, детето тръгва след питката и като стигне до предметите първия който хване, това ще му е поличбата. След това се черпите.

# 4
  • Мнения: 115
Предстои ни същата радост. Ще правим прощъпулника утре. Знам че пити се раздават в сряда. Търкулва се питка и се нареждат различни предмети, символ на различни професии. Но пък ако сте решили друго, направете го както и когато на вас ви харесва.

# 5
  • Мнения: 181
Съгласна съм с всичко казано до тук. Единствено аз съм чувала, че питката трябва да е замесена от майката на детето. newsm78

# 6
  • Мнения: 82
И аз така знам, че питката се замесва от майката и че докато я раздава трябва да бяга  Laughing

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Щом си решила в събота давай, какво те спира.
На мен също ми предстои това събитие и помолих свекървата да направи питката, че тя за тези работи си е майстор. Тя обаче отсече, в сряда трябва да е и аз се съгласявам, какво да правя, като не мога да правя питки. Tired

# 8
  • Мнения: 56
Здравейте, и на нас ни предстои да правим прощъпулник.
Вече разбрах че е хубаво в сряда да се прави, но кой меси питката. Смятах аз да си я меся, но ми казаха че трябвало момиче да я меси с родители newsm78, а пък аз нямам баща и незнам дали ще е удачно. И не трябвало да има мъже на прощъпулника, това пък за какво. Верни ли са тези неща, дайте съвет. Някой който вече е минал по този път, моля newsm17

# 9
  • Мнения: 1 353
Мен пък ме подведоха че се правел на годинката  Crossing Armsа тя проходи на 10м-така че изпуснах срока и ще го направим да рожденния ден в петък  Whistling.Аиначе като проходи направих питка и раздадох на няколко човека и ги накарах да бягат Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 10
  • Мнения: 181
Това, че трябва да присъстват само жени мисля, че е на питката, която се прави на 40-те дни, както и тази същата питка трябва да се меси от жена с двама живи родители. Доколкото съм запозната питката за прощъпулника трябва да е замесена от майката на детето. Може да разгледаш с търсачката. Много пъти е обсъждана тази тема. Аз сега също ще търся, че май другата седмица ще правим прощъпулник. Днес Любко проходи сам, но все още доста несигурно.  bowuu  chef

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние правихме прощъпулника една седмица,след като проходи дечко.Тогава ни беше удобно
Няма значение кога и как-когато и както на вас ви харесва Wink.
Някои мои приятелки го правиха месец след прохождането,други още не са правили,а децата им проходиха преди 2-3 месеца.

# 12
  • Мнения: 282
Защо е хубаво в сряда да се прави прощъпулник?

# 13
  • Мнения: 593
Нашата питка за прощъпулника я замеси бабата. Ами аз като не мога да меся? newsm78

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Защо е хубаво в сряда да се прави прощъпулник?

Защото някои хора прекалено много се връзват на суеверията  Peace
Направихме питка на малката 20-тина дни след първите крачки, беше събота, а питката направи свекърва ми.

Общи условия

Активация на акаунт