не иска да суче и да спи навън

  • 461
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Това ни е проблема Cry. Излизаме на разходка от около 10 дена, а от 3-4 се престрашихме и да се кърмим навън. Проблемът е, че бебка спи малко и неспокойно в количката, а положението с кърменето е горе долу същото. Мрънка, че е гладна, а когато я сложа на гърдата, не захапва веднага и не суче добре. Имам и още едно питане, когато бебето суче на по-малки интервали, гърдите редуват ли се или се дава от една гърда за определен период от време (напр. 2 или 3 часа)? Малко сложно стана, дано сте ме разбрали Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Изобщо не е сложно даже, всичко е ясно.За редуването - хубаво е да даваш една и съща гърда за около 3 часа, после другата - счита се, че така рискът от колики намалява, заради повечето задно мляко и по-малкото предно/което всъщност е винивникът за коликите/.
За разходките - може да пробваш още малко, може пък да се адаптира детето.Но ако не - по-добре се съобразявай с него.Моят син например що годе е бил разхождан за по-дълго първия месец и край!Като се заинати, че не ще в количката и ....Чак до шестия му месец сме го извеждали само по за трийсетина минути да се проветри и айде вкъщи за ядене и спане SadКофти е, но има такива деца - просто не им е комфортно в количките.Ники се заседя в нея чак, когато вече можеше да седи и зяпа навън.
А пробва ли със слинг?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 648
Може да мрънка от жегите, а не че не му харесва в количката!

# 3
  • Мнения: 353
И моето бебе беше така - не щеше в количката и все ревеше, огласяхме парка, всички се обръщаха след нас, то и много силни колики имаше тогава де... Докато един ден не се реших и го обърнах по корем и той си заспа и сега се возим така като дойде време за сън, дори от скоро му отварям отпред да си гледа и си го возя така по корем и той след време си слага главичката и заспива. Е, атракция е и всички много учудено го гледат, ама... само единственото ми притеснение е да не се изтърси Simple Smile
А за кърменето навън и на нас ни беше зор в началото че все легнали се кърмехме дотогава Simple Smile

# 4
  • Мнения: 481
и ние се кърмим все легнали в къщи, защото е голяма жега. Сега се замислих, че може би това е причината да не иска да сучи навън, но какво мога да направя?

Общи условия

Активация на акаунт