Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора
бебето ми от няколко дни е с обрив (ситни червени пъпчици) по цялото лице, ушите и врата. масах я с лайка, но не помага. лекарката ми каза (по телефона, не я е преглеждала) да си купя синистил, алергозан или адвентан. ползвали ли сте ги и имате ли такива проблеми. притеснявам се, защото пъпчиците са все повече.
Цитирай
Преди един месец моето бебче беже със сайтя проблем много се притесних затова ходихме на кожен доктор Каза че е претоплена Тя не се е изпотявала но все пак е много топло изатова се капем вече поне 4 пъти на ден може и без косичката и се мажем с едно цинково кремче Вече се изчисти от време на време има някоя но изчезват  Успех

--------------------------
Пишете на кирилица!!!
« Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 09:11 от Аурелия »
Цитирай

най-хубавото място

по добре я заведи да я види педито да не се окаже атопичен дерматит
Цитирай

София

Това ми прилича на реакция към жегите. И моята се обрива, но си минава от само себе си. Охлаждай я от време на време с водичка!
Цитирай

София

Е как изписва лекарства  без да е видяла детето  smile3555...
Може да е от жегата , някаква алергия или кой знае какво ... моят син беше се изринал така и се оказа от млякото , та го сменихме с HA  и веднага се оправи .
По добре отиди да я видят !
Цитирай

София

Рали се обрина по бузките като беше на един месец. Според педиатърката било от жегата и от това че кожата и е много чувстителна. Мазах я с бюбхен или бейби тан. Но най-добре иди да ви види доктор, за да си спокойна. Hug
Цитирай

София

Първо: Колко е голямо бебето?
Може да е от хормоналния обрив.
Но нека го види доктор.
Цитирай

София

Е как изписва лекарства  без да е видяла детето  smile3555...
Може да е от жегата , някаква алергия или кой знае какво ... По добре отиди да я видят !

newsm10 newsm10 newsm10
Цитирай
на 40 дена е и затова се притеснявам да я мажа с каквото и да било. мисля, че като спрях лайката понамаляха, ама не съм сигурна.
лекарката й е в отпуск и затова се чуваме само по телефона. днес мисля да я заведа на кожен. може и без талон, нали
Цитирай

София

А ти кърмиш ли или сте на АМ ?
Дай малко повече инфо !
Тази педиатърка не я ли замества някой ? Кожен лекар - добре , ама това може да си е специфичен бебешки проблем и да не реагира адекватно (имала съм подобен случай  ) .
Това , което на нас ни помагаше е измиване с водичка и мажех с кремът на Мустела Стелатопиа - той е за атопична кожа и е специализирана козметика , можеш да го ползваш спокойно , НЕ Е лекарство . След две намазвания ни изчезнаха пъпките ! Важно е с какво се храните !
Аз още си мажа Марти с него и му понася много добре ! Струва 25 лв.
Цитирай
Само на кърма сме. И аз чух за това кремче. Ще кажа на мъжа ми да го вземе след работа довечера. Благодаря. дано да се повлияят от него
Цитирай

София

Пъпчиците може и да са от претопляне.
Не се хвърляй да купуваш мазила преди бебенце да го е видял лекар. Педи-то ви няма ли си заместник?
Цитирай

Ама как Алергозан на бебе на 40 дена, бе! Че и консултации по телефона...
Недей да мажеш с нищо такова преди преглед от специалист. Може да се окаже, че е нещо безобидно, като претопляне или още да се чисти бебето, а ти да му направиш по-голяма беля!
Цитирай

София

отиди на лекар. така по телефона нито можеш да обясниш какви са точно пъпчиците, нито докторката да ги види. най-вероятно да са от претопляне. но те съветвам да не рискуваш с диагнози на изуст, още повече пък с лекарства.
Цитирай

София, ж.к. Стрелбище

И моето бебе имаше такива пъпчици. Отидох на лекар, тя ми каза, че е нещо нормално за 40 дневно бебе и ми предписа:
-косичката да я мием само с вода
-да не мокра лицето
-да мажа с адвант маз лицето
Така 3 дни. След това отидох на контролен, каза че всичко е ОК и ми предписа едно кремче на д-р Тайс.
След 1 седмица тези пъпки пак се появиха, но този път с нищо не ги мазах и те си изчезнаха самички пак за 3 дни.
Но за твое спокойствие отиди на лекар.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора