С какво да започнем да се храним след кърмата?

  • 1 706
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 149
Хайде, моля ви да споделите с какво да се захранваме живот и здраве, като гледам още месец ще чакам, но поне да знам какво да правя после. Събирам мнения.
Оризовата каша излиза, че запичала.
Със зеленчуково пюре ли да започна? Или с каша? Или със сок? Сок от зеленчуци или сок от плодове?! smile3506

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
-Нас не ни е запичала кашата.15 дни давах оризова само,после почнах да редувам с елда.Проблеми нямахме.
-сокове не препоръчвам/нали все пак и с  лъжичка ще се учите да се храните.Има и доста статии за соковете/прочети,ако имаш желание/.
-ако решиш със зеленчуково да захраниш-може да започнеш с картоф.

Ние обаче като захранихме с каша,после месец поне след това отказвахме зел.пюрета,да не кажа и плодови.Може да няма зависимост,но така се развика нещата при нас.


# 2
  • Мнения: 554
Аз започнах миналата седмица да захранвам с плодово пюре на обед. Следващият месец ще започнем зеленчуково, но може и по-рано, защото искам да я отбия и ми се иска по-бързо да се захраним.
Аз съжалявам, че започнах толкова късно, защото бебка иска само да суче, много трудно яде пюрето. Скъсва ми нервите.
Според мен започвай да захранваш, питай и педито ти, но аз лично бих те посъветвала да започваш, не мисля, че е рано

# 3
  • Мнения: 288
Въпрос, който в много голяма степен вълнува и мен.
Смятам поне до края на петия да караме на кърма, но от сега се опитвам да се ориентирам в ситуацията със захранването. В библиотеката има доста инфо и предложения за доста схеми, но ... май малко се пообърках, така че ... ще Ви бъда също много благодарна, ако споделите как захранихте и как според вас е най-правилния начин за захранване.
Благодаря
чаено момиче Извинявай, че се намесвам така, но... инфото ще свърши работа и на двете ни. Ще следя темата с интерес   bouquet

# 4
  • Мнения: 4 242
Оризова каша забъркана с кърма! Peace Лесно смилаема и усвоима, хипоалергенна храна, полезна и питателна.
Не ни е запичала, нито  пък съм чула някои от познатите ми да са имали подобен проблем.

# 5
  • Мнения: 1 999
Аз също захраних с оризова каша и много добре се понесе. Бебка не се запече. Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 3 648
На Блевит кашите не запичали! Има ли бифидус ефект!

# 7
  • Мнения: 2 149
Ами купих Милупа, без мляко и глутен.
Искам да я смесвам с кърма.
Мислех да започна от по-редичка в началото, но с лъжичка, за да се учи, до по-гъста /каквато трябва да бъде по-нататък.
Пак ли такава е схемата 1 лъжичка, след ден 2 лъжички, после 3, 4 и т.н.? За 15 дни ще се  замести ли едно цокане с каша?! newsm78

# 8
  • Мнения: 541
Аз започнах миналата седмица да захранвам с плодово пюре на обед. Следващият месец ще започнем зеленчуково, но може и по-рано, защото искам да я отбия и ми се иска по-бързо да се захраним.
Аз съжалявам, че започнах толкова късно, защото бебка иска само да суче, много трудно яде пюрето. Скъсва ми нервите.
Според мен започвай да захранваш, питай и педито ти, но аз лично бих те посъветвала да започваш, не мисля, че е рано
Не мога да разбера какво се цели? Изкате да кърмите или да отбиете детето.
 Ако смятате да кърмите продължително първо се кърми и след това се дава от храната, на всеки 5-7 дена може да се въсежда по нещо ново-картоф морков....... и т.н. До една година основната храна на бебето е кърма. А другото е само за опитване и запознаване.
А пък за бързото захранване нека споделят мами които имат вече опит с  това, но мисля че за няколко месеца може да се заменят 2-3 хранения , а останалото пак да е кърма.

# 9
  • Мнения: 2 149
Аз не целя да го отбя. Целя след 3 месеца да спре кърмата ми . Бавно. Утре прави 4, мисля че до 7 е напълно достатъчно да се кърмим. Искам след 2 месеца да яде сутрин кърма, предиобед кърма, на обед - пюре, после кърма, привечер пюре, вечер преди лягане кърма.
А в един момент гърдите ми ще имат само за сутрин и вечер, предполагам.
Пак си е отбиване, но и захранване, опитване на нови храни. Ако стане на 7 и видя зор какво ще правя?
Нека си цока, но да започва да опитва и други храни.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 966
Това си е чисто отбиване!
А до 7 месеца да се кърмите-било достатъчно викаш.А какво з начи достатъчно?Какъв смисъл влагаш?

Иначе да-така ,1,2,3 ,5...30мл,50,80...но после за да заместиш,трябва кашата да я правиш с изцедена кърма или адапте.
Също така,може пак да прибавяш нови и нови храни,да имате разнообразие,но да не спираш да кърмиш..
между другото,защо искаш да отбиеш?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 825
Аз го захраних с пюре от картофи,когато беше на 5 месеца,но продължавам да го кърмя.

# 12
  • Мнения: 2 614
За 15 дни ще се  замести ли едно цокане с каша?!
Ако това е целта и за 10 можеш да заместиш! Но сигурна ли си че искаш при безпроблемното ви кърмене 4 месеца да избият алергии и стомашни разстройства след натоварването на незрялото бебешко стомахче с твърда храна?

Аз не целя да го отбя. Целя след 3 месеца да спре кърмата ми . Бавно. Утре прави 4, мисля че до 7 е напълно достатъчно да се кърмим. Искам след 2 месеца да яде сутрин кърма, предиобед кърма, на обед - пюре, после кърма, привечер пюре, вечер преди лягане кърма.
А в един момент гърдите ми ще имат само за сутрин и вечер, предполагам.
Пак си е отбиване, но и захранване, опитване на нови храни. Ако стане на 7 и видя зор какво ще правя? Нека си цока, но да започва да опитва и други храни.
Напълно достатъчно за теб - може би, но дали така мисли и малкото кърмаче? И какво значи достатъчно? - ти как разбра?
Да, знам, че детето си е твое и ще си го гледаш както намериш за добре, но до 1 годинка ще ви останат само 5 месеца (като стане на 7, де) - направо си изкарайте дотогава и после.... като ти решиш Peace
Аз захраних на 6 месеца с оризова каша, и кърмя все така (често и с удоволствие за двете ни), както и през първия месец. Не бързам да замествам, има време и затова!

# 13
  • Мнения: 2 149
Ок, значи предлагате да кърмя, но да давам и други неща, нали така?
Как да процедирам с новите храни?
Само колкото да си лапва по малко или повечко?
Ако от 6 яденета 2 са друго /макар и забъркано с кърма/ то дали ще е лошо?
Вие как сте процедирали?
Захранили сте с оризова или картофи и пак кърмите. Ок, но само на кърм ане искам до 7-8 месеца да кара. Искам да му давам да опитва.
Нали след 4 месец би трябвало да има онзи 'филтър" на червата за алергии и разните там неща...Нали затова не дадох досега НИЩО друго?
Сега се оказва, че само на кърма до 7-8 месеца. Аз съм против да го кърмя до годинка...Твърдо съм против, да!

# 14
  • Мнения: 3 216
Тук щще чуеш доста разнородни мнения.Лично аз направих така-при навьршени 4 захраних с картоф,сега изяжда около 90 грама пюре на обед смесено с кьрма.Всички пюрета аз му ги правя.От плодовете сьм дала само ябьлка и диня-другия месец ще вьведа и още.НЕ сме имали стомашни проблеми нито алергии.Най-добре сама прецени какво да направиш,защото всеки ще ти каже различно.И нещо не го разбирам това за незаместване на храненето newsm78 До годинката трябва само на кьрма през 3 часа ли да караме?

# 15
  • Мнения: 79
Чаено момиче, порови се из библиотеката и попрочети повечко относно кърменето. До преди няколко месеца и аз мислех като теб. Но информацията, която прочетох ме накара да променя мнението си. С нетърпение чаках да навършим 5 месеца и да започвам да заменям хранения, но сега не го правя. Помисли как са хранели нашите баби и прабаби - кърмене до година, до две, до три. Кой ще готви отделно за такова малко детенце. Избирали са естествения вариант - кърмели са. Природата го е измислила. Как може да се очаква от бебче, което не може да стои стабилно, да яде твърда храна. Естественият процес е да може да седи и само да протяга ръчичка да взема. За мен също кърменето не е лесно. Много често стачкуваме и чакам да му се доспи за да почне да суче, но не се отказвам защото съм убедена, че правя най-доброто за него Laughing

# 16
  • Мнения: 2 149
Ок , тези дни ще прочета.
Ясно е, че всяка си има нейна теория, и всяка приемя нещо за истина. Няма лошо. Аз като съм пила сокове да не би да съм алергична? Поне до днес не бях.
И така...
Ще видя основните правила за пробването на храните. Твърда храна няма да давам, естествено, мисля да е каша разредена в кърмата. После зеленчуково с кърма, пак рядко.
Ще видя как ще стане. newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 4 966
Ако от 6 яденета 2 са друго /макар и забъркано с кърма/ то дали ще е лошо?
Вие как сте процедирали?
Няма да е лошо,щом са смесени с кърма.
Захранили сте с оризова или картофи и пак кърмите. Ок, но само на кърм ане искам до 7-8 месеца да кара. Искам да му давам да опитва.
давай да опитва.В това  няма нищо лошо,именно това е  целта на захранването-бебечето да опитва и се запознава с новите храни.
Нали след 4 месец би трябвало да има онзи 'филтър" на червата за алергии и разните там неща...Нали затова не дадох досега НИЩО друго?
Този филтър за който говориш се развива от 4-6 месец.Но сигурна ли си че при твоето бебе,той ще се е развил точно в 4-ия.Аз бих изчакала поне до 5.
Сега се оказва, че само на кърма до 7-8 месеца. Аз съм против да го кърмя до годинка...Твърдо съм против, да!
И никой не е казал само на кърма до 7месец.Може да си го кърмиш и да даваш едновременно с твърдата храна.
Млякото е най-ценно за детето до първата една годинка.
Дори да спреш да кърмиш-препоръчително е да даваш адаптирано мляко.
Според теб кое е по-добро-адаптето или майчината кърма?

И един въпрос към теб,защо си против кърмене до годинка?

# 18
  • Мнения: 4 242
До годинката основната храна трябва да е мляко, в идеалния вариант- кърма!
За твърда храна се приема всичко различно от кърма или АМ! "Твърда" в смисъл тежка за преработване и усвояване.
Кърмене не се замества до годинката за да е убедена майката че детето и е поело така необходимото количество мляко от което детето взима и усвоява почти всичко, докато от твърдата храна % усвояемост е твърде малък.
Процедира се така, ако около обед решите да давате твърда храна първо кърмите и след това се дава лъжичка от другото. Количеството ще си покаже детето само, като разбира се захранването става постепенно (1-я ден 1 лъжичка, на 2-я ден 2 лъжички и т.н). Ако след кърмене бебето има възможност да поеме 100гр твърда храна няма причина да го ограничавате. Но винаги първо е кърменето! Това означава до годинката не заместване на кърмене kremena.  Grinning
чаено момиче имунната система при децата се развива до към 6-тата годинка. Това разбира се не означава да кърмим до тогава (ако не искаме), но поне до към 2г можем да помагаме с майчини силици чрез кърменето на рожбите си.
Разбира се всеки си има предпочитания и различни бръмбари в главата си, за това и всяка майка решава сама за себе си и за детето си!

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919

Много умно решение  Wink

Мери е написала основните неща, аз искам само да добавя, че незаместването на хранене, въвждането на твърди храни след 5-6 месеца и най-вече следенето на признаците на готовност на детето не са приумица на някоя майка от форума със собствено мнение. Доказателства има в изоблие в Интернет, по сайтовете на СЗО, УНИЦЕФ и много други. За съжаление повечето подобна информация е на наглийски, но пък за сметка на това в Библиотеката на форума има преведени достатъчно ясни и изчерпателни  материали по въпроса.
Изобщо четене му е майката и отърсване от мисълта за "на мен нищо не ми е станало". Колкото по-малко рискове поемаме с храненето в първите месеци на живота, толкова по-спокойно ще ни е на главите.

П.П: Кашата разредена с кърма губи много бързо гъстотата си. В кърмата има ензим, наречен амилаза, които разгражда въглехидратите.
Именно за да има гъстота на кашата я правех с вода, като разбира се преди или след това задължително кърмех. По този начин хем се запазва храненето с кърма, хем на детето му се предлага и различна храна за опитване.

# 20
  • Мнения: 2 149
И един въпрос към теб,защо си против кърмене до годинка?
Сега...надявам се да не се смеете, не искам и това да попада в темата за вицовете по отношение на кърменето.
За мен гърдите са си гърди. Остави това, че произвеждат кърма, за което са се доразвили в сравнение с мъжките.
Има един момент, в който според мен детето запова да расте и да разбира все повече. Това, че не може да говори, че не може да ходи добре, и не контролира като цяло тялото и действията си към годинка, не го прави неосъзнаващо заобикалящата го среда. Включително и майката, която е жена.
Детето търси утеха при майката, когато има нужда. Но не смятам, че във възраст, когато прохожда вече би трябвало да суче. Обичта и утехата се изразяват с прегръдки и целувка, с действия. Не е задължитено да са свързани с храненето от един момент нататък.
За бебето е важно , когато е кисело да го сложиш на гърда, защото съществуването му в първите месеци е сведено до една цел - да е нахранено, сухо и стоплено. И в един момент това нещо като родителската обич трябва да се превърне в подкрепа - прегръдка, залюляване, да е сухо и стоплено. За храната, тя трябва да мине на заден план. С други думи не смятам, че с кърменето ще си отиде нашето общуване, и знакът ми за обич не би трябвало да е свързан с това дали си давам гърдите за сукане.
Така разсъждавайки смятам, че сукането от гърда може да намалее в 7 месец някъде и до 8, хайде 9, е добре де,  до 10-ти месец да се преустанови.
В крайна сметка и след годинка е добре да приема мляко, това означава ли, че ще кърмя и тогава? Или че ще цедя?  Това ми е становището. То сигурно търпи промяна, понеже съм неопитна майка.

# 21
  • Мнения: 2 631
Да се включа и аз с питанка към основния въпрос тук! Rolling Eyes
А каква да е първата храна на едро бебе, че от кашите нали още повече се пълнее, а на нас педиатърът ни се кара, че сме дебели...  Thinking Sad Аз си мисля за зеленчуково пюре...  newsm78 До тук и ние сме само на кърма! Peace

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Да се включа и аз с питанка към основния въпрос тук! Rolling Eyes
А каква да е първата храна на едро бебе, че от кашите нали още повече се пълнее, а на нас педиатърът ни се кара, че сме дебели...  Thinking Sad Аз си мисля за зеленчуково пюре...  newsm78 До тук и ние сме само на кърма! Peace

Ако бебето се захранва без да се замества хранене и кашата се предлага просто за опитване, по няколко лъжички няма никаква опасност да дебелее от нея Wink
Нищо не пречи да се започне и със зеленчувково пюре, но опасенията за кашата са излишни при този вид захранване.

# 23
  • Мнения: 2 631
Яде, мерси! Hug
Аз това се притеснявам - като я накърмя, да не си омотава и цялата каша след това, каквато е лакома...  Embarassed Но си права, че мога да пробвам и тогава да преценя... Thinking

# 24
  • Мнения: 2 381

Впрочем това е Джейд/Jade Wink
A по темата:аз дадох на 6-ия месец оризова каша в продължение на 5 дни по 1 ч.л.Паолина не се запече.

# 25
  • Мнения: 2 631
Джейд, извинявай!!!  Praynig Embarassed Praynig
Ама нали съм немскоговоряща... Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 554
Напълно съм съгласна с Чаено момиче
Peace Peace Peace
Аз също смятам да отбия Елина към деветия месец по същите причини

# 27
  • Мнения: 3 591
A по темата:аз дадох на 6-ия месец оризова каша в продължение на 5 дни по 1 ч.л.Паолина не се запече.

Аз дадох на 6 месеца и половина в продължение на 3 дни по 1 лъжичка каша - резултата разстройство с кръв Close
Явно моето бебе още не е готово за захранване и ще чакам още месец /на 7 и половина ще е, и хич и не  мисля, че ще е голям за сукане Heart Eyes/

# 28
  • Мнения: 1 117
Личният ни лекар беше ни дал схема, кога с каква храна се захранва и по колко . Следвах схемата и продължавах да кърмя , докато кърмата не спря и тогава минахме на адаптирано мляко и другите храни.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Джейд, извинявай!!!  Praynig Embarassed Praynig
Ама нали съм немскоговоряща... Rolling Eyes
Няма проблем  Grinning
Макар че напослдък и"яде" много би ми подхождало  Mr. Green Добре, че е кърмачето да ме изсмуква здраво, че иначе всичката тая храна на задника ми щеше да е  ooooh!

# 30
  • Мнения: 2 631
Оооох, много ме е срам, Джейд!!!
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 31
  • Мнения: 949
Ние се захранихме  със сок още вторият месец,после постепенно въведох ме плодово,зеленчуково и месно пюре и каша.Не съжалявам че се захранихме по рано.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ние се захранихме  със сок още вторият месец,после постепенно въведох ме плодово,зеленчуково и месно пюре и каша.Не съжалявам че се захранихме по рано.

Няма и смисъл да съжаляваш, така или иначе си го направила.
Но мислиш ли, че щеше да съжаляваш, ако беше отложила въвеждането на сока и пюретата?

# 33
  • Мнения: 160
майчета, искам и аз да се включа в темата, защото и на мен ми е много гореща темата за първата храна и ще съм ви много благодарна, ако помогнете. моят хубостник е на почти 5 месеца и по принцип не ми се ще да захранвам докато не навърши 6 (само на кърма сме, ама това по подразбиране  Grinning). обаче преди седмица му взеха кръв заради съмнение за алергия (фалшива тревога), обаче се оказа, че хемоглобина му е 101. и сега се чудя кога, с какво и как да захраня, че да му помогна на детето за хемоглобина, без да го тъпча с Малтофер, както ни предписаха. не искам да го лишавам от кърмене, не искам да замествам хранене до годинка и знам че и желязото от кърмата е най-лесно усвоимо. аз се тъпча с желязосъдържащи храни, но моля ви, дайте съвет какво да направя за да му вдигна хемоглобина на детето.
мерси Hug
иначе и аз мислех първоначално да кърмя до 6-7 месц, но след като попрочетох и се убедих, че кърменето е най-доброто за детето ми ще се радвам да се кърмим докато можем!

# 34
  • Мнения: 225
Момичета, от прочетеното дотук излиза, че когато има заместени хранения, детето е отбито ThinkingНещо не ми се връзват нещата-как при петкратно хранене 3 от храненията са изцяло с кърма и детето същевременно е отбито?!А и друг проблем ми изниква-ако до годинка няма заместено хранене, няма ли заместването да стане по-трудно, защото детето вече е доста по-осъзнато и съответно по-упорито?

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
...обаче преди седмица му взеха кръв заради съмнение за алергия (фалшива тревога), обаче се оказа, че хемоглобина му е 101.

И друг път съм го писала във форуам, но пак ще го кажа. За мен тези изследвания са напълно излишни и не дават ясна представа на майката, ни то пък точни резултати. На моята дъщеря от 2 вземания на кръв в различни лаборатории с 2 дни ралика резултатите бяха 96 и 121. Изводът е ясен Wink - повторете изследването или най-добре изобщо не го правете. Занижаването на нивата на ХБ е напълно нормално на тази възраст и ако детето се развива доре и няма други признаци за анемия притесненията са излишни.

dudu, детето не е отбито, ако му заместим едно или две хранения, но това е един от начините за отбиване. Предполагам знаеш, че количетвото кърма зависи от честотата на сучене на бебето. Ако не го слагаме достатъчно често за да стимулира производството, кърмата неизменно намалява. А ако се следват стандартните схеми, препоръчвани от педиатрите, най-късно до годинката детето със сигурност е отбито (изключенията са рядкост). Изобщо захранването има голямо влияние върху кърменето като цяло.
Захранването започва като запозаване на детето с различни видове храни, вкусове и консистенции. Предполага се, че до годинката то вече е опитало повечето неща от бъдещото си меню и постепенно му се предлагат по-големи порции.
Има разбира се деца, които "прояждат" малко по-късно, но пък има и рано захранени деца, които са злояди и не ядат почти нищо. Много е индивидуално. Моята дъщеря например винаги е имала такъв апетит, че ако аз не и ограничавах порциите твърда храна щеше да е 2 пъти по-дебела от сега  Wink

# 36
  • Мнения: 225
Джейд, съгласна съм, че е възможно кърмата да намалява по този начин, но има и начини тя да се увеличи.За това се грижи и самото бебе-поне при нас, когато кърмата ми намалее, Елица започва да се буди през нощта, аз я кърмя и така се възстановява количеството.Мисълта ми беше, че дори и със заместени хранения маже да се запази кърменето, а все пак не е маловажно, че има период от деня, в който можеш да се отделиш от бебето си!

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Разбира се, че може да се запази кърменето, но защо да е за сметка на нощния сън. Лично аз не бих си нарушила съня заради това да мога да бъда без бебето по някой час през деня. В крайна сметка почти не съм имала случай в който да не мога да свърша нещо с нея (след прохождането вече не е така Crazy). Това разбира се е въпрос на лично разбиране и ако за мен нощния сън е по-важен, то при теб може да не е така.
По-важното в случая е, че със заместване на кърменията се изключват млечни хранения, които е най-добре да съставят поне 75-80% от менюто на бебето преди годинка.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 252
Енвия и ти ако се оплакваш, че имаш едро бебе, аз какво да кажа? newsm78

Доки ме посъветва да захраня Емо максимално късно, при възможност след като проходи и мисля да се възползвам от съвета и. Тъкмо си търсех оправдание пред свеки за дългото кърмене newsm53.

Аз самата съм кърмена до година и половина и за първи път влязох в болница бременна в 8-ми месец. Мисля, че здравата ми имунна система се дължи именно на дългото кърмене. Допреди 3 години живеех във Варна и съм се къпала целогодишно в морето - и хрема не хващах.
Мисля, че най-доброто, което мога да направя за сина си е да го кърмя. Господ ми е дал гърди и ще ги използвам по предназначение!

# 39
  • Мнения: 4 399
Енвия и ти ако се оплакваш, че имаш едро бебе, аз какво да кажа? newsm78

Доки ме посъветва да захраня Емо максимално късно, при възможност след като проходи и мисля да се възползвам от съвета и. Тъкмо си търсех оправдание пред свеки за дългото кърмене newsm53.

Аз самата съм кърмена до година и половина и за първи път влязох в болница бременна в 8-ми месец. Мисля, че здравата ми имунна система се дължи именно на дългото кърмене. Допреди 3 години живеех във Варна и съм се къпала целогодишно в морето - и хрема не хващах.
Мисля, че най-доброто, което мога да направя за сина си е да го кърмя. Господ ми е дал гърди и ще ги използвам по предназначение!

Дълбоко съм впечатлена!  Shocked По принцип много не се заглеждам по мерките на децата, но тъй като ти спомена че твоето дете е голямо, погледнах. Наистина ли се е родило 60 см или е някаква грешка? Ами моята дъщеря вярно че не е еталон за тегло, но на 5 месеца беше с тия размери, с които твоето дете е било на 1 месец.
Извинявам се че не е съвсем по темата, но наистина много се впечатлих.

# 40
  • Мнения: 2 149
Vjara, истина е, не е сън! Joy

# 41
  • Мнения: 2 149
Ами точно това си мисля и аз относно заместването на 1-2 яденета максимум, че няма да спрат кърмата. Особено ако за самите тях се използва кърма!
В болницата не цедях отначало, кърмата течеше ужасно много.
После бебето не сучеше достатъчно /беше на системи/, но тя си течеше.
После само с кърма го храних, мааалко имах съмнения, че намалява и пих Уртика.
Храним се само с кърма, но нощно време от 21.00 до 4.00-5.50 часа, даже до 6.00 не яде, съответно малко ми се препълват гърдите newsm78.
На 3 часа аз имам повече кърма, отколкото той иска да яде, храня го от 2 гърди понеже ако едната прави пауза от по 6 часа ще се пръсне.
Имам силен рефлекс на изтласкване на кърмата, трябва да съм с подплънки нон стоп, тече и така понякога, а когато кърмя от едната другата пръска кърма. Ето, затова си мисля, че е време да ги вкарам в крачка тез гърди. Да започна да намалявам малко сукането, за да се регулира и количеството на кърмата.

# 42
  • Мнения: 2 631
Раче,
ама моята пухкавела, нали е дама... Flutter hahaha
А, извън шегата - благородно ти завиждам, че си попаднала на такъв педиатър!  Peace Нашият последния път ми се разсърди, като му казах, че не давам сок и че ще правя късно захранване...  Sick Той пак ми издекламира - сок, зел. пюре, плодово пюре..., пък аз - каквото си знам! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт