MATERNA?

  • 2 238
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 926
Честно да ви кажа беше преди две години работа и не помня точно, ама май една сутрин ги беше пила на гладно и няколко часа по-късно получи обрив и контракции - беше някъде към средата на четвъртия месец. После като я приеха по спешност лежа 2 седмици за задържане и след като й направиха изследвания докторите казаха, че това било натравяне, най-вероятно от Матерна - та. Та до края на бременността не пи нищо, а по принцип никога не е била алергична към каквито и да е медикаменти. Ако се чувствате добре мисля няма за какво да се притеснявате, аз просто споделих, че се подписвам с "особено мнение"   Simple Smile  Леки бременности на всички и повече усмивки и добро настроение Grinning  Grinning  Grinning

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аз сьм от тези, дето им прилошаваше и на всичко отгоре имах и контракции по това време - лекарката каза, че контракциите не са от Матерната, а от повишена възбудимост на матката, но в Матерната имало мнго вит. Б, който в този случай не бил подходящ и да ги спра.

# 17
  • Мнения: 5 500
О, не #2gunfire
Пак ли за Матерна #Sniper  #Sniper  #Sniper

# 18
  • Мнения: 98
Аз също пия Матерна от началото на 4-ти месец и нямам абсолютно никакви оплаквания-нито ми прилшава,нито ми се гади.Взимам по половинка на ден,а когато сварша опаквката,почивам 2-3 седмици.До сега генеколожката ми не е забелязала каквато и да е аномалия в разтежа на бебка,причинена било то от Матерна-та или от нещо друго.

# 19
  • Мнения: 98
Цитат на: AFRODDITA
О, не #2gunfire
Пак ли за Матерна #Sniper  #Sniper  #Sniper


 newsm62

# 20
  • Мнения: 1 800
От третия, смятам да я пия и докато кърмя.

# 21
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: Lady Charm
От началото на четвъртия месец. Преди това пиех фолиева киселина.

И аз така!

# 22
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Пих Матерна и фолиева киселина от 2 месец докато родя, с изклю4ение на няколко дни . Не съм имала никакви оплаквания. За тези които я пият в момента и незнаят Матерната се пие винаги след ядене, ако се вземе преди това наистина предизвиква гадене.

# 23
  • Мнения: 717
Аз пък въобще не съм пила Матерна. Моят лекар ми предписа само магнезии и фолиева киселина  Grinning  и всичко си беше в нормите.

# 24
  • Мнения: 1 038
Пих Матерна само,когато разбрах,4е съм бременна.
Изпих една опаковка и ка4их 3кг. за отрицателно време,и до края не съм пила нищо друго/освен желязо в 9м.в момента не мога да се сетя как се казваха/Гледах да се храня по-здравословно,не пуших,кафе по-принцип не пия.
Общо през бременноста ка4их 17кг.и родих бебе 4.150кг.в прекрасно здраве,даже в болницата ме бъзикаха,4е съм си родила отгледано бебе. #Milti  #Onfire  #Milti

# 25
  • Мнения: 1 037
И аз започнах от началото на 4 месец,но по половин на ден и задължително след хранене(дори и един плод да е).Засега нямам проблеми,надявам се и така да продължи

# 26
  • София
  • Мнения: 794
И аз ги започнах от средата на четвъртия месец до края без спиране и сега ги пия,защото кърмя.Пиех по 1 таблетка на ден и мисля,4е без тях нямаше да родя такъв юнак Simple Smile Но на мен през бременността нищо не ми се ядеше,нямах никакъв апетит и се притеснявах,4е не приемам никакви витамини чрез храната.
А явно на всеки различно се отразяват.Някои беше писал по- нагоре,че започнал да пълнее.Както казах през цялото време съм ги пила и за цялата бременност качих 12кг.Други бяха писали,4е детето можело да стане много едро и да се наложи секцио-моят се роди 3,500.
Доволна съм,препоръчвам ги

# 27
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Evcheto
Цитат на: AFRODDITA
О, не #2gunfire
Пак ли за Матерна #Sniper  #Sniper  #Sniper


 newsm62

Евче, к`во ти е смешно, на мен като гледам колко бременни и кърмачки ми се реве направо.

# 28
  • Мнения: 1 014
Аз започнах да приемам Матерна от 5-ия месец и съжалявам защо не съм почнала по-рано. По време на бременност бях с ниско кръвно и постоянно ми ставаше лошо. Не зная от Матерната ли или от това, че влезнах в 5-ия месец, но започнах да се чувствам доста добре. Продължих да я пия и по време на кърмене. Така докато Ники направи 8 месеца и половина.

# 29
  • Мнения: 437
Добре де.. все противоречиви мнения Sad И все не мога да реша като ви чета - да ги взимам ли тези проклети таблетки, или не.. толкова крайни изказвания има за тази Матерна, че се плаша вече  Imp   А лекарката ми препоръча да ги взимам през зимните месеци. Вече не знам какво да правя!  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт