«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравословни проблеми и профилактика
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-10 от 10 отговора

wild southwest

ћнени€: 2 053
ќт два дни бебко е с ужасен обрив.«апочна като малки пъпчици по челото, после по ц€лото лице и гърба.—поред педиатърката е от претопл€не newsm78, но днес като се събуди вече имаше големи червени петна по лицето, ши€та, гърба и корема Shocked, по ръцете и краката-малки червени точки.ƒва дни преди да се по€ви обрива поддържаше висока температура, ко€то свал€х с панадол, ефералган и хексалгин(дадох за пръв път).¬чера дадох за пръв път и ћилупа Hn25(дано не бъркам)тази за разстройство.ƒнес б€хме и при кожен лекар-каза, че според не€ е алерги€ към лекарство, но обрива се засили след като давах ћилупа-та. азаха ми да чакам два-три дни, и после пак да отидем, не предписаха никакви лекарства.ѕетната са си все така големи и червени, направо ми се къса сърцето като го гледам.≈то тази снимка е от вчера
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=50936 Sad
а тези са от днес:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=50936&photo=2 Sad
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=50936&photo=3 Sad
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=50936&photo=4 Sad

Ќ€кой има ли иде€ какво може да е?
÷итирай

wild southwest

«абравих да кажа, че е много нервен, почти непрекъснато хленчи и спи неспокойно, но като че ли не го сърби
÷итирай

DE

ћнени€: 1 178
ѕреди десетина дена мо€ син получи подобен обрив, при него започна от коремчето (малко под пъпа) и на други€ ден се разпространи нагоре по т€лото вкл. и лицето.
ќказа се, че е реакци€ към јЅ с който лекувахме отит. ѕиша реакци€, а не алерги€ защото и преди беше пил същи€ јЅ без никаква реакци€.
—пр€хме јЅ и обрива изчезна, не са изписвали медикаменти
» в наши€ случай н€маше сърбеж.
Ѕързо оздрав€ване!
÷итирай

ћнени€: 684
ƒа  не  е  шарка  с  тази  температура  два  дни  преди  обрива има  такава  вирусна  шарка  и  ние  €  изкарахме само  не  знам  дали  е  рубеола  или  е  розеола защото на  нас  ни  казаха  рубеола  а  на  съседчето  със  същите  симптоми розеола  newsm78 —амо   че  при  него  обривите се  задържат  вече  осем  дни а  при  нас  обривът  изчедна  за  два .но  вс€ко  детенце  си  е  индивидуално .   Ќе  се  притесн€вай  ще  мине  .
÷итирай

ћнени€: 2 564
klaris, при същите симптоми и обрив  ари изкара в началото на месеца рубеола. ѕри нас със сигурност си беше рубеола, защото след 18 дена се изрина и баткото, и то още по-жестоко от бебето (плюс че при него имаше подуване не само на лимфни възли, но и отоци по ръцете и краката). ѕипни бебчо зад ушенцата има ли увеличени лимфни възли, за мен това си е чиста шарка, но и аз не мога да постав€ диагноза от разсто€ние. ¬ашата педиатърка изобщо вид€ла ли е обрива, това със сигурност не е обрив от претопл€не за мен?

јз сега разгледах подробно снимките, за мен това е чиста рубеола, поне при нас обрива беше абсолютно същи€. «аведете детето на друг лекар според мен! ќбрива минава за 1 -2 дена, ако е рубеола, така че не се тревожи  Smile
÷итирай

wild southwest

» педиатърката и кожната казаха, че със сигурност не е шарка.ƒнес е малко по-добре, като че ли затихва
÷итирай

неустановено

ћнени€: 14 552
¬сичко, което описваш, говори за розеола  Peace » наистина много малко лекари € определ€т веднага!
÷итирай

ћнени€: 14 668
¬сичко, което описваш, говори за розеола  Peace » наистина много малко лекари € определ€т веднага!

» според мен е –озеола  Peace

klaris, спокойно, трудното е минало, сега за 2 дни ще изчезне и обрива  Very Happy
÷итирай

wild southwest

ћай сте прави за розеола-та.—ега вид€х темата на fresh от началото на месеца, на снимките много прилича на обрива на ¬иктор. «ащо им е толкова трудно на лекарите да € разпознават newsm78 ,претопл€не било....
÷итирай

Ќови »скър

ћнени€: 3 985
ћай сте прави за розеола-та.—ега вид€х темата на fresh от началото на месеца, на снимките много прилича на обрива на ¬иктор. «ащо им е толкова трудно на лекарите да € разпознават newsm78 ,претопл€не било....
щото са толкова лекари, н€кои педиатри дори € отричат като болест Sick #Crazy, което е абсурдно и почват да набиват лекарства за всичко друго но не и за не€, а т€ е лека болест и минава сама.............и на мен на розеола ми прилича newsm78
÷итирай

неустановено

ћнени€: 14 552
јми ние б€хме в болница по друга причина, когато се установи розеолата при —или€. Ћекуващи€т ”Ќ√ каза също, че е от претопл€не  #Crazy «авеждащи€т инфекциозно каза, че доскоро изобщо не са € приемали тази шарка за отделна болест или нещо такова. —ъщо до скоро са били много, много редки случаите на розеола. Ќапоследък има направо н€какъв бум!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-10 от 10 отговора