Просто обрив или алергия?

  • 2 420
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 085
От два дни бебко е с ужасен обрив.Започна като малки пъпчици по челото, после по цялото лице и гърба.Според педиатърката е от претопляне newsm78, но днес като се събуди вече имаше големи червени петна по лицето, шията, гърба и корема Shocked, по ръцете и краката-малки червени точки.Два дни преди да се появи обрива поддържаше висока температура, която свалях с панадол, ефералган и хексалгин(дадох за пръв път).Вчера дадох за пръв път и Милупа Hn25(дано не бъркам)тази за разстройство.Днес бяхме и при кожен лекар-каза, че според нея е алергия към лекарство, но обрива се засили след като давах Милупа-та.Казаха ми да чакам два-три дни, и после пак да отидем, не предписаха никакви лекарства.Петната са си все така големи и червени, направо ми се къса сърцето като го гледам.Ето тази снимка е от вчера
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=50936 Sad
а тези са от днес:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=50936&photo=2 Sad
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=50936&photo=3 Sad
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=50936&photo=4 Sad

Някой има ли идея какво може да е?

# 1
  • Мнения: 2 085
Забравих да кажа, че е много нервен, почти непрекъснато хленчи и спи неспокойно, но като че ли не го сърби

# 2
  • Мнения: 1 178
Преди десетина дена моя син получи подобен обрив, при него започна от коремчето (малко под пъпа) и на другия ден се разпространи нагоре по тялото вкл. и лицето.
Оказа се, че е реакция към АБ с който лекувахме отит. Пиша реакция, а не алергия защото и преди беше пил същия АБ без никаква реакция.
Спряхме АБ и обрива изчезна, не са изписвали медикаменти
И в нашия случай нямаше сърбеж.
Бързо оздравяване!

# 3
  • Мнения: 1 080
Да  не  е  шарка  с  тази  температура  два  дни  преди  обрива има  такава  вирусна  шарка  и  ние  я  изкарахме само  не  знам  дали  е  рубеола  или  е  розеола защото на  нас  ни  казаха  рубеола  а  на  съседчето  със  същите  симптоми розеола  newsm78 Само   че  при  него  обривите се  задържат  вече  осем  дни а  при  нас  обривът  изчедна  за  два .но  всяко  детенце  си  е  индивидуално .   Не  се  притеснявай  ще  мине  .

# 4
  • Мнения: 2 556
klaris, при същите симптоми и обрив Кари изкара в началото на месеца рубеола. При нас със сигурност си беше рубеола, защото след 18 дена се изрина и баткото, и то още по-жестоко от бебето (плюс че при него имаше подуване не само на лимфни възли, но и отоци по ръцете и краката). Пипни бебчо зад ушенцата има ли увеличени лимфни възли, за мен това си е чиста шарка, но и аз не мога да поставя диагноза от разстояние. Вашата педиатърка изобщо видяла ли е обрива, това със сигурност не е обрив от претопляне за мен?

Аз сега разгледах подробно снимките, за мен това е чиста рубеола, поне при нас обрива беше абсолютно същия. Заведете детето на друг лекар според мен! Обрива минава за 1 -2 дена, ако е рубеола, така че не се тревожи  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 085
И педиатърката и кожната казаха, че със сигурност не е шарка.Днес е малко по-добре, като че ли затихва

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Всичко, което описваш, говори за розеола  Peace И наистина много малко лекари я определят веднага!

# 7
  • Мнения: 46 484
Всичко, което описваш, говори за розеола  Peace И наистина много малко лекари я определят веднага!

И според мен е Розеола  Peace

klaris, спокойно, трудното е минало, сега за 2 дни ще изчезне и обрива  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 085
Май сте прави за розеола-та.Сега видях темата на fresh от началото на месеца, на снимките много прилича на обрива на Виктор. Защо им е толкова трудно на лекарите да я разпознават newsm78 ,претопляне било....

# 9
  • Мнения: 4 195
Май сте прави за розеола-та.Сега видях темата на fresh от началото на месеца, на снимките много прилича на обрива на Виктор. Защо им е толкова трудно на лекарите да я разпознават newsm78 ,претопляне било....
щото са толкова лекари, някои педиатри дори я отричат като болест Sick #Crazy, което е абсурдно и почват да набиват лекарства за всичко друго но не и за нея, а тя е лека болест и минава сама.............и на мен на розеола ми прилича newsm78

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Ами ние бяхме в болница по друга причина, когато се установи розеолата при Силия. Лекуващият УНГ каза също, че е от претопляне  #Crazy Завеждащият инфекциозно каза, че доскоро изобщо не са я приемали тази шарка за отделна болест или нещо такова. Също до скоро са били много, много редки случаите на розеола. Напоследък има направо някакъв бум!

Общи условия

Активация на акаунт