Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте момичета пиша ви за първи път аз съм в 19г.с а още не съм осетила бебчето това ми е първа бременност ,четох че бебчето започва да мърда от 18 до 20г.с но аз нищо не усещам от хората съм чувала че може и да промърда в 21г.с  някой път усещам едно балбукане от двете страни на корема някой път само от едната но незнам дали това е бебчето или не ,четох в един сайт че ако не мърда не било хубаво,много ще се радвам ако споделите всеяка от вас в коя седмица е усетила че мърда бебчето и какво по точно е усещането.Благодаря предварително за отговорите ,желая ви приятен и слънчев ден  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 09:04 от Reza

# 1
 Нали ходиш редовно на лекар ? Не се безпокой , ще го усетиш , аз лично също късно го усетих , възможно е да си го чувствала вече и да не знаеш , че е то . Посещавай редовно лекаря си и всичко ще бъде ок . Успех  Peace

# 2
  • Кори Селести
Усещането е като газове в стомаха:)
Мърда нещо, но не ти е ясно какво е.
След време ти се изяснява....

Не си спомням точно кога започнах да усещам нещо истински...мисля си че беше към 20-та седмица  newsm78

# 3
  • В центъра на Стара Загора
Аз го усетих в средата на 5-ти м. Сега като се замисля може и по-рано да е било,но да не съм разбрала че е бебето Grinning

# 4
  • София
Усещането е като газове в стомаха:)
Мърда нещо, но не ти е ясно какво е.
След време ти се изяснява....
Peace
Усеих бебока мисля около 19 -20 седмица Laughing

# 5
  • Бургас
Всеки по различно време усеща бебето.Ако като си ходила на лекар то е било добре и си е шавало значи няма за какво да се притесняваш.На мен ми казваха,че ще го усети най-рано в 5 месец,защото ми било първа бременност.Да ама не,усетих го още в началото на 4 месец.Бъдещия татко също се съмняваше,че точно бебето мърда го накарах да си държи ръката на корема ми около 10 минути докато и той не изяде един ритник.
Някой мами описват,че в началото са усетили нещо като пърхане на пеперуди и чак по-късно ритничета.
Не мисля,че има място за притеснение!

# 6
барабалекс  ходя 1-път в месеца на видеозон мърда си докито каза че е добре,нямам търпение да го усетя бебчето но дано да стане скоро ,като чета че другите мами са започнали да го усещат пък аз все още не и ми става малко тъжничко сега на 1.08 съм на лекар пак ще я поразпитам предния път ми каза че и пола ще му видим дано да е тъка благодаря ви мили момичета за отговора успокоих се малко Heart Eyes

# 7
  • Варна
..възможно е да си го чувствала вече и да не знаеш , че е то.
С предната бременност усетих бебчето в 19 г.с. Беше като леко докосване.

# 8
Аз за първи път със сигурност усетих бебето в 17г.с., но вече към 20г.с. можех да определя кога се движи и кога е нещо друго

# 9
за прав пат ме ритна около 20седмица ,а го усетих в 18 като балбукане

# 10
  • Свиленград
Усетих бебето някъде около 19 седмица точно като газове Simple Smile и първо си мислех,че е това, но после установих,че това май е бебето. Споко ще мръдне няма къде да отиде, особено като започне да му става по-тясно  newsm10

# 11
...някой път усещам едно балбукане от двете страни на корема някой път само от еднатa...

Мисля,че това е именно бебето PeaceТепърва ще усещаш по-често и по-силно движенията му.

# 12
Аз го усетих в на4алото на 5-ти месец като някакво леко балбукане и пулсиране.В на4алото си мислех 4е нещо става сас стомаха ми,но се оказа беб4о виновника за бунта в корема ми Simple Smile

# 13
  • Варна
Аз го усетих доста рано в 16 г.с., но при всеки е различно. При мен усещането в началото също беше като бълбукане и дори не бях сигурна дали е бебето или не. Не се притеснявай всичко ще бъде наред и скоро ще почнеш да усещаш това бълбукане като по-отчетливи движения.

# 14
  • София
Аз го усетих към 18 г.с.Имах голямо желание да го усетя и само за това си мислех.В началото мислех,че си въобразявам,но явно е било бебето.Сега вече го усещам постоянно и е много приятно да ми мести корема наляво надясно.Появяват се разни бубунки,който са много интересни.
Имай търпение скоро ще ги усетиш Hug

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт