ту искам, ту не искам...и вече се обърквам

  • 2 230
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Преди няколко месеца с мъжа ми решихме, че ще бебеправим след морето.
Обаче понякога се чувствам толкова уморена най-вече от безсъние, от първия пубертет и поведение на Калоян, от работа и прочее, че постепенно се отказвам от идеята.
Последно, след 2 седмици ставане в 5 часа и супер изтощение, с мъжа ми седнахме и аз му казах, че категорично искам да отложим бебеправенето за след една година.
Той, разбира се, е разочарован, но тъй като ситуацията е такава, че аз не мога да спра да работя, така че всичко ще се натрупа на мой гръб, в общи линии няма начин да не се съгласи с  мен по въпроса. И ме разбра, де...

ДА, ама сега пак много искам. newsm78 #Crazy
Полудявам. Разбера се, че не можем да изберем идеялния вариант, но се обърквам от искане/неискане.
Наистина ще ни е много трудно, ако имаме второ (такава е ситуацията засега) и се чудя: защо трябва да си правим по-труден живота.
Ама понякога така ми се иска.... ooooh! Whistling

Чувствали ли сте се така? Embarassed
И какво се случи при вас?

# 1
  • на североизток
  • Мнения: 285
И аз се чувствах така до скоро - да ти кажа честно.Много объркана.И аз като теб работя - наложи ми се да се върна на работа, когато малкият стана на годинка.Тежи ми най - вече, че го виждам много малко.Сутрин излизам в седем, той още спи и се прибирам към шест вечерта.Сами се справяме с отглеждането на малкия - той си ходи на ясла и така......Знаеш за какво ти говоря.Работа, домакинство.......И аз съм много уморена.Но вечер, когато видя малкият и го гушна и започне да бърбори забравям всичко.И ние решихме да си имаме още едно детенце.Не си мисли, че е лесно да вземеш такова решение. И аз не бях сигурна в началото - задавах си стотици въпроси.Но после се успокоих и реших, че това, което е най - важно за мен в този момент е желанието ми за ново дете.Грижите, работата...........те си ги има.Чувствам се наясно със себе си и дано скоро да разберем, че ще имаме нови попълнения в отбора.
Мисля си, че трябва да прецениш за себе си кое е важно в този момент.Успокой се и погледни вътре в теб.Там е отговорът на въпроса, който те измъчва.Ти трябва да прецениш какво да правиш оттук нататък.
Успех и весело и щастливо лято!

# 2
  • Мнения: 2 751
Чувствам се наясно със себе си и дано скоро да разберем, че ще имаме нови попълнения в отбора.
Мисля си, че трябва да прецениш за себе си кое е важно в този момент.Успокой се и погледни вътре в теб.Там е отговорът на въпроса, който те измъчва.Ти трябва да прецениш какво да правиш оттук нататък.
Успех и весело и щастливо лято!

Там е работата, че не съм наясно.
Като съм спокойна, само за това мисля и много го искам.
КАто съм уморена обаче-не.
НА мъжа ми му омръзна да си сменям мнението.
Е, това по-скоро в рамките на шегата  Grinning
Пожелавам ти скоро да смениш лентата с овулацията с такава, дето брои дните до раждането  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 4 272
Изчакай да го искаш непрекъснато. Защото като се роди не може ту да го гледаш, ту да не го гледаш. Гледането на деца си е 24 часово задължение.

# 4
  • Мнения: 2 751
Изчакай да го искаш непрекъснато. Защото като се роди не може ту да го гледаш, ту да не го гледаш. Гледането на деца си е 24 часово задължение.
Е, знам аз как се гледа дете  Laughing

# 5
  • Мнения: 27
Aз се чуствам по същия начин като теб Кали,ТУ-ИСКАМ ТУ -НЕИСКАМ Thinking.
Като видя мойте познати с техните бебета направо ми идвам веднага да си направим и ние едно бебе.Но после като се позамисля ,че всичко на моя гръб ще бъде-деца,работа,домакинство и разни други задулжения толкова бързо ми минава мерака , че не ща и да чуя.Мисля да изчакам още малко време може сама да се убедя и да взема правилното решение.Пожелавам и ти на теб скоро да вземеш решение и да си убедена в това. newsm78  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 751
Aз се чуствам по същия начин като теб Кали,ТУ-ИСКАМ ТУ -НЕИСКАМ Thinking.
Като видя мойте познати с техните бебета направо ми идвам веднага да си направим и ние едно бебе.Но после като се позамисля ,че всичко на моя гръб ще бъде-деца,работа,домакинство и разни други задулжения толкова бързо ми минава мерака , че не ща и да чуя.Мисля да изчакам още малко време може сама да се убедя и да взема правилното решение.Пожелавам и ти на теб скоро да вземеш решение и да си убедена в това. newsm78  bouquet
Имам познати, които казват:
"ние така отлагахме, отлагахме и ей ни на-останахме си с едно дете."
Само това ми повтаря мъжа  Crazy

Иначе за първото изобщо не съм се колебаела, толкова го исках.
Там пък не можах година и половина, имах доста проблеми  ooooh!
Но никога не съм се колебаела...

# 7
  • София
  • Мнения: 4 272
Знам, че знаеш Wink Видях ти подписа и не се обиждай. Аз например, докато синът ми не навърши 3 г. не си и помислях за второ дете Crazy Беше толкова палав, че изобщо не знаех как ще се справя и с второ дете. Но когато тръгна на градина всичко се промени. Стана послушен и дисциплиниран и когато навърши 4 и половина започнахме с опитите за второ.

# 8
  • Мнения: 2 751
Знам, че знаеш Wink Видях ти подписа и не се обиждай. Аз например, докато синът ми не навърши 3 г. не си и помислях за второ дете Crazy Беше толкова палав, че изобщо не знаех как ще се справя и с второ дете. Но когато тръгна на градина всичко се промени. Стана послушен и дисциплиниран и когато навърши 4 и половина започнахме с опитите за второ.

Не се обиждам, казах го с хумор  Wink
И Калоян е много палав, много енергичен и буен, направо понякога си мисля, че е абсолютен дивак Rolling Eyes
И много посяга към децата, абе...изобщо енергията го гони нон стоп.
И аз искам да изчакам на теория, ама де да знам.
Нещо все бързам да живея тоя живот, такава съм си  Blush
Пък и той тръгва на ясла септември, това донякъде подсилва желанието ми, но и си мисля: ако не се адаптира, да не стане по-лошо... Whistling

# 9
  • Мнения: 2 825
Аз не съм в твоето положение, нямам дори едно дете още, но объркването ти ми е познато. Аз се чувствах по същия начин преди да осъзная, че искам бебе на всяка цена Simple Smile

Там е работата, че не съм наясно.
Като съм спокойна, само за това мисля и много го искам.
КАто съм уморена обаче-не.

Човек взима правилните решения когато е спокоен  Wink
Защо просто не оставиш всичко в ръцете на съдбата - спрете да се пазите, но без бебеправенето да ви е фикс-идея, не си смятай овулации и т.н. Сама пишеш, че не е станало лесно с първото, а ако и второто се забави (не ти го пожелавам, просто теоретично) ?
Пожелавам ти скоро да вземеш правилното за Вас решение   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 751
Сама пишеш, че не е станало лесно с първото, а ако и второто се забави (не ти го пожелавам, просто теоретично) ?

И аз затова мисля доста често.

О, нямам намерение да го превръщам във фикс идея, защото един път съм я преживявала тая фикс идея със всичките отрицателни тестове. Гадно е.

Може би вярно трябва да го оставя на съдбата  Simple Smile

# 11
  • на североизток
  • Мнения: 285

Може би вярно трябва да го оставя на съдбата  Simple Smile
[/quote]
Съдбата си знае работата. Laughing
А за това, че децата са диви - и Симо и такъв бяс. Не мога да задремя с него Joy
Да са ни живи и здрави.
Пожелавам ти от сърце още едно такова диваче - момче или момиче - няма значение. Laughing

# 12
  • Мнения: 27
Аз изчаквах първо дъщеря ми да порасне защото беше много малка,но ето че тя на 30.декември ще стане на 5 год.,а аз още се чудя и се мая и немога да се реша.Може би хората са прави че нетрябва много да се чака ,защото времето си минава,а и годинките с него.Понякога си мисля,че колкото повече се чудя сигурно няма да мога да се реша.Първата ми бременност не беше изобщо планирана и не ми се е налагало да взимам аз решението,но пък много я исках като разбрах че съм бременна.Понякога ми минават и мисли,че няма да мога да забременея ако искам.Абе какви ли не мисли могат да минат през женския мозък. Laughing

# 13
  • Мнения: 2 751
Аз изчаквах първо дъщеря ми да порасне защото беше много малка,но ето че тя на 30.декември ще стане на 5 год.,а аз още се чудя и се мая и немога да се реша.Може би хората са прави че нетрябва много да се чака ,защото времето си минава,а и годинките с него.Понякога си мисля,че колкото повече се чудя сигурно няма да мога да се реша.Първата ми бременност не беше изобщо планирана и не ми се е налагало да взимам аз решението,но пък много я исках като разбрах че съм бременна.Понякога ми минават и мисли,че няма да мога да забременея ако искам.Абе какви ли не мисли могат да минат през женския мозък. Laughing

Вярно е това за какви ли не мисли могат да минат през женския мозък  Laughing
И аз си мисля, че така ще си се почудя, докато не ми се роди внуче накрая  Laughing
Знам ли...

# 14
  • София
  • Мнения: 4 272
Ами спри да се пазиш и ако е писано, ще стане, а ако силно ти се прииска и не става, тогава смятай овулации и други подобни.
Помня, че когато Боби беше на 3 г., бяхме излезли с него в една градинка. Един дядо ме заговори и ме попита не смятаме ли да работим за второ дете. Аз отговорих, че още ни е рано. А той каза, че неговия син също е отлагал второто дете, после станало трудно и сега разликата между двете деца е 9 години. Като гледам и аз вървя натам...Синът ми през септемри навършва 7 г. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт