Повръща вече 5-ти ден.....:(

  • 2 159
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Привет мами ( може и татковци ако има тука ). Нашия сладур ( на година и седем месеца) от миналия четвъртак през ноща повръща. Няма температура. Първите 2-3 дена имаше и много разтройство направо течно сега само повръща. последните 2 дена винаги вечер около 0:30-1:00 през ноща. Преди това и през деня по 2 пъти като обикновенно като стане след обед от сън.Иначе през деня си е свеж, малко изтощен защото му даваме по малко попарка само уж да не му се претоварва корема, играе си , смее се. Смотаната докторка каза да му даваме панадол само ...после една друга педиатарка изписа Деган и Хидратин Алфа мился се казваше другото, каза да не му даваме панадол. Ние сме от Бургас....сега тук казват че има някакъв гаден летен вирус ..... ама утре ще стане една седмица от както повръща....иначе от начало не искаше и да пие вода...сега пое вода си пие....някой да има подобен проблем или идеи?....наявам се да не звучи много объркано..пиша за първи път тук. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 8 585
Дадохте ли Деган?

# 2
Да ... даваме и от тези Хидратин изпи вчера едно прахче през деня...ама май трябваше и вечерта да му даваме

# 3
За повръщането - в 1 л вода две шепи шипки, (ако няма шипки, може и чай от тях на пакетчета- 2) да се варят докато водата стане кафява, на върха на чаена лъжичка сода, изтисква се сока от полов лимон и колкото може захар. Дава се на малки порции на често, даже с чаена лъжичка съм го давала , колкото иска да пие.
Спомням си, че последния път давах и Вомитусхил капки, ама не си спомням дали за повръщането или за разстройство Sad

# 4
  • Мнения: 8 585
Повръщания повече от ден изискват особенно внимание.
Каквото и да се каже тук, би било непредпазливо, защото цялото поведение зависи от прегледа на детето.
Не е практика да се дава Деган повече от един път (една доза). Ако детето продължава да повръща, се иска уточняване и вероятно венозна рехидратация.

# 5
  • Мнения: 8 585
За повръщането - в 1 л вода две шепи шипки, (ако няма шипки, може и чай от тях на пакетчета- 2) да се варят докато водата стане кафява, на върха на чаена лъжичка сода, изтисква се сока от полов лимон и колкото може захар. Дава се на малки порции на често, даже с чаена лъжичка съм го давала , колкото иска да пие.
Спомням си, че последния път давах и Вомитусхил капки, ама не си спомням дали за повръщането или за разстройство Sad
Що за нонсенси...
Ами ако детето има остро коремно страдание? или начало на друго заболяване?

Заведете детето да го прегледат основно и ако има нужда да се рехидратира правилно. Не си губете времето тук...в четене на "магии".

# 6
  • Мнения: 1 080
струва  ми  се особено  това  повръщане , когато  караме  такъв  вирус  обикновено  повръщането  спира  първо аз  го  спирам с  натриев  цитрат  по една  лъжичка на  час докато  стигнем  количеството  което  ни  е предписано .Отделно  давам Хидрасек задължително .Според  мен  трябва  да  потърсите  специалист .

# 7
  • Мнения: 8 585
Не се дава натриев цитрат!!!
Променя важни кръвни параметри на и без това разбалансираното кръвно pH.

Заведете детето да го прегледат и рехидратират, ако се налага.

# 8
  • Мнения: 1 080
В  случая  или  по  принцип  не  се  дава НЦ?

# 9
  • Мнения: 8 585
В случая и изобщо.
Цитрата променя уринното pH. Оттам следват редица възможни електролитни промени с непредсказуеми последици в ситуация, в която се опитваме електролитно да стабилизираме едно дете. Защо да давате това нещо?
Руски работи...пълни нонсенси...

# 10
  • Мнения: 1 080
тогава  най- добре  лечебна  храна  против  диария  и  повръщане -HN 25 на милупа , попарата не  е  подходяща  май . Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 8 585
Не се дават "лечебни" храни, нито специално мляко.
Ограничаваме само някои неща, така или иначе неподходящи за деца-солети, мазнини, кроасани с шоколад, сокове, сладки плодове (пъпеши, диня)... Много помага понякога и разреждането на млякото или пълно спиране (при по-големите деца). Защо? Защото намалява осмотичният "товар".
За повръщането всеки си има свой подход-аз ползвам една, максимум до две дози Метоклопрамид (Церукал) в подходяща дозировка, след пълен и обстоен преглед на детето и изключване на важни и живото-застрашаващи състояния!!
Има повръщания от остър апендицит, инвагинация или диабетна кетоацидоза, нали??
Церукала е много опасен, ако не се дозира правилно!!
Ако не спира повръщането след това-изискват се специални мерки...

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 12:37 от Birdie

# 12
  • Мнения: 2 082
Birdie , по принцип дегана върши ли работа,ако се пие или трябва да се бие инжекция.и обясни за натриевия цитрат,защото са ми казвали да го давам-въобще ли не трябва да се ползва?

# 13
Педиатарката като и се обадихме днес да си кажем че пак е повръщал вечерта казала нещо на жена ми в смисъл "Какво ме занимаваш едно повръщане на 24 часа нищо не е" ... А де Sad

# 14
И моят син повръща, но само една вечер(мисля ,че се беше натровил от купувана сърмичка с кайма).Когато отидохме в бърза помощ искаха веднага да му бият някакви антибиотици,но аз бях сигурна ,че не е вирус а натрявяне и не разреших.Поскарах се с докторите.Включиха на детето да му изтече малко глукоза(1 банка и половина за цялата нощ) и на сутринта все едно нищо не е било. Иначе вирус има  и то май в цялата страна. Повръщане , разтройство и температура.

Когато мото дете има разтройство настъргвам ябълка, чакам да потъмнее и давам с лъжичка,  колкото може да изяде.давам и компот от дренки.Хранат е предимно твърда-солети, хляб....

# 15
Уфф мерси на всички...не знам...само ще се надявам днес да не повръща....може би ще търсим друга друга педиатарка.

# 16
  • Мнения: 308
в момента е нашето дете което е на 1г е 4м.  повръща и е с разстройство. вчера го заведохме при- най добрият специалист в нашия град защото изобщо не можеше да стане от леглото и постоянно се потеше. изписа ни натриев цитрат , папаверин по 1-4 от таблетката едно прахче което се разтваря във вода но него не можем да дадем на детето тъй като не иска да го поеме и за температурата Хексалгин, защото  панадола и другите сиропи за температура са сладки и още повече разхлабват. от хексалгина пък детето също повръща защото има вкус на течен аналгин и трябва де се дава на гладно. според него а и аз се убедих най-важно за лечението е спазването на диета. даваме й солети, сухари, обикн. бисквити, беик роус и т.н. и супа ама малко по-гъста от ориз, повече моркови и картоф. важно 3е да се приемат много течности - мин. вода, преварена вода, чай от шипка, но не сладки защото засилват разстройството. след като разстройството и повръщането преустанови трябва поетапно да се захрани детето отново

# 17
  • Мнения: 8 585
Birdie , по принцип дегана върши ли работа,ако се пие или трябва да се бие инжекция.и обясни за натриевия цитрат,защото са ми казвали да го давам-въобще ли не трябва да се ползва?
Тук има Церукал на сиропче. Много добра работа върши за обикновенни вирусни повръщания. Преимуществото му е че след само една доза и малка пауза от час можете да захраните и да давате течности без да се повръщат. В момента в който сме дали първите течности, и детето ги е приело, започва подобрение.
Много добре действа и лека венозна рехидратация-повръщанията спират веднага.

# 18
  • Мнения: 130
Моя близка имаше същият проблем преди време с детето си. Повръщаще една седмица 1 на ден или на 2 дни. Оправи се чак когато започна да спазва диета.В смисъл че когато един ден не е повръщало трабва да продължи да приема само бисквити, солети, сухари, варени картофи ориз и други подобни храни, без сокове , сладкиши, мазни храни, такива с подправки, абе изобщо всичко, което може да раздразни стомаха, вкл. пресни плодове и зеленчуци. И на мойто дете веднъж се случи но за 3-4 дена и когато затегнах храната, нещата си дойдоха на мястото.Само диета-около 7 дена и после бавно захранване

# 19
  • там някъде
  • Мнения: 234
Този НЦ май всички доктори са се наговорили да го изписват. И Наско е с повръщане от снощи. Днес го заведох на личната лекарка - прегледа го, преслуша го и хоп НЦ за повръщането. Изписа ни още и Vomacur до 2 свещички макс. за 24ч. За съжаление сиропите ги повърна почти веднага и сега вече определено не зная какво да му давам Sad Не яде нищо, абсолютно, само пие вода и чай, и така цял ден. Като го гледам какъв е отпуснат и унил, направо ми иде да се разплача.

# 20
  • Мнения: 1 428
Това ми прилича на вируса,който прекарахме преди 10 дни.Повръщаше по 2-3 пъти и то само докато спи.Пред деня и нямаше абсолютно нищо-беше си весела и си имаше и апетит.Повръщането при нас продължи 5 дни.

# 21
  • Мнения: 1 983
ние го изкарахме това чудо в продължение на 1 месец през 3 дена беше така, накрая след второто слагане на вомакур свещички всичко беше ок, търсете свястни доктори и яка диета - това е моят съвет Peace

Общи условия

Активация на акаунт